Jak wysłać paczkę za granicę

Rynek usług kurierskich przeżywa wzmożony rozwój, a czasy pandemii koronawirusa i społeczna izolacja sprawiła, że wysyłanie paczek stało się nierzadko jedyną opcją na nabywanie i dostarczanie określonych towarów. Co ciekawe, sektor handlowy, ale również klienci indywidualni coraz częściej wykazują potrzebę wysyłek paczek nie tylko na rynku lokalnym, ale również poza granice naszego kraju. Globalizacja daje przecież tak wiele możliwości.

Dlaczego warto korzystać z usług firm kurierskich?

Tradycyjne usługi pocztowe w zakresie wysyłki paczek poza terytorium naszego kraju już dawno odeszły do lamusa. I nie ma w tym nic dziwnego, bo przecież dzięki firmom kurierskim wysyłka paczek za granicę odbywa się teraz nie tylko szybciej, w pełnym komforcie dla obydwu stron całej „operacji”, ale i w znacznie niższej cenie.

Warto zaznaczyć, że na rynku tego rodzaju usług panuje dzisiaj ogromna konkurencja, a same firmy kurierskie dosłownie prześcigają się w ramach oferowania potencjalnym klientom atrakcyjnych warunków współpracy. Paczki odbierane są nawet tego samego dnia, a dostarczane w kolejnym dniu roboczym. Oczywiście, wiele zależy od lokalizacji dostarczenia, natomiast nie ma wątpliwości, że kurierzy pracują na całym świecie i dostarczą przesyłkę pod same drzwi w nawet najbardziej odległym zakątku. Cały proces nie trwa dłużej, aniżeli kilka dni.

Należy też wspomnieć o specjalnych warunkach w czasie pandemii koronawirusa. Kiedy zalecana jest społeczna izolacja, przesyłki realizowane są w sposób bezkontaktowy. Zamawiający usługę nie musi nawet wychodzić z domu, dokładnie tak samo jak adresat paczki.

Wysyłka paczki za granicę – jak to zrobić?

Firmy kurierskie ułatwiają dzisiaj swoim klientom nadawanie oraz odbiór paczek. Usługa może być realizowana online. W specjalnym formularzu za pośrednictwem internetu zaznacza się rodzaj paczki, jej gabaryty i inne specyficzne dane oraz wskazuje adres odbioru i dostarczenia. Płatność za usługę także przebiega poprzez bankowość mobilną.

Co więcej, klient firmy kurierskiej zyskuje dodatkowe bonusy. Dokładnie wie, na jakim etapie dostarczania znajduje się jego przesyłka. Otrzymuje powiadomienie, kiedy wyruszy w trasę, przekroczy granicę, znajdzie się w kraju docelowym oraz kiedy odebrał ją adresat. Przesyłki zagraniczne można ubezpieczać i dodatkowo zabezpieczać w transporcie, jeśli towar tego wymaga. Bez problemu udaje się nadawać paczki priorytetowe z ekspresowym czasem dostarczenia. Wszystko po to, by spełniać wygórowane dzisiaj oczekiwania klientów.

Co istotne, potencjalni klienci mają swobodny wybór w zakresie współpracy z konkretną firmą kurierską. W sieci dostępne są porównywarki tychże usług. Po wpisaniu w specjalny kalkulator specyfiki paczki oraz kraju docelowego dostarczenia ten wyliczy szacowane koszty i czas realizacji całego procesu. W ten sposób nadawca może wybrać firmę, która wyśle przesyłkę w najniższej cenie i szybko przy zachowaniu najwyższych standardów obsługi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here