Kryptowaluty to innowacyjne mechanizmy i nowoczesne technologie płatności internetowych za pośrednictwem wirtualnych pieniędzy. Najpopularniejszym obecnie środkiem płatności tego rodzaju jest przede wszystkim Bitcoin, powstały w 2008 roku. Aktualnie można się nim posługiwać w coraz większej ilości punktów usługowych i sklepów internetowych. Waluta ta jest odporna na inflację ze względu na ograniczoną ilość tworzonych środków. Mówi się, że Bitcoin stanowi pierwszy na świecie przypadek waluty w pełni opartej na zasadach matematycznych.

Szerokie zastosowanie kryptowalut

Kryptowaluty przydają się szczególnie wtedy, gdy konieczne jest wykonanie transakcji międzynarodowej (zakupy na zagranicznych portalach online, opłacenie abonamentu na danej platformie itd.). Dzięki skorzystaniu z możliwości, jakie oferuje Bitcoin, płatność odbywa się szybko, sprawnie i za niewielką opłatą za przelew, bez konieczności przewalutowania, jak dzieje się to w przypadku tradycyjnych transakcji bankowych. Ponadto Bitcoin gwarantuje również bezpieczeństwo kontrahentów na najwyższym poziomie, zapewniając stuprocentową anonimowość w Internecie.

KryptoPortal.pl – Notowania kryptowalut

Witryna ta dostarcza szczegółowych wiadomości na temat kryptowalut. W ramach portalu działają także: forum, wszelkiego rodzaju poradniki oraz generator portfeli papierowych Bitcoin. Ponadto portal gromadzi także informacje na temat aktualnych cen i zmian na rynku poszczególnych kryptowalut, takich jak: Bitcoin, Ethereum, Ripple, DASH, NEM, Litecoin, Monero, Waves, Steem, Gas oraz wielu innych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here