Jak wybrać odpowiedniego doradcę kredytowego

Doradztwo kredytowe to branża, na którą jest coraz większe zapotrzebowanie. Potwierdzeniem tego stanu rzeczy jest ogromna popularność kredytów konsumpcyjnych i kredytów hipotecznych. Ze względu na rekordowo niskie stopy procentowe klienci znacznie chętniej decydują się na zaciągnięcie kredytu. Jednak to, co sprawia największy problem to znalezienie idealnej oferty wśród kilkunastu, a w przypadku niektórych produktów nawet kilkudziesięciu instytucji oferujących kredyty. W tej sytuacji jednym z najlepszych dostępnych rozwiązań jest uzyskanie wsparcia doradcy kredytowego. Doradztwo kredytowe nie jest jednak wystandaryzowaną usługa. Niektórzy z ekspertów faktycznie chcą nam pomóc w uzyskaniu kredytu na jak najlepszych warunkach, podczas gdy inni starają się skłonić nas do zakupu takiego produktu, który będzie dla nich opłacalny. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, poszukując wiarygodnego doradcy kredytowego?

Dostęp do szerokiej oferty kilkunastu banków

Pierwsza kwestia, na którą warto zwrócić uwagę to gama produktów kredytowych, które może nam zaoferować doradca kredytowy. Niejednokrotnie zdarza się, że ze względu na dość ubogą ofertę warunki żadnego z produktów nie spełniają oczekiwań. W takim scenariuszu doradca i tak będzie chciał zaproponować nam jedno z dostępnych rozwiązań z bardzo prostej przyczyny – z tego tytułu otrzymuje prowizję. Im większy zakres produktowy, tym łatwiej jest dobrać odpowiedni produkt do naszych potrzeb zarówno pod względem naszych potrzeb, jak i pod względem innych, około finansowych wymagań. Więcej informacji znajdziesz na stronie Tomasz Wostal – dowiedz się więcej.

Sposób pracy doradcy kredytowego

Fakt, że doradca kredytowy jest osobą chętną do faktycznej pomocy, zdradzi to, w jaki sposób prowadzi on  spotkanie z klientem. Już po pierwszej wizycie z łatwością będzie nam ocenić, czy doradca kredytowy faktycznie zabiega o to, byśmy wyszli z kredytem spełniającym nasze wymagania. Jak powinien postąpić godny zaufania doradca kredytowy? Przede wszystkim, jeszcze przed złożeniem jakiejkolwiek oferty powinien dokładnie wysłuchać naszych oczekiwań oraz zbadać wszelkie potrzeby związane z procesem kredytowania. Dopiero wtedy, gdy komplet informacji będzie wiadomy, doradca na ich podstawie może zaproponować nam pewne rozwiązania. Na jakich doradców powinniśmy uważać? Na takich, którzy bez jakichkolwiek pytań wychodzą z założenia, że to właśnie ta oferta będzie nam pasowała. Tacy doradcy w żadnym wypadku nie interesują się naszymi potrzebami, a ich praca polega jedynie na sprzedaży produktów, z których uzyskują najwyższe prowizje.

Opinie klientów o danym doradcy

Nic tak dobrze nie daje nam pełnej wiedzy na temat jakości danego doradcy kredytowego, jak opinie innych jego klientów. To właśnie od nich dowiemy się, jak działa dany doradca, jak podchodzi do naszych potrzeb, w jaki sposób oferuje nam konkretne produktu i co równie ważne, w jaki sposób włącza się w pomoc przy samym wnioskowaniu i kompletowaniu dokumentów. Takich opinii o konkretnym doradcy możemy doszukać się zarówno w internecie, jak również stosując tradycyjną metodę poczty pantoflowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here