Znasz doskonale język obcy? A może jesteś ekspertem z matematyki bądź fizyki? Zastanów się, czy nie byłoby dobrze sprzedać Twoje umiejętności na Skype. Wystarczy mikrofon i wspomniany program, by móc zacząć pracować jako internetowy korepetytor.

Każdy, kto udzielał kiedyś korepetycji, wie, że nie zawsze jest to wygodna forma zarabiania. Dojazd do ucznia bywa męczący, czasem przeszkadzają korki, niesprzyjająca pogoda. Jeśli nauczamy u siebie w domu, to te same problemy mogą dotyczyć uczniów. A wystarczy umówić się na lekcję przez komunikator Skype, aby wszystkie te wymienione wyżej problemy zniknęły. Można zasiąść wygodnie w fotelu, nie zwracając uwagi na to, co mamy na sobie i przeprowadzić lekcję. Dodatkowe zalety? Dostęp do niezliczonej ilości stron internetowych, które służą jako pomoc w nauczaniu. Nie trzeba już drukować materiałów – wystarczy skopiować link do danej strony i wysłać uczniowi w formie wiadomości. Na dodatek wszystko zostaje w archiwum wiadomości, więc zawsze można wrócić w kilka chwil do tego, co było chociażby miesiąc temu. Poza tym taka forma zajęć umożliwia zwiększenie liczby uczniów. W tradycyjnej formie dojazd do następnego ucznia to dodatkowe kilka-kilkanaście minut przerwy. Dzięki korepetycjom na Skype czas ten skraca się do minimum, bo jeśli ktoś sobie tak zorganizuje czas, to odstęp pomiędzy poszczególnymi lekcjami będzie trwał dosłownie chwilę.

Jeśli dorabiasz jako korepetytor, zastanów się, czy nie lepiej zmienić formę nauczania na takie przez komunikator Skype. To dobra zmiana dla Ciebie i Twoich uczniów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here