Czy warto skorzystać z usług doradcy kredytowego?

0
1118

Coraz więcej osób, z bardzo różnych powodów ma problemy z pozyskaniem kredytu w placówce bankowej. Jednak nawet osoby, które bez przeszkód są w stanie pozyskać kredyt, nie do końca wiedzą, jak znaleźć najkorzystniejszą ofertę, o najniższych kosztach i najbardziej elasty6cznych warunkach. W obu przypadkach, aby zaoszczędzić sobie nie tylko cennego czasu, ale i wielu nerwów, warto skorzystać z pomocy specjalisty, czyli doradcy kredytowego.

Czym się zajmuje doradca kredytowy?

Doradca kredytowy jest osobą o bardzo szerokiej wiedzy w zakresie kredytów, dzięki czemu każdej zainteresowanej osobie jest w stanie odpowiedzieć wyczerpująco na wiele nurtujących pytań. Nie tylko przedstawi zasady ubiegania się o kredyt i niezbędne do przedstawienia przy tym dokumenty, ale również pomoże w uzupełnieniu niezbędnych formalności. Dobry doradca szybko znajdzie najkorzystniejszą ofertę kredytową dostępną na rynku usług bankowych, a w razie takiej konieczności podpowie, jakie kroki należy podjąć, aby zwiększyć swoją zdolność kredytową.

Na rynku usług bankowych działa wielu niezależnych doradców kredytowych,ale są także i tacy, którzy są zatrudnieni przez placówki bankowe. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że różnica w pracy w obu przypadkach jest dość znacząca. Doradca bankowy jest pewnego rodzaju sprzedawcą, który nie próbuje znaleźć korzystnego rozwiązania poza tym, co oferuje placówka bankowa, w której jest zatrudniony. Natomiast niezależny doradca kredytowy nie jest związany umową z jakąkolwiek placówką bankową, a co za tym idzie wyszukując ofert kredytów ma on bardzo duże pole do manewru, co daje bardzo duże szanse na znalezienie najbardziej korzystnej dla danego przypadku oferty.

Kiedy warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego i jakie informacje należy mu przekazać?

Pomoc doradcy kredytowego szczególnie pomocna będzie w przypadku osób, które niespecjalnie są zorientowane co do rynkowych produktów kredytowych, nie znają warunków ich udzielania a także nie mają pojęcia o tym, jakie decyzje należy podjąć, aby nie stracić zbyt wiele przy zaciąganiu zadłużenia w formie kredytu. Dobry doradca podchodzi indywidualnie do każdego przypadku, dzięki czemu jest w stanie poprzez swoją wiedzę i doświadczenie dobrać najbardziej korzystną ofertę kredytu dla danego przypadku.

Jednak aby mógł tego dokonać, musi znać podstawowe informacje dotyczące kredytobiorcy. Najważniejsze z nich to:

  • informacje o wysokości i źródle zarobków,
  • orientacyjne wydatki miesięczne,
  • cel na jaki mają zostać przeznaczone środki pochodzące z kredytu,
  • dodatkowe indywidualne potrzeby.

Niemal każdy bank ma swoje wymagania co do niezbędnej dokumentacji do dostarczenia, aby wniosek kredytowy mógł trafić do rozpatrzenia. Na szczęście doradca kredytowy po wyborze najkorzystniejszej oferty będzie doskonale zorientowany co do tego i bez wątpienia pomoże w dopełnieniu wszelkich niezbędnych do uzyskania kredytu formalności. Takie wsparcie to nie tylko duże ułatwienie i zmniejszenie nieco stresu, ale także i oszczędność czasu, gdyż załatwienie pewnych kwestii formalnych często nie jest tak szybkie i proste, jakby się mogło początkowo wydawać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here