Komputer w służbie tłumacza

Dla klientów branży translatorskiej kluczowe są dwie rzeczy, jeżeli chodzi o odbiór usługi – powinna być ona rzetelna oraz szybka. Pozostałe zmienne charakterystyczne dla innych branż – takie jak na przykład cena – oczywiście pozostaja w mocy, żadna jednak nie jest tak ważna jak dokładność i poprawność tłumaczenia oraz to, jak szybko zostanie ono dostarczone zlecającemu. Tak to już z tłumaczeniami jest – zazwyczaj potrzeba ich szybko i to pomimo tego, że mają być jak najwyższej jakości. Delikatna branża.

Oczywiście tłumacze zdają sobie z tego sprawę. Zarówno w dużych biurach translatorskich jak i w dużo mniejszych przedsiębiorstwach tego typu, szuka się wciąż nowych sposobów na to, by jak najwięcej pracy zautomatyzować, nie tracąc jednocześnie na poziomie wykonywanych usług. Jednym z takich rozwiązań jest informatyczny system do zarządzania XL8 TMS. Pomimo tej dość enigmatycznej nazwy, z branżą tłumaczeń jest związany od samych swoich narodzin. Termin „XL8” w języku programistów oznacza bowiem nie mniej ani nie więcej jak po prostu „tłumacz”.

W czym pomaga

XL8 TMS jest oprogramowaniem, które pomaga organizować procesy w firmie (na przykład za pomocą wbudowanego weń kalendarza roboczego), nadzoruje projekty oraz zadania, opracowuje dokumenty (i pozwala zapisywać je na różnych etapach pracy), wystawia faktury (po zintegrowaniu z zewnętrznymi systemami księgowymi), pomaga przygotowywać oferty na tłumaczenia oraz wyceny i jest niezastąpionym repozytorium danych (w skład których wchodzą dodatkowo zakończone już zlecenia i tłumaczenia). To tylko wierzchołek góry lodowej, bo wymieniać można jeszcze długo.

Zalety programu

Jedną z najważniejszych funkcji XL8 TMS jest pomoc w samym tłumaczeniu, można bez kozery powiedzieć, że system ten jest właściwie kompletnym środowiskiem pracy translatora. Drugą kluczową sprawą jest rozbudowana baza klientów, która tak jak na porządne systemy do zarządzania relacjami z klientami przystało, pomoże załatwić wszelkie związane z nimi sprawy w dużo bardziej gładki sposób. Ogromną zaletą systemu XL8 TMS, o której koniecznie trzeba wspomnieć, jest stojący za jego stworzeniem zespół. Nawet najbardziej obiecujące oprogramowanie jest niczym bez odpowiedniego wsparcia – na szczęście współpraca z twórcami XL8 jest równie gładka, co praca na ich informatycznym systemie przeznaczonym dla biur tłumaczeń. Dotyczy to z resztą nie tylko sprawnego serwisu, ale również filozofii firmy oraz jej doskonałej znajomości branży translatorskiej oraz praw nią rządzących.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here