Od stycznia 2018 roku wszyscy przedsiębiorcy są zobligowani do wysyłania drogą elektroniczną Jednolitego Pliku Kontrolnego do organów kontroli podatkowej. Kompletne JPK posiada łącznie 7 struktur, natomiast JPK_VAT jest strukturą, którą należy przedstawiać obowiązkowo, pozostałe zaś należy składać na żądanie Urzędu Skarbowego.

Warto zaopatrzyć się w odpowiednie oprogramowanie dla twojej firmy, które umożliwi wygenerowanie JPK w szybki i prosty sposób. Programy do fakturowania firmy Mega-Tech pomogą ci uporać się z nowym obowiązkiem, a zintegrowany moduł JPK sprawi, że wygenerujesz plik w kilka sekund.

W zależności czy chcesz sam generować i wysyłać wymagane pliki lub czy współpracujesz z biurem rachunkowym, firma Mega-Tech ma dwie propozycje:

– Faktura Small Business- program, w którym wygenerujesz plik JPK z dokumentów sprzedaży – Faktura Small Business HANDEL- program z magazynem, który umożliwia wygenerowanie kompleksowego JPK z zarówno z dokumentów sprzedaży jak z dokumentów zakupowych.

Gdy rozliczasz we współpracy z biurem rachunkowym lub księgowym…

….i nie potrzebujesz programu z magazynem wystarczy ci program do faktur z JPK Faktura Small Business. Plik JPK z dokumentów sprzedażowych możliwy do utworzenia w programie zostanie następnie uzupełnione przez księgowość o JPK z faktur zakupowych. Firma Mega-Tech wyszła naprzeciw oczekiwaniom klientów i w celu usprawnienia pracy działu księgowości stworzyła bezpośrednie eksporty dokumentów do największych jedenastu programów księgowych. Takie rozwiązanie oznacza oszczędność czasu i brak konieczności ręcznego wprowadzania danych, a co za tym idzie: oszczędność pieniędzy za usługi księgowości! Zatem nie przepłacaj i pomyśl o odpowiednim oprogramowaniu.

Gdy sam czuwasz nad własną księgowością…

…będzie ci potrzebny program Faktura Small Business Handel, z którego wygenerujesz kompletne JPK: zarówno z dokumentów sprzedaży jak i z dokumentów zakupowych, wprowadzonych wcześniej do programu. Posiadając podpis elektroniczny lub profil zaufany ePUAP będziesz w stanie sam wysłać Jednolity Plik Kontrolny do organów podatkowych m.in. za pośrednictwem darmowego programu oferowanego przez Ministerstwo Finansów. Ponadto, w programie znajdziesz możliwość tworzenia  ewidencji VAT, analizy zysków, marży oraz raportów innego rodzaju, które pozwolą ci kontrolować finanse twojej firmy. Zatem nie zwlekaj i pomyśl o odpowiednim oprogramowaniu już teraz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here