Czy warto postawić na zewnętrzne usługi księgowe?

Jeszcze kilkanaście lat temu outsourcing usług księgowych nie cieszył się zbyt dużą popularnością. Aktualnie wszystko się zmieniło. W dużej mierze wynika to z faktu, że mamy dostęp do nowoczesnych technologii. Wiele spraw i formalności możemy załatwić drogą elektroniczną, co jest wygodne, a zarazem całkowicie bezproblemowe. Oczywiście opisywane rozwiązanie posiada o wiele więcej zalet.

Brak konieczności zatrudnienia

Z samodzielnym prowadzaniem księgowości radzą sobie tylko nieliczni. Na początku może wydawać się, że ilość obowiązków nie jest zbyt duża. Z czasem jednak okazuje się, że prowadzenie dokumentacji jest o wiele trudniejsze. Nie każdy posiada niezbędne kompetencje. Owszem, w sieci można znaleźć szczegółowe poradniki, jednak dla przeciętnej osoby nie są one zrozumiałe.

Zatrudnienie księgowego może okazać się kompletnie nieopłacalne. Jest to spory wydatek, który każdego miesiąca generuje kolejne koszty. Płacimy nie tylko za pensję naszego pracownika. Musimy utrzymać stworzone stanowisko pracy. Właśnie dlatego dobrze jest zainteresować się outsourcingiem usług księgowych. W tym przypadku nie musimy nikogo zatrudniać, co stanowi ogromne ułatwienie.

Brak zbędnych formalności

Zewnętrzne usługi księgowe cieszą się wielką popularnością zarówno wśród początkujących firm, jak i przedsiębiorstw, które działają na rynku od lat. Omawiane rozwiązanie nie generuje zbyt dużej ilości formalności. Współpracę możemy nawiązać praktycznie z dnia na dzień, a więc wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb.

Wdrożenie osoby odpowiadającej za księgowość naszej firmy nie powinno być trudne. Trzeba wziąć pod uwagę, że posiada ona zwykle wieloletnią praktykę, a także liczne certyfikaty oraz uprawniania.

Pełna terminowość

Outsourcing usług księgowych zapewnia nam pełną terminowość – wynika to z warunków umowy. To firma zewnętrzna ponosi odpowiedzialność za sprawy powiązane z finansami. Możemy zapomnieć o wielu kłopotliwych obowiązkach, gdyż zostaną one przekazane fachowcom.

Zlecając prowadzanie księgowości specjalistom można zaoszczędzić sporą ilość czasu. Osoby zarządzające mogą skupić się na rozwoju działalności, tak aby zyski z działalności sukcesywnie rosły. Dostęp do potrzebnych danych (np. raportów finansowych) jest nieograniczony.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy GLC

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here