PIT w 2019 - jak się rozliczyć?

Każda osoba, która legalnie pracuje i otrzymuje co miesiąc środki, musi się z tego rozliczyć i tego wymaga nasze polskie prawo. Dla każdej dorosłej osoby jest to oczywiste i gdy nadchodzi koniec każdego roku, musimy zacząć o tym myśleć. Przegapienie terminu rozliczenia się, może skutkować nieprzyjemnymi skutkami. Już od kilku lat mamy naprawdę wiele możliwości, a metody rozliczania i terminy PIT zmieniły się na naszą korzyść. Najważniejszą zmianą jest ta, że od kilku lat nie musimy pojawiać się już w urzędzie i możemy rozliczyć się przez internet.

Jest to naprawdę duża wygoda dla klienta, a także dla urzędu. Można by powiedzieć, że nawet bardziej dla urzędu skarbowego, który nie musi jak to jeszcze lata temu, przyjmować wszystkich ludzi w placówkach. Rozliczanie się trwało bardzo długo, za czasów gdy internet jeszcze nie funkcjonował i było to bardzo mozolne. Dostęp do sieci sprawił, że ponad 40% osób rozlicza się już tą drogą. Jeśli ktoś nie jest biegły w tego typu sprawach i nie wie, jak rozliczyć PIT 2019, to z pewnością ma w domu osobę, która jest młoda i bardzo dobrze sobie radzi z obsługą komputera.

Wtedy starsza osoba może liczyć na pomoc córki i syna i może się rozliczyć tą drogą. Zmiany PIT w 2019 roku warto poznać i zagłębić się w nie trochę. Wtedy będziemy mieć pewność, że uda nam się bez błędów wypełnić dokumenty i otrzymać zwrot pieniędzy na konto bankowe. Dla osób, które w miarę szybko otrzymały PIT od swojego pracodawcy i potrafiły się szybko rozliczyć, jest duża szansa że otrzymały zwrot z urzędu skarbowego w szybkim tempie. Priorytet mają bowiem osoby, które rozliczają się za pomocą Twój e-PIT i to one szybciej otrzymują należne im pieniądze. Dla osób, które wolą się same udać do urzędu i nie wypełniać pitu zdalnie, jest wciąż opcja zjawienia się w urzędzie osobiście.

Reasumując więc, wydaje mi się, że dużo wygodniejszą opcją rozliczenia się, jest ta przez internet. Jeśli słabo radzimy sobie w obsłudze komputera, powinniśmy poprosić kogoś bliskiego z naszej rodziny, bądź osobę, która jest naszym znajomym i zna się na tym fachu. Sam za pierwszym razem wiele lat temu, musiałem poprosić o pomoc i nie było to nic wstydliwego. Warto pytać i nie powinniśmy się tego wstydzić, gdyż zawsze będziemy mieć pewność, że z pomocą osoby doświadczonej, uda nam się wypełnić deklarację podatkową bez żadnych problemów i błędów. Te jednakże ciężko popełnić, gdyż program do wypełniania deklaracji pomaga nam na każdym kroku i zaznacza, gdzie mamy błąd, jeśli już taki popełnimy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here