Gdzie znaleźć promocje

Gdzie znaleźć aktualnie obowiązujące w sklepach promocje? Jak namierzyć rabaty, na które możesz się załapać, albo kupony na dodatkowe zniżki? Jest sporo możliwości i podpowiadamy ci kilka z nich.

Gazetki reklamowe

Gazetki reklamowe to już praktycznie tradycyjny sposób komunikowania promocji, starszym są chyba tylko billboardy, jednak one mają ograniczoną przestrzeń i nie można z nich dowiedzieć się tyle, co z gazetek. Gazetki reklamowe przygotowywane są w tej chwili przez praktycznie każdą sieć sklepów spożywczych (i nie tylko spożywczych). Zmienił się natomiast sposób ich dystrybuowania. Coraz rzadziej gazetki takie roznoszone są po klatkach schodowych bloków mieszkalnych – zamiast tego zainteresowani klienci mogą sami zabrać ze sobą gazetkę ze sklepu. Minus takiego rozwiązania polega na tym, że musisz pójść do sklepu, by sprawdzić aktualne rabaty, a to nie jest najwygodniejsze rozwiązanie. Chyba że…

E-gazetki reklamowe

Gazetki reklamowe możesz znaleźć także w formacie elektronicznym. Dostęp do nich jest bardzo łatwy: wystarczy wejść na stronę internetową sieci, której promocje i kupony cię interesują. Tam bez problemu znajdziesz aktualnie obowiązującą gazetkę, a czasem możesz też przejrzeć gazetkę, która zacznie obowiązywać w niedalekiej przyszłości, np. od następnego tygodnia.

Elektroniczne gazetki mają tę przewagę nad swoimi drukowanymi poprzednikami, że nie musisz po nie specjalnie wychodzić i możesz do nich zajrzeć z własnego domu. Ich zasięg nie jest zatem ograniczony, możesz sprawdzić rabaty nawet w sklepie, który jest daleko od twojego miejsca zamieszkania, ale z jakichś powodów bardzo go lubisz albo jest na przykład blisko twojego biura. Są też rozwiązaniem bardzo ekologicznym.

Portale z promocjami

Mankamentem e-gazetek jest to, że gdy chcesz porównać oferty kilku różnych sklepów, musisz wchodzić na różne strony i przeszukiwać ich oferty niezależnie. Istnieją jednak portale, które gromadzą wiadomości na temat aktualnych promocji różnych sklepów sieciowych. Znajdziesz tam rabaty i e-gazetki wszystkich sklepów w okolicy – w zasięgu paru tylko kliknięć, bez przeszukiwania internetu pod kątem firmowych stron sklepów spożywczych.

Aplikacje na telefon

Wirtualne gazetki zazwyczaj najlepiej ogląda się na ekranach komputerów. Nie jest to duży problem we współczesnym świecie, ale o ile łatwiej byłoby, gdybyś mógł przejrzeć aktualne rabaty na przykład wracając autobusem z pracy, prawda? Właśnie dlatego powstają aplikacje na telefon, dzięki którym możesz śledzić aktualne promocje. Mało tego – nie musisz samodzielnie sprawdzać ich co tydzień, możesz otrzymać odpowiednie powiadomienia, kiedy pojawią się nowe rabaty. I jeszcze więcej – w aplikacjach często znaleźć możesz dodatkowe kupony promocyjne, pozwalające na zakup wybranych towarów w jeszcze niższych cenach. Obecnie, niemalże każda sieć handlowa posiada własną aplikację, dzięki której będziesz zawsze na bieżąco z ofertą.

Jak widzisz, sposobów na obserwowanie promocji i zdobywanie rabatów jest sporo. Niektóre działają off-line, spora część przeniosła się do internetu. Wszystkie jednak pomogą w zaplanowaniu udanych zakupów i oszczędzeniu pieniędzy przy codziennych wydatkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here