Ile zapłacimy na przelewy zagraniczne?

W dzisiejszym artykule skupimy się na tematyce przelewów walutowych. Musicie wiedzieć, że przelewanie pieniędzy za granicę wiąże się z dodatkowymi opłatami. Już na początku chcieliśmy uspokoić naszych czytelników – nie są to duże kwoty. Nie można również zapominać o przeliczniku, który, co prawda ustalany jest z góry, aczkolwiek każdy z kantorów może weryfikować jego wysokość. Tym razem skupimy się jednak na internetowych przelewach walutowych.

Przelewy internetowe za granice

To dobry wybór głównie ze względu na fakt, że nie trzeba operować gotówką materialnie. Dawniej, gdy wybieraliśmy się za granice, trzeba było udać się do banku, wypłacić pieniądze, następnie pójść z nimi do kantoru, wymienić gotówkę i dopiero z obcą walutą jechać do kraju, który był celem podróży. Nie trzeba wspominać, że podróżowanie z dużą ilością gotówki nie jest zbyt komfortowe i bezpieczne. Na całe szczęście dzisiaj dostępne są przelewy internetowe i za pomocą serwisów tj. https://eurotransfer24.com/ można z łatwością przetransferować wybraną kwotę do odpowiedniego kraju na rachunek bankowy.

Jak to działa?

Przelewanie pieniędzy za granice jest bardzo proste i odbywa się na podstawie minimum formalność. W serwisach tj. jak ten wymieniony powyżej przelewając kwotę do 600 euro, nie musimy potwierdzać naszej tożsamości. Pieniądze pobierane są z naszej karty, wymieniane na euro wobec aktualnego przelicznika i przelewane na wskazany rachunek bankowy. W zależności od opcji, którą wybierzemy, od kwoty potwierdzana jest prowizja lub stała opłata, którą pobiera serwis za świadczenie usługi. Wszystko odbywa się w przeciągu paru chwili, za pomocą kilku kliknięć myszką. To najprostsza i najszybsza droga na wykonanie przelewu walutowego. Jeżeli wykonujemy regularne przelewy gotówkowe za granice, można liczyć na różnego rodzaju zniżki. Niektóre banki oferują nawet produkty finansowe związane z tego typu usługą. Wystarczy udać się do swojego oddziału i zapytać pracownika banku o to, czy ich firma oferuje tego typu usługę. Istnieje również opcja ustawiania automatycznych przelewów. Będzie to funkcjonowało na podobnej zasadzie, co np. automatyczne doładowywanie konta. Wystarczy wybrać dzień, w którym określona kwota powędruje na wybrany rachunek bankowy.

Niezależnie od tego, z jakich krajów emigrujemy, czy będzie to dłuższy wyjazd zarobkowy, czy może tygodniowy urlop, warto zabezpieczyć się pod względem finansowym. Jak już wspominaliśmy, wożenie dużych kwot w gotówce nie jest najrozsądniejszą opcją. Dużo lepiej przetransferować gotówkę przez Internet, co jednocześnie rozwiąże również problem wymiany waluty na tę obowiązującą w danym państwie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here