Telefonia komórkowa, Internet i kablówka na jednym rachunku

Łączenie różnych mediów na jeden, wspólny rachunek, to nowy trend wśród usług multimedialnych, który rozwija się coraz prężniej. Nic w tym dziwnego, ponieważ daje oszczędność czasu, nerwów i – co najważniejsze – pieniędzy. Polega on na tym, że różne media: Internet, telefon komórkowy, telefon stacjonarny i telewizję kablową, które do tej pory mieliśmy na różnych umowach abonamentowych, łączy się w jeden rozbudowany abonament. Jak to zrobić i jakie konkretne korzyści z tego płyną? Jak zorganizować przeniesienie numeru, by nie musieć aktualizować swoich danych u partnerów biznesowych, przyjaciół i rodziny? Dowiedz się z naszego artykułu.

Jeden rachunek – jak to możliwe?

Ujednolicony rachunek za różne usługi związane z mediami bierze się z tego, że coraz więcej firm działających na rynku poszerza swoją ofertę. Popularni operatorzy komórkowi już od dawna proponują Internet mobilny dla swoich klientów. Część z nich, jak na przykład Orange, postanowiła wejść na rynek Internetu stacjonarnego. Dzięki temu możemy połączyć te usługi. Może to działać także w drugą stronę: dostawcy Internetu, którzy wcześniej działali lokalnie, jak na przykład poznańska INEA, wchodzą na rynek telefonii komórkowej. Ponieważ ich zasięg nie obejmuje całej Polski, korzystają z infrastruktury innych operatorów (w tym przypadku Play), dzięki czemu nadal działając lokalnie, oferują zasięg i jakość połączeń równą ogólnopolskim dostawcom. Umożliwiają jednak przeniesienie numeru do siebie, dzięki czemu powstaje wspólny rachunek z Internetem i telefonem komórkowym w pakiecie. W tym przypadku można też dobrać inne usługi, np. kablówkę.

Korzyści z jednego rachunku

Jeden rachunek jest korzystny na różne sposoby. Na przykład nie musimy pamiętać o opłacaniu osobnych abonamentów. Wydaje się to niewielkim problemem, kiedy mamy do zapłacenia dwa różne rachunki. Ale kiedy do telefonu komórkowego i Internetu dochodzi jeszcze np. telewizja kablowa i telefon stacjonarny, okazuje się, że do zapłacenia mamy już każdego miesiąca aż 4 osobne rachunki, z których każdy ma inny termin spłaty – o czym łatwo zapomnieć. Poza tym łączony rachunek opłaca się pod względem finansowym, bo operatorowi zależy na tym, byśmy korzystali z jak największej ilości jego usług – i oferuje nam atrakcyjne zniżki. Przeniesienie numeru do dostawcy Internetu może zmniejszyć nasze wydatki.

Jak przenieść numer do innego operatora?

Przeniesienie numeru jest dziś bardzo proste. Wystarczy poinformować o tym operatora, a większość procesu wykona on za nas. Musimy tylko napisać odpowiedni wniosek, którego formularz dostarczy nam operator. Takie przeniesienie numeru odbywa się szybko i nie wymaga żadnych dodatkowych opłat. Mało tego – można w ten sposób zyskać dodatkowe bonusy u nowego dostawcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here