Dawniej telewizory były najczęściej używanymi urządzeniami elektronicznymi i tym samym często otrzymywały honorowe miejsce w pokoju dziennym. I dziś, choć miejsce odbiorników telewizyjnych już dawno zajęły komputery osobiste, tablety oraz smartfony, nierzadko warto postawić telewizor w centralnym miejscu salonu. Oto kilka pomysłów na niebanalne aranżacje.

Wybierając telewizor do salonu trzeba mieć na uwadze nie tylko własne estetyczne preferencje oraz jakość obrazu oferowaną przez odbiornik, ale także i możliwości pomieszczenia. Do małego pokoju dziennego warto wybrać telewizor o mniejszej przekątnej. W dużych salonach z kolei można puścić wodze fantazji i wybierać spośród wielu możliwości.

Duży salon, wiele możliwości

W pokoju dziennym o dużej powierzchni doskonale może wyglądać telewizor o zakrzywionym ekranie (na przykład Samsung QLED). Piękna sylwetka zakrzywionego odbiornika z łatwością dopasuje się do każdej aranżacji wnętrza nie tylko ze względu na atrakcyjne wzornictwo, ale także i na możliwość skorzystania z trybu Ambient Mode, który mają wbudowany telewizory QLED. W tym trybie ekran odbiornika po wyłączeniu nie jest czarny tak jak w innych telewizorach. Zamiast tego może służyć jako odtwarzacz muzyczny albo wyświetlać grafiki, zdjęcia, obrazy lub dzieła sztuki dopasowujące wygląd telewizora do aranżacji otoczenia. Zakrzywiony ekran będzie świetnie wyglądać jako element wystroju salonu w nowoczesnym stylu minimalistycznym. W dużych salonach doskonale wyglądają odbiorniki umieszczone na specjalnych stojakach, które można dopasować do stylu aranżacji. Przykładowo, płaskie telewizory QLED można powiesić na ścianie wykorzystując wieszak No Gap lub umieścić na jednym ze stojaków – Tower (pasującym do aranżacji, w których obornik stoi na szafce RTV) lub na stojaku Studio, na którym telewizor pełni rolę wolnostojącego sprzętu.

W małym pokoju dziennym

Kupując telewizor do niewielkiego pokoju warto pamiętać przede wszystkim o tym, że odbiornik nie powinien być zbyt duży. Ekran o dużej przekątnej będzie co prawda efektownie wyglądać, ale podczas oglądania oczy będą musiały nieustannie wędrować od lewej do prawej jego strony, co może powodować niemały dyskomfort podczas użytkowania. Ogólna zasada mówi o tym, że telewizory o rozdzielczości FULL HD (1920 x 1080) powinny mieć maksymalnie 50 cali jeśli odległość od kanapy do telewizora wynosi co najmniej 2 metry, a 40 cali, kiedy wynosi minimum 1.6 metra. W jeszcze mniejszych pomieszczeniach warto rozważyć zakup Smart TV o przekątnej 32 cale. W niewielkich pokojach dziennych najlepiej jest powiesić telewizor na ścianie – w tym wypadku najlepiej sprawdzają się płaskie telewizory QLED i OLED z najnowszej oferty producentów. Oprócz doskonałej jakości emitowanego obrazu oferują one takie wygodne rozwiązania, jak ograniczenie ilości kabli oraz ultra płaski, bezramkowy ekran który z łatwością można zainstalować w małym salonie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here