Odwiedziny u notariusza

Konieczność wizyty u notariusza wiąże się z wcześniejszym znalezieniem odpowiedniej placówki. Warto sprawdzić, czy wybrana kancelaria oferuje potrzebne usługi, co można zrobić osobiście lub np. przez stronę internetową firmy. Weryfikacja daje pewność, że ważne sprawy powierza się w ręce godnych zaufania ludzi.

Nowoczesne kancelarie notarialne

Miejscem pracy notariusza jest przeważnie kancelaria notarialna. Takie placówki bywają autonomiczne bądź podlegają pod różne instytucje miejskie. W mniejszych zdarza się, że jedynym człowiekiem oferującym usługi jest notariusz, sygnujący swoim nazwiskiem wszelkie szyldy i reklamy. W większych można mieć wybór co do pracownika zajmującego się sprawą.

Jeśli chodzi o mniejsze placówki, warto spodziewać się estetycznych, ale skromnych warunków. Do dyspozycji klientów przeważnie jest lokal biurowy oraz niewielka poczekalnia, w której można odpocząć, zdjąć wierzchnie odzienie, przygotować się do rozmowy. W większych poczekalnia jest odpowiednich rozmiarów, a każdy z zatrudnionych specjalistów ma swoje biuro.

Po co jest strona internetowa?

Jeśli notariusz to dla kogoś obco brzmiące słowo, przed skorzystaniem z usługi powinien zajrzeć na stronę internetową kancelarii. Większość stron zawiera treści promocyjno-reklamowe, a także mniej lub bardziej kompletną ofertę.

Niektóre nowoczesne kancelarie dysponują także możliwością umówienia się z notariuszem zdalnie bądź nawet mają wbudowany panel komunikacyjny. Wtedy odpowiedź na niektóre, przeważnie mało skomplikowane, pytania można uzyskać po wejściu na stronę.

Tanie czy drogie usługi?

Ceny usług notariusza bywają bardzo zróżnicowane. Dużo zależy od tego, czy kancelaria ma konkurencję w okolicy, czy sprawa jest skomplikowana, czy jest wielu klientów. Dla niezbyt zamożnych osób istnieje przeważnie możliwość darmowej porady, ale tylko w niektórych kwestiach.

Żeby nie być później zaskoczonym wysokością naliczonych opłat, przed udaniem się do kancelarii lub spotkaniem z notariuszem należy zapoznać się z cennikiem. Taki dokument powinien znajdować się w każdej placówce do wglądu zainteresowanego klienta. Często udostępniany jest też na stronie internetowej, co stanowi kolejny powód, dla którego warto ją przejrzeć przed wizytą.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na notariuszadamrobak.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here