Czy można wziąć kredyt na firmę przez internet?

Kiedy rozwijamy działalność gospodarczą, wciąż mamy za mało czasu, więc wiele rzeczy lubimy załatwiać przez internet. Zasada ta dotyczy także produktów bankowych i można ją realizować, szukając środków na sfinansowanie różnych projektów. Można bowiem wnioskować o kredyt online dla firm.

Jakie sprawy uda się załatwić przez internet? Czym jest kredyt online dla firm?

Prowadząc firmę, większość spraw bankowych załatwimy przez internet. Zlecanie przelewów czy płatności bezpośrednio z oddziału jest już reliktem przeszłości, z którego korzysta się raczej w wyjątkowych sytuacjach. Banki również wolą, by klienci sami zarządzali swoim kontem. Inne udogodnienie dotyczy wypłat pieniędzy z konta – nie ma już kolejek do kasy banku, bowiem gotówkę można pobrać z praktycznie każdego bankomatu. Obecnie można także wnioskować o kredyt online dla firm. Uzyskanie kredytu przez internet wygląda podobnie jak w oddziale banku. Klient składa wniosek o przyznanie środków na dowolny cel, a bank, po dokonaniu oceny jego zdolności kredytowej, przedstawia ostateczną ofertę kredytu. W czasie procedury przeczytamy także informacje o wysokości prowizji i innych opłat.

Jak wnioskować o kredyt online dla firm?

Żeby dostać kredyt przez internet wystarczy tylko kilka kliknięć myszką, gdyż na stronie znajdziemy stosowny formularz. Wniosek wypełniamy na witrynie banku, gdzie znajdziemy także szczegółowe informacje o tym, jakie dokumenty trzeba dostarczyć (drogą mailową), by bank go rozpatrzył. Zazwyczaj trzeba przygotować wyciągi z ostatnich 6 miesięcy z rachunków firmowych i osobistych, dodatkowo do ich potwierdzenia bank poprosi o przedstawienie PIT lub wyciągu z KPiR i ewidencji przychodów za poprzedni oraz bieżący rok zanim podejmie ostateczną decyzję o przyznaniu kredytu. Po przyznaniu wstępnej decyzji kredytowej we wskazanym przez klienta miejscu lub w oddziale banku w dogodnym terminie podpisuje się umowę kredytową. Rachunek i limit w rachunku uruchamiany jest nawet tego samego dnia, w którym następuje pozytywna weryfikacja umowy kredytowej. W niektórych bankach oferowane warunki kredytu online dla firm można zatwierdzić np. e-mailem, a podpisanie umowy następuje za pośrednictwem kuriera lub przelewu weryfikacyjnego. W bankowości online za prawomocne uważa się bowiem wszelkie operacje potwierdzone przez właściciela konta stosownymi kodami. Dowiedz się więcej: https://nestbank.pl/dla-twojej-firmy/kredyty

Kredyt online dla firm a bezpieczeństwo

Kody weryfikacyjne mogą się dostać w niepowołane ręce, więc bank, aby zwiększyć bezpieczeństwo swoich klientów, stosuje metodę podwójnego zabezpieczania operacji kredytowych. Polega to na telefonicznej weryfikacji tożsamości kredytobiorcy. Ryzyko oszustwa kredytowego przez internet jest więc znikome, gdyż tylko mu i bank znamy ustalone hasła i swoje dane. Podczas starania się o kredyt przez internet upewnijmy się, że na naszym komputerze nie ma fałszywego oprogramowania. Ponadto regularnie aktualizujmy aplikację mobilną dla przeglądarki.

Kredyt online dla firm to bardzo wygodna forma pozyskiwania dodatkowych funduszy. Dzięki temu oszczędzamy dużo czasu, który można poświęcić na pracę czy odpoczynek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here