Na pewno wiesz jak cenne jest minimalizowanie elementów w przestrzeni Twojej grafiki. Projektowanie bez tej umiejętności ucierpiałoby bardzo mocno. Dlatego już teraz zapraszam Ciebie do zapoznania się z podstawami wyrzucania niepotrzebnych elementów ze swojej grafiki.

Wyobraź sobie swój wymarzony projekt graficzny. Rozmieść wszystkie elementy, dodaj wszystko to co uznasz za potrzebne. Masz już całość? Świetnie. Teraz pomyśl, czego mógłbyś się pozbyć, co powinno zostać zamienione miejscami albo usunięte. Tak mniej więcej przebiega proces usuwania elementów grafiki.

Usuwanie elementów grafiki z całości projektu jest niezwykle ważną ale też mało docenianą umiejętnością w świecie techniki. Świadczy o tym fakt, że trudno jest pozbyć się niepotrzebnych elementów, trudno jest zauważyć coś zbędnego w całości zaplanowanego projektu. Tutaj na pewno przyda się Twoje doświadczenie przy tworzeniu grafiki.

Pewnie śledzisz uważnie najnowsze mody i trendy i wiesz, że od dłuższego czasu prym wiedzie minimalizm. Oznacza to maksymalne zmniejszenie elementów, wzorów, środków, oszczędności kolorów. Design pozbawiony nadmiernego komponowania różnych form i faktur. Ogólny nadmiar, w tym nadmiar ikonek, czy tekstu jest niemile widziany przy minimalizmie.

Być może nadal masz wątpliwości co do minimalizmu własnego projektu. Zawsze możesz się jeszcze raz zastanowić co jest zbędne, albo bez czego Twoja praca nadal wyglądałaby interesująco. Nie bój się usuwać niepotrzebnych elementów z grafiki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here