akcesoria ochronne

Nie ma znaczenia, czy posiadasz niedrogi telefon za 500 zł, czy może korzystać z najnowszego flagowca, który kosztuje jak dobry laptop – każde urządzenie wymaga odpowiedniej ochrony, by spełniało swoje zadania jak najdłużej wyglądało niemal jak z pudełka. Jak dbać o telefon, by cieszyć się nim dłużej niż tylko jeden sezon?

Akcesoria ochronne do telefonu

By jak najlepiej zadbać o telefon, weź pod uwagę dwie kwestie – jego rolę praktyczną oraz wygląd. Na działanie smartfona wpływa przede wszystkim aspekt praktyczny, ale przecież design ma dla większości z nas również ogromne znaczenie. Poza tym liczy się przy ew. odsprzedaży telefonu, gdy zechcesz wymienić go na nowy model. Jakie akcesoria ochronne do telefonu wybrać? Podstawą jest dobrej jakości etui na Samsung S21, Xiaomi Redmi 9 czy iPhone 12 – oraz folia ochronna albo szkło hartowane na ekran.

Etui na smartfon – praktyczne i designerskie

Wybór etui jest ogromny, bo gadżet ten pozwala spersonalizować każde urządzenie – np. skórzany futerał jest wyjątkowo elegancki, a delikatny case bardzo stylowy. Każdy użytkownik ma inne upodobania – jedni sięgną po przezroczyste i ledwo widoczne etui na Samsung S21 czy iPhone SE 2020, inni z kolei stawiają na wyjątkowo kolorowe i designerskie modele, w modne wzory, metaliczne zdobienia czy też inspirowane różnymi tworzywami. Ważne, by dobierać oryginalne produkty dedykowane do konkretnego modelu – jak m.in. etui na Samsung S20, Xiaomi Redmi Note 9 Pro czy Oppo A72.

Folia ochronna i szkło hartowane

Wyjątkowej troski wymagają ekrany telefonu, gdyż poważnym zagrożeniem dla smartfonów są upadki, które mogą doprowadzić do uszkodzenia wyświetlacza. Zwykle koszt jego naprawy jest nieopłacalny. Dobrze, jeśli są one zabezpieczone szkłem hartowanym, a dodatkowo także folią ochronną. Kosztują od kilku do kilkunastu złotych, są łatwe w montażu, a w razie ich zniszczenia można je łatwo wymienić na nowe. Zabezpieczą ekran przed zarysowaniami, mogą też obniżyć ryzyko uszkodzenia go w razie upadku.

Zadbaj o pracę smartfona

Poza tym pamiętaj, by smartfon od czasu do czasu przemyć miękką ściereczką i zdezynfekować. Możesz też poprawić jego płynność, jeśli zauważysz, że działa wolniej. Usuń aplikacje, których nie używasz, sprawdź, czy nie działają w tle, co dodatkowo obciąża procesor i zajmuje miejsce. Nawet nieużywana aplikacja może wykonywać różne procesy, aktualizować się i korzystać z transferu danych. Pamiętaj też, że usuwane aplikacje mogą pozostawić śmieci, których również należy się pozbyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here