Znajdź swoją firmową przestrzeń magazynową

0
1728

Szukasz miejsca, w którym ulokujesz swój towar? Dopiero zaczynasz, lecz składowanie asortymentu w prywatnym domu, garażu lub warsztacie jest niemożliwe, a Ty nie dysponujesz środkami, które pozwoliłyby Ci na wybudowanie specjalnego obiektu? W takim razie hale magazynowe lub cieszące się coraz większą popularnością małe moduły magazynowe do wynajęcia są dla Ciebie doskonałą alternatywą.

Gdzie znaleźć interesujące oferty? Jeżeli jeszcze nie korzystałeś z takich usług, warto wiedzieć, czym charakteryzuje się naprawdę dobra propozycja. Szczegółowe informacje oraz opisy konkretnych powierzchni magazynowych znajdziesz na https://warehousemarket.pl/. Informacje na stronie oraz porady specjalistów pomogą Ci wybrać najlepszą ofertę z dostępnych na rynku.

Charakterystyka i warunki panujące w magazynach

Potrzebny jest Ci magazyn wysokiego składowania? Potrzebujesz dostępu do chłodni? Powierzchnie magazynowe u profesjonalnych firm zajmujących się ich dostarczaniem mają możliwość dostosowania wynajmowanej powierzchni pod względem wielkości i rozplanowania do Twoich indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań. Oczywiście wentylacja i klimatyzacja to absolutna podstawa. Podobnym warunkiem powinno być dobre zaciemnienie bądź oświetlenie – w zależności od rodzaju składowanego towaru np. możliwość doświetlenia za pomocą naturalnego światła. Promieniowanie UV potrafi bardzo szybko zniszczyć opakowania produktów – nie mówiąc już o zawartości, jeśli przykładowo jest to żywność.

Spisz listę pasujących do Twoich potrzeb obiektów zanim podejmiesz ostateczną decyzję i podczas oględzin miejsca notuj poszczególne wymagania i zapisuj swoje uwagi. W ten sposób szybciej wyeliminujesz powierzchnie magazynowe nieodpowiednie dla Twojej firmy.

Lokalizacja magazynów

Czy wynajem magazynu na przedmieściu, który oddalony jest znacznie od biura to dobry pomysł? Wszystko zależy od tego, do czego ma służyć dana powierzchnia magazynowa do wynajęcia. Gdy Twoja sprzedaż  wymaga jedynie jednego kursu dziennie lub nawet kurier co rano odbiera z danego miejsca paczki, lokalizacja nie musi być ważna. Pamiętaj jednak, by nie marnować swojego cennego czasu kosztem kilkudziesięciu lub czasem nawet kilkuset złotych. Doskonałym zobrazowaniem jest sytuacja, że jeśli droga zajmuje Ci 30 minut w jedną stronę i codziennie wykonujesz jeden taki kurs (zakładając 20 dni pracowniczych), a Twoja godzina pracy kosztuje 100 złotych, to marnujesz na trasie około 2 tysiące złotych.

Warunki umowy i koszty

Hale magazynowe nie muszą być drogie, zwłaszcza jeśli wybierasz lokalizacje oddalone od centrum. Wynajem magazynu oczywiście pochłonie dodatkowy budżet z kasy firmy, lecz trzeba patrzeć na to, jak na długofalową inwestycję i możliwości rozwoju.

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest szczegółowe i dokładne przeanalizowanie umowy najmu. Bez tego lepiej nie ryzykować, ponieważ jeden podpis może okazać się wyjątkowo zobowiązujący i kosztowny. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy doświadczonego w zakresie najmu eksperta, który pomoże przejść przez cały proces: od opracowania strategii i znalezienia optymalnej lokalizacji do podpisania umowy najmu na możliwie najkorzystniejszych warunkach. Ostatecznie wybrana oferta zostanie wynegocjowana tak, aby spełniać wymogi i wytyczne klienta. W ten sposób możesz wygenerować znaczne oszczędności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here