Aby kupić bilet komunikacji miejskie, wcale nie trzeba mieć odliczonych drobnych – wystarczy telefon w kieszeni. W wielu polskich miastach coraz częściej można spotkać się z usługą zakupu biletu mobilnie. Teraz dostępna jest ona także w Częstochowie.

Mobilny zakup biletów komunikacji miejskiej ma wiele zalet. Przede wszystkim nie trzeba mieć przy sobie gotówki – wystarczy tylko telefon z podłączeniem do internetu, który obecnie ma większość z nas. Oszczędzamy swój czas, ponieważ nie musimy poszukiwać kiosku albo biletomatu i obawiać się, że autobus lub tramwaj nam odjedzie. Unikamy kolejek i stresu – bilet możemy kupić o każdej porze dnia i nocy. Obecnie usługa mobilnej sprzedaży biletów komunikacji miejskiej jest dostępna w kilkudziesięciu polskich miastach i stale dołączają do nich nowe. Jednym z nich jest Częstochowa, która wykorzystuje system mPay.

Korzystanie z aplikacji do zakupu biletów jest bardzo łatwe. Na początku musimy pobrać ją z oficjalnego sklepu swojego operatora – aplikacja mPay dostępna jest na wszystkie systemy operacyjne, czyli Android, iOS oraz na Windows. Następnie instalujemy ją i zakładamy swoje konto. Wybieramy wtedy metodę płatności – może być to karta płatnicza albo wirtualna portmonetka, którą doładowujemy przelewami. Możemy zatem wybrać kwotę samodzielnie i jeśli pieniądze skończą się, możemy doładować konto ponownie. Gdy wchodzimy do autobusu albo tramwaju, po prostu uruchamiamy aplikację, wybieramy odpowiednie opcje, w tym rodzaj biletu, a potem dokonujemy płatności. Bilet zapisuje się na naszym koncie automatycznie – w razie kontroli pokazujemy do kontrolerom, a telefon nie musi być już wtedy podłączony do internetu.

Jeśli chcemy zakupić szybko i wygodnie np. bilety w Częstochowie to w bardzo szybki sposób możemy zrobić to też on-line. Wystarczy pobrać aplikację, zainstalować ją, stworzyć własne konto i kupować je o wiele wygodniej. Dla użytkowników aplikacji przygotowuje się też regularnie różne promocje – warto trzymać rękę na pulsie, bo za bilety można płacić wtedy jeszcze mniej niż zwykle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here