Jak wybrać sprawdzonego dealera metali inwestycyjnych?

Od wielu lat jednym z cenionych sposobów inwestowania oszczędności jest lokowanie środków w metalach szlachetnych, tj. złoto, srebro, pallad czy platyna. Jak zgodnie przekonują eksperci, to sposób bardzo bezpieczny, ponieważ pozwala oprzeć się wahaniom na rynku i inflacji pieniądza. Aby inwestować skutecznie, trzeba nie tylko wiedzieć, w jaki sposób pozyskiwać i jakie kruszce wybierać. Ważny jest również wybór dealera, u którego będziemy kupować nasze produkty inwestycyjne.

Nie daj się oszukać i zacznij od podstaw

Poszukując dealera metali szlachetnych, należy zacząć od podstaw, czyli sprawdzenia legalności działań potencjalnego partnera. Oczywiście mowa tu o sytuacji, w której rezygnujemy z zakupu sztabek czy monet inwestycyjnych bezpośrednio w banku lub mennicy ze względu na wysoką marżę. Kiedy poszukujemy dealera, sprawdźmy przede wszystkim podstawowe dane o jego działalności, czyli informacje z KRS-u oraz adres firmy. Tu warto dokładnie zweryfikować zgodność wszystkich danych ze stanem faktycznym. Jeśli cokolwiek wzbudzi nasze wątpliwości, warto wstrzymać się z zakupem albo poszukać innego sklepu.

Możliwość osobistego kontaktu

Obrót metalami szlachetnymi czyni niestety doskonałą okazję dla oszustów. Warto podjąć kroki, które uprawdopodobnią rzetelność i uczciwość danego sklepu z produktami inwestycyjnymi. Jeśli nie możesz osobiście udać się do siedziby firmy, skontaktuj się z jej pracownikami telefonicznie. Zwłaszcza jeśli planujesz nabywać określone produkty etapami. Nawiązanie i podtrzymywanie kontaktu przekłada się na budowanie relacji z dealerem, a te prowadzą do wzrostu zaufania, a niekiedy – lepszych warunków transakcji.

metali szlachetnych

Asortyment dostępny od ręki

Choć na pozór może się to wydawać mało istotne, warto wybierać tych dealerów, którzy są w stanie zaoferować monety inwestycyjne, złote i srebrne sztabki od ręki. Potwierdza to w pewien sposób uczciwość danego sklepu. Większa skala działalności przekłada się również na wyraźne korzyści dla klientów – mogą nabyć określone produkty bezpośrednio w sklepie, bez konieczności oczekiwania. Nigdy nie kupujmy złota, jeśli będziemy musieli czekać na jego dostawę powyżej jednego miesiąca. Decydując się na współpracę z doświadczonym dealerem, możemy liczyć na znacznie atrakcyjniejszą cenę. Przedsiębiorca, który prowadzi swoją działalność na większą skalę, ma zdecydowanie więcej możliwości, by sprzedać nam złoto po niższej cenie. Jeśli udajemy się do sklepu, który dopiero zaczyna swoją działalność, a oferuje nam produkty po konkurencyjnych cenach, powinniśmy mieć się na baczności.

Postaw na wygodę

Oprócz wszystkich wymienionych wyżej aspektów, warto zwrócić uwagę na udogodnienia, które wpływają na odczucia klienta z przeprowadzonej transakcji. Warto przede wszystkim pomyśleć o sklepach internetowych, które zajmują się sprzedażą złota inwestycyjnego i innych metali szlachetnych. Dobrym przykładem jest tutaj sklep 79Element (https://79element.pl/). Przechodząc na stronę, możemy łatwo rozeznać się w ofercie produktów inwestycyjnych oraz ich cen. Regularne odwiedzanie takiego sklepu to również świetna okazja dla kolekcjonerów, by trafić na atrakcyjną ofertę, np. kiedy sklep udostępnia monety inwestycyjne na ogół trudno dostępne w Polsce. Ponadto uzyskujemy większą anonimowość i komfort w trakcie zakupów. Całość transakcji możemy przeprowadzić bez wychodzenia z domu. Płacimy za nasze produkty inwestycyjne jak za każdy inny przedmiot i otrzymujemy odpowiednio zabezpieczoną paczkę (nikt nie zna jej zawartości) na wskazany przez nas adres. To rozwiązanie wygodne i bezpieczne, pozwalające kupować pokuty inwestycyjne z dowolnego miejsca w kraju.

Jak podkreślają specjaliści, podstawowym czynnikiem wpływającym na relację pomiędzy dealerem a nabywcą metali szlachetnych jest zaufanie. Jeśli nie chcesz zostać oszukany, dokładnie sprawdź wszystkie dane o działalności sprzedawcy złota i kieruj się jego pozycją na rynku metali inwestycyjnych. Dobry dealer wie, że nadszarpnięte zaufanie bardzo trudno jest odbudować, a konkurencja na rynku jest spora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here