Kursy doszkalające jako szansa na rozwój kariery

0
3898

Studia wyższe są szansą na uzyskanie dobrego wykształcenia i zawodu. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na naukę i utrzymanie się w dużym mieście. Wyżywienie, wynajem stancji – to wszystko kosztuje. Wiele osób z różnych powodów kończy swoją edukację na etapie liceum, technikum lub w momencie zaliczenia egzaminu dojrzałości. Jedni mają szczęście i znajdują interesującą ich, a przy tym dobrze płatną pracę, inni muszą zadowolić się wykonywaniem mniej wymagających obowiązków. Czy to oznacza, że na zawsze tracą oni szansę na zawrotną karierę?

Świat zmienia się szybko, a postępująca technologia narzuca konieczność ciągłego dokształcania się. Policealne szkoły oferują szereg kursów zawodowych uruchamianych i realizowanych zgodnie z podstawą programową ustalaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Do najpopularniejszych należą:

– higienistka stomatologiczna;
– technik masażysta;
– technik informatyk;
– technik usług fryzjerskich;
– technik elektryk.

Osoby decydujące się na kurs zawodowy, uczestniczą w zajęciach w trybie zaocznym. Mogą więc uczyć się jednocześnie i pracować. Nabywają one całkowicie nową dla siebie wiedzę lub podnoszą swoje kwalifikacje.

Kursy zawodowe cieszą się dużym powodzeniem. Na zakończenie nauki dorośli uczniowie otrzymują stosowny certyfikat oraz zaświadczenie Ministerstwa Edukacji Narodowej, które daje im prawo do założenia własnej działalności gospodarczej.

Osobną kwestię nabywania nowych umiejętności stanowią kursy językowe. Obecnie są one popularne zwłaszcza wśród seniorów. Najczęściej wybieranym językiem obcym jest język angielski. Zajęcia organizowane są zarówno przez ukierunkowane w tym obszarze szkoły językowe (wtedy są one płatne), ale także przez kluby osiedlowe i spółdzielnie (za które często nie ponosi się żadnych opłat).

Decydując się na naukę poza pracą, można nie tylko polepszać swoje kompetencje, ale też rozwijać swoje pasje i zainteresowania. To duży krok zarówno dla osób niewykształconych, jak i tych, dla których ważny jest samorozwój i zdobywanie wiedzy.

Więcej: https://www.lento.pl/kursy.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here