rękodzięło

Jeżeli posiadasz talent artystyczny, tworzysz piękne rzeźby czy obrazy i chcesz je sprzedać, ale nie masz działalności to czy możesz je sprzedać? Są jednak sposoby, aby rozwiać to pytanie. Chcesz dowiedzieć się w jaki sposób sprzedawać rękodzieło bez otwierania działalności gospodarczej. Sprawdź sam! 

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/jak-sprzedawac-rekodzielo/

W jaki sposób sprzedać rękodzieło bez posiadania działalności gospodarczej?

Bardzo dobrym sposobem na sprzedawanie rękodzieł oraz innych produktów Czy usług jest działalność nierejestrowana. Jest to idealny sposób na biznes na małą skalę. Dzięki takiej działalności będziemy mogli dorobić do swojej wypłaty lub też przetestujemy siebie w biznesie.

Możliwości jest naprawdę sporo. Należą do nich między innymi:

• Sprzedaż rękodzieła lub innych produktów 

• Świadczenie usług 

• Tworzenie witryn internetowych 

• Projektowanie graficzne 

• Prowadzenie strony firmy na Facebooku 

• Inne formy marketingu

Do działalności nierejestrowanej zalicza się także prowadzenie korepetycji czy też innego rodzaju prac dorywczych. Jakie warunki należy spełnić?

Warunkami, które należy spełnić aby prowadzić drobny handel lub też mały usługi, są:

• Twoje przychody z prowadzonej działalności nie mogą przekroczyć w żadnym miesiącu 50% kwoty minimalnego wynagrodzenia w 2020 roku takie przychód nie może być wyższy od 1300 zł

• Nie prowadziłeś wcześniej firmy, ewentualnie zdecydowałeś się na jej zamknięcie przed 30 kwietnia 2017 roku lub też zamknąłeś, ewentualnie zawiesiłem działalność na okres 60 miesięcy wstecz

Prowadząc działalność nierejestrowana co powinieneś wiedzieć o tym, że nie musisz składać wniosku o rejestrację w centrum ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, czyli w skrócie CEIDG.

Dodatkowo jesteś zwolniony z opłat Ubezpieczenia Społecznego, nie musisz informować Urzędu Skarbowego oraz nie płacić zaliczek miesięcznych, czy też kwartalnych na podatek.

Istotną rzeczą jest również to, że nie musisz prowadzić bardzo często monotonnej oraz żmudnej księgowości.

Zobacz też: http://www.sisr.pl/skladki-zus-przedsiebiorcy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here