Jak wybrać rozmiar i rodzaj uchwytu do telewizora?

0
695

Uchwyty ścienne do telewizora są dobierane zgodnie z rozmiarem posiadanego telewizora, więc uzyskanie odpowiedniego rozmiaru jest dość proste.

Większość nowoczesnych telewizorów ma standardowe punkty mocowania z tyłu, zgodnie z odpowiednimi standardami montażu VESA, więc większość uchwytów do telewizorów będzie odpowiednia. Zawsze jednak warto się upewnić, jaki jest rozmiar pomiędzy otworami montażowymi na tylnej części obudowy telewizora.

Czynniki, które trzeba wziąć pod uwagę, wybierając uchwyt do telewizora

Inną ważną kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę wybierając odpowiedni uchwyt ścienny, jest również waga telewizora. Telewizory plazmowe są znacznie cięższe niż telewizory LED, więc będą wymagały mocniejszego wspornika. Podobnie, jeśli będziesz używać uchwytu uchylnego, aby odsunąć telewizor od ściany, wspornik będzie musiał być wystarczająco mocny, aby wytrzymać dodatkowe siły nacisku. Większość nowoczesnych telewizorów LED jest obecnie dość lekka, ale wytrzymałość wspornika jest nadal ważnym czynnikiem w przypadku niektórych ogromnych telewizorów o większej przekątnej ekranu.Istnieje niezliczona ilość różnych typów i modeli uchwytów ściennych, ale jest tylko kilka podstawowych stylów. Różnią się one głównie tym, jak bardzo są elastyczne, jak można dostosowywać pozycję ekranu i ile kosztują. Uchwyty płaskie są najłatwiejszym w montażu i są najtańszym rodzajem uchwytów ściennych. Telewizor jest ustawiony równolegle do ściany i jest blisko niej zamontowany. Jednak brak możliwości przesunięcia uchwytu utrudnia dostęp do portów telewizora, jeśli znajdują się one z tyłu telewizora.Uchylny uchwyt do telewizora jest nieco droższy w porównaniu do uchwytów płaskich. Taki uchwyt ścienny również jest łatwy do zainstalowania, a telewizor jest umieszczony nieco dalej od ściany, co ułatwia dostęp do portów i kabli z tyłu. Główna różnica między tymi dwoma typami wsporników polega na tym, że uchwyt uchylny umożliwia regulację telewizora w pionie i regulację kąta widzenia. To idealne rozwiązanie, jeśli telewizor montujemy nieco wyżej na ścianie. Możesz także przechylić telewizor w dół, aby uniknąć odblasków na ekranie i zredukować odbicia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here