marker czy zakreślacz co wybrać dla dziecka?

Markery i zakreślacze, należą do kategorii artykułów do pisania. Sprawdzają się w wielu sytuacjach. Nie tylko są niezbędne w szkole. Również dobrze mogą się sprawdzić podczas wykonywania codziennych czynności.

Dzieci oraz nastolatkowie chodzący do szkoły szczególnie chętnie wybierają kolorowe zakreślacze. W ten sposób takie łatwiej jest im wyszczególnić najważniejsze informacje z książek lub własnych notatek. Wybór markerów i zakreślaczy jest szeroki, występują w różnych kolorach i w różnych wersjach.

Czym różnią się od siebie markery?

Jeżeli szukamy markera, który posłuży nam przez dłuższy okres czasu oraz sprosta naszym oczekiwaniom, należy zapoznać się ze specyfiką markerów dostępnych na rynku. Po pierwsze zwróćmy uwagę na rodzaj tuszu, który występuje w markerze. Kilka lat temu większość markerów posiadała tusz spirytusowy.

Obecnie w sklepach dostaniemy markery z tuszem olejowym. Ten pierwszy rodzaj tuszu jest zdecydowanie tańszy, ale mało funkcjonalny. Z kolei tusz olejowy jest odporny na ścieranie oraz na działanie warunków atmosferycznych i promienia UV.

Markery i zakreślacze dla dzieci

Kolejna cecha, ze względu na którą dzielą się rodzaje markerów to przeznaczeniem. Dostępne są markery dekoracyjne oraz markery podstawowe. Markery dekoracyjne występują w szerokiej gamie kolorystyczne, z kolei klasyczny marker zazwyczaj jest czarny, zielony lub czerwony. h.

Jakie zakreślacze wybrać?

Zakreślacze należą do grupy artykułów do pisania, które są bardzo pomocne podczas nauki. Często jednak są pomijane przez rodziców, podczas kompletowania wyprawki szkolnej.

Ich podstawową zaletą jest ułatwienie nauki. Dzięki zakreślaczom możemy wyszczególnić istotne informacje, w ten sposób łatwiej jest je zapamiętać. W przypadku małego ucznia najlepszym wyborem jest komplet zakreślaczy, który składa się z 6 sztuk, każdy w innym kolorze.

W ostatnim okresie bardzo popularne stały się zakreślacze pastelowe oraz neonowe. Na rynku pojawiły się również zakreślacze wymazywalne, czyli takie które można zmazać w razie pomyłki. Wystarczy mieć silikonową końcówkę, która znajduje się zazwyczaj na skuwce.

Przeczytaj też: http://trendliving.pl/drukarki-3d-jaka-jest-eksploatacja/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here