handel kryptowalutami

Rozpoczynając handel kryptowalutami, jedną z fundamentalnych zasad, jakich należy się trzymać, jest bezpieczeństwo transakcji oraz zakupionych środków. Jakie decyzje przybliżą nas do celu inwestycji, a jednocześnie obniżą ryzyko utraty środków? Nie bez znaczenia jest wybór odpowiedniej giełdy kryptowalut, jako miejsca do zakupu i odsprzedaży waluty.

Wiele funkcjonujących na rynku giełd, pobiera prowizję od każdej transakcji. Jest tak na przykład w jednym z najpopularniejszych serwisów – BitBay. Kwota obliczana jest od wartości zakupionych środków i może wynosić nawet kilka dziesiątych procenta. Wielu nowych inwestorów szuka alternatywnych rozwiązań i zaczyna handlować na portalach, które są mniej znane lub nowo powstałe. Oczywiście wizja większego zarobku może być kusząca, ale często takie giełdy nie są w stanie utrzymać płynności finansowej. To oznacza, że w którymś momencie swojego działania staną się po prostu niewypłacalne, a inwestor wszystko (lub dużą część) straci. Zdecydowanie odradzamy korzystanie z takich rozwiązań. Istnieją o wiele bezpieczniejsze portale. Konkurencją dla wcześniej wspomnianej, jest pewna giełda bez rejestracji. Platforma nie wymaga podawania danych użytkownika, a więc transakcje można wykonywać incognito, co dla wielu inwestorów jest ważne. Mowa oczywiści o Binance, który w ostatnim czasie bije rekordy popularności.

W tym miejscu warto zwrócić uwagę na pewną niebezpieczną tendencję – część kupujących nie od razu przesyła zakupione środki na zewnętrzne portfele. Dlaczego? Być może wynika to z zaniedbania albo zbyt wielu dziennych transakcji, jakie dokonują. Jest to działanie niepotrzebne i niebezpieczne. Portfele do kryptowalut do obecnie jedno z najlepszych i oczywiście bezpiecznych sposobów na przechowywanie zakupionych środków. Polecamy przede wszystkim portfele zimne, tak zwane „cold wallet”, ponieważ działają w trybie offline. Zaczynający przygodę z kryptowalutami często wybierają znane, ale jednocześnie przystępne cenowo modele, takie jak Ledger Nano X lub Ledger Nano S. Cechuje je łatwość obsługi i duża wydajność. Jeżeli jednak planujemy przechowywać różne rodzaje walut i zająć się tym na poważnie, warto rozważyć zakup markowego sprzętu – na przykład firmy Trezor. Rozwiązania stosowane w urządzeniach tego producenta gwarantują bezpieczne przechowywanie i szybki dostęp do kryptowalut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here