Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak rozpocząć programowanie. Sam niedawno się nad tym zastanawiałem. Niestety, ciężko było znaleźć dobry artykuł o tym. Postanowiłem że sam o tym napiszę.

Większość osób nie wie nawet jak się za to zabrać. Będę się starać pisać w jak najbardziej zrozumiałym języku. Według mnie na początku powinno się wybrać język w którym zacznie się programować.

Podstawowymi językami są:

-Python
-C++
-C#
-Java
-HTML
-PHP

Każdy służy do czegoś innego.

-Python jest standardowym językiem, bardzo podobnym do angielskiego i polecany jest początkującym programistom.

-C++ jest językiem trochę bardziej skomplikowanym. Wykorzystuje się go do tworzenia aplikacji konsolowych lub
prostych gier.

-C# jest bardzo podobny do javy. Wykorzystuje się go głównie na windowsach i jest wykorzystywany głównie przez firmy, ale jest także używany do pisania gier.

-Java to język cieszący się chyba największą popularnością. W javie często piszę się aplikacje na różne platformy i androida.

-HTML to język, w którym piszę się różne strony internetowe.

-PHP to jeden z najbardziej powszechnie używanych języków skryptowych. Służy do rozszerzania możliwości stron internetowych.

Ja osobiście dużo korzystałem z języka C++ i C#.
Następnym krokiem powinno być pobranie tzw. „IDE” czyli „Integrated Development Environment” a po polsku „Zintegrowane środowisko programistyczne”.
Ja polecam Microsoft Visual Studio ponieważ w nim można pisać w prawie każdym języku. Ja używałem Visual Studio do pisania w C# a do C++ używałem IDE „CodeBlock”.

Gdy już mamy wybrany język i pobraną odpowiednią IDE należy zakupić książkę, wykupić kursy lub oglądnąć poradniki na serwisach internetowych i gotowe. Trzeba pamiętać, żeby nauczyć się programowania to podczas nauki nic nie może nas rozpraszać. Także starczy włączyć kurs lub otworzyć książkę, zamknąć drzwi od pokoju i uczyć się, uczyć się, i jeszcze raz uczyć się.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here