bitcoin

Jak twierdzą analitycy, Bitcoin ma szansę osiągnąć rekordową wartość jeśli Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej na zasadzie no-deal.

Wartość kryptowaluty wzrosła ostatnio z sierpniowego poziomu $9,939 do $12,670, jak wyczytać można na stronie CoinMarketCap.

Wzrost ten wciąż jednak nie pozwolił kryptowalucie osiągnąć rekordowej wartości $20,000 dolarów, która odnotowana została w grudniu 2017 roku.

Bitcoin pnie się w górę mimo obietnic Borisa Johnsona, który stwierdził, że Wielka Brytania opuści UE na zasadzie no-deal, co prawdopodobnie przyczyniło się do spadku wartości funta, który w stosunku do dolara jest najtańszy od stycznia 2017 roku.

W rozmowie z “The Independent”, Nicholas Gregory – szef firmy technologicznej CommerceBlock – przyznał, że bitcoin na nowo odkrył swój urok, a wizja no-deal Brexitu doprowadzi do bezprecedensowego przełomu.

“No-deal Brexit spowoduje chaos oraz dużą niestabilność dwóch głównych walut typu fiat. Co więcej, przyczyni się on do kryzysu tożsamości globalnego systemu, gdyż słabe punkty globalnych walut fiat zostaną obnażone” stwierdził Gregory.

Czy bitcoin jest planem awaryjnym dla inwestorów walutowych?

Pomimo swojej zmienności, przez którą wartość waluty zmienia się drastycznie z godziny na godzinę, inwestorzy kierują swoją uwagę na bitcoina, jako bezpieczniejszą alternatywę dla tradycyjnych walut.

Simon Peters, analityk eToro, stwierdził w rozmowie z “Daily Express”, że ostatni wzrost bitcoina jest wynikiem działań inwestorów z Chin, którzy przerzucają się na bitcoin ze względu na spadek wartości juana w stosunku do dolara.

“Nie ma przypadku w tym, że kurs kryptowaluty poszedł w górę po tym, jak Donald Trump zapowiedział nałożenie taryf na chiński eksport.”

“Juan spadł w stosunku do dolara na poziom, którego nie widziano od kryzysu finansowego w 2008 roku. Inwestorzy z Chin szukają więc alternatywnych sposobów inwestowania swojego bogactwa… Ponieważ inwestorzy z Chin tworzą dużą grupę inwestorów w krypto, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wspierają oni szanse bitcoina w stosunku do juana”, kończy Peters.

Spadek wartości funta może również zachęcać inwestorów do bitcoina. Nigel Green, szef firmy konsultingowej deVere Group, przyznał w “The Independent”, że bitcoin spełnia funkcję “bezpiecznego zasobu w czasach niepewności na rynku”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here