Innowacyjne, cyfrowe rozwiązania coraz częściej pojawiają się w hotelach. Nic dziwnego, producenci oferują narzędzia, które czasami przypominają filmy fantastyczne, a do tego taka technologia znacznie ułatwia zarządzanie hotelem.

Gdy wokół nas coraz więcej pojawia się cyfrowych rozwiązań i innowacyjnych technologii, trudno być zaskoczonym, że tego rodzaju narzędzia są także wykorzystywane w hotelach. Takie obiekty dbają coraz bardziej, aby goście mogli korzystać z nowoczesnych technologii w czasie pobytu, skoro często na co dzień mają nieustannie styczność z cyfrowymi rozwiązaniami. Co zatem można znaleźć w najnowocześniejszych hotelach? Oto kilka przykładów.

1. TV webOS iLumioApp

TV webOS iLumioApp to multimedialne centrum rozrywki, które jednak potrafi o wiele więcej. To system, który wyświetla na telewizorach LG z systemem webOS kanały TV, treści z internetu, ale także różnego rodzaju komunikaty i spersonalizowaną reklamę (system analizuje aktywność każdego z gości), a do tego można go zintegrować z innymi systemami, które odpowiadają za zarządzanie obiektem. Dowiedź się więcej o systemie webOS z strony http://ilumioapp.pl/ilumio-tv-webOS/

2. Interaktywne ekrany

Żyjemy bez wątpienia w epoce dotykowej. Ekrany dotykowe otaczają nas z każdej strony, również w hotelach. Coraz częściej możemy znaleźć tam prawdziwe interaktywne ściany z takich ekranów, umieszczanych w różnych miejscach obiektu. Do tego takie panele są wyposażane w czujniki ruchu i kamery. Gdy obok nich przechodzi konkretny gość, można wyświetlić mu starannie wybrany dla niego przekaz.

3. Stacje ładujące

Dziś prawie każdy jest mobile. Takie urządzenia, jak smartfony czy tablety, stały się powszechne. Jednocześnie pojawia się coraz większy problem z ich ładowaniem w miejscach publicznych. Nowoczesne hotele coraz częściej zapewniają swoim gościom stacje do bezprzewodowego ładowania urządzeń mobilnych. Takie rozwiązania pojawiają się już nie tylko w pokojach, ale nawet w holu i w innych częściach obiektu.

4. Internet Rzeczy

Większość osób słyszała już o Internecie Rzeczy (IoT), ponieważ takie rozwiązania są coraz powszechniejsze także w naszych domach. Otaczają nas inteligentne lodówki, piekarniki, pralki, systemy oświetlenia, ciepła itd. Również w hotelach znajdziemy inteligentne rozwiązania, które wykorzystują połączenia internetowe i pozwalają zwiększyć komfort gości. W niektórych hotelach goście otrzymują na przykład specjalne opaski, dzięki którym można zarządzać swoim pobytem (np. otwieranie drzwi, dokonywanie zakupów w restauracji, podpowiadanie, którędy przejść, aby znaleźć się jak najszybciej w pokoju itp.)

To oczywiście tylko kilka przykładów innowacyjnych rozwiązań, które używają hotele. Nieustannie powstają nowe systemy i technologie, które poprawiają komfort gości i ułatwiają zarządzanie hotelem. Kto wie, co przyniesie jutro?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here