Pora się wyróżnić, czyli o fotografii reklamowej w e-commerce

Odpowiednio zaprezentowany asortyment sklepu online to połowa sukcesu. Profesjonalnie wykonane zdjęcia produktów zdecydowanie lepiej przekładają się na sprzedaż niż nawet najbardziej kreatywne opisy. Dlatego od samego początku warto zainwestować w profesjonalną fotografię reklamową, aby nie zostać z tyłu już na starcie.

Produkty w sklepie internetowym można zaprezentować na wiele sposobów. Jednym z nich są tzw. packshoty, czyli pakiety zdjęć umożliwiające tworzenie interaktywnych prezentacji 3D, dzięki którym klient może dokładnie obejrzeć produkt z każdej strony. Innym sposobem jest wykorzystanie ciekawej lub nietuzinkowej aranżacji, która wzbudzi zainteresowanie lub pozytywne emocje u potencjalnego kupującego. Sesje fotograficzne z udziałem modelki/modela to kolejny sposób na interesujące przedstawienie produktu a jednocześnie zainspirowanie klienta. Każda metoda jest dobra, o ile przynosi efekty. Wybór najlepszego rozwiązania uzależniony jest w dużej mierze od samego asortymentu – odzież lepiej zaprezentować na modelu, produkty garmażeryjne w ciekawej aranżacji, a elektronikę w formie zdjęć na białym tle z możliwością obrotu w przestrzeni.

Fotografia reklamowa dla każdego

Spora część początkujących przedsiębiorców jest przekonana, że fotografia reklamowa czy produktowa to duży i wręcz niepotrzebny wydatek. Oczywiście w pełni profesjonalna sesja fotograficzna z udziałem modela to niemały koszt, niemniej warto pamiętać o korzyściach. W dzisiejszych czasach liczy się głównie obraz – decyzja zakupowa klienta jest bardzo często podyktowana przede wszystkim sposobem, w jaki zaprezentowany jest nasz produkt. Niekoniecznie musimy też wydawać fortunę na wielogodzinną sesję w drogim hotelu – seria zdjęć wykonanych za pomocą profesjonalnego aparatu fotograficznego z wykorzystaniem stołu bezcieniowego to wydatek, na który praktycznie każdy przedsiębiorca może sobie spokojnie pozwolić.

A co ze zdjęciami stockowymi?

Wiele nowych sklepów bardzo chętnie sięga po zdjęcia z tzw. stocków, czyli banków zdjęć. Ich zaletą jest cena i dostępność, ale to tylko jedna strona medalu. Powszechność tego typu zdjęć sprawia, że nic nie stoi na przeszkodzie, by nasza konkurencja skorzystała z dokładnie takich samych fotografii do zaprezentowania swoich produktów czy marki. Dodatkowo ograniczony wybór, co do ujęć oraz stylu, może negatywnie odbić się na spójności naszego przekazu reklamowego. Nie wspominając już o wprowadzaniu klienta w błąd w przypadku używania do promocji zdjęć z „podobnymi” produktami. A zatem, jeżeli chciałbyś się wyróżnić na tle konkurencji i zależy Ci na dobrym wizerunku, warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług agencji reklamowej, jak np. Studio Olawski z Krakowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here