Usprawnienia zawierania umów w czasie pracy zdalnej

W obecnym czasie można bez problemu zawierać drogą internetową umowy o dzieło oraz umowy zlecenia. Jest to bowiem bardzo przydatne rozwiązanie zwłaszcza w ostatnich miesiącach, gdy podczas panującej pandemii wiele biur opustoszało, a zatrudnieni pracownicy mieli kontakt ze swoimi pracodawcami tylko przy pomocy systemu zdalnego. Obecnie nowoczesne narzędzia elektroniczne są bardzo pomocne w przygotowywaniu umów o pracę na odległość.

Narzędzia wspomagające zawieranie umów w systemie zdalnym

Panująca pandemia wymusiła na wielu firmach większą elastyczność oraz wprowadzenie nowych procedur i procesów wewnątrz firmy, które miały na celu przede wszystkim unikanie bezpośrednich kontaktów międzyludzkich. W obecnym czasie, aby odpowiednio zabezpieczyć interesy obu stron, warto korzystać z dostępnej oferty narzędzi elektronicznych i rozwiązań dostępnych online. Jednym z przykładów jest aplikacja Umownik, która pozwala bardzo kompleksowo i skutecznie przeprowadzić cały proces negocjacji oraz umożliwia zawieranie umowy przez Internet. Działanie aplikacji opiera się na formie dokumentowej, dzięki czemu nie ma konieczności składania klasycznego podpisu. Zawieranie umowy online dzięki wykorzystaniu aplikacji jest bardzo wygodne i szybkie.

Zawieranie umowy z pracownikami na odległość

Warto zaznaczyć, iż kwarantanna, która związana jest z pandemią koronawirusa znacząco wpłynęła na sposób prowadzenia firmy. Obecnie rekrutacja nowych pracowników odbywa się tylko i wyłącznie w systemie zdalnym. Firmy wykorzystują do tego narzędzia które oferuje nowoczesna technologia. Rozmowy kwalifikacyjne przeprowadzane są za pomocą specjalnych wideokonferencji, a także droga telefoniczną. Podczas podpisywania umowy bardzo ważnym elementem jest uzyskanie podpisu pracownika, co w obecnym czasie jest dość skomplikowane. Rozwiązaniem jest w tej sytuacji elektroniczny, kwalifikowany podpis, który ułatwia i przyspiesza znacznie proces zawierania umowy na odległość. Umowa zawarta dzięki narzędziu Umownik jest w pełni zgodna z przepisami i wiążąca dla obu stron.

Wszystkie dostępne narzędzie elektroniczne mają na celu usprawnić działania firm oraz cały proces rekrutacji i zawarcie umowy przez Internet. Jest to w obecnym czasie rozwiązanie, z którego korzysta wiele firm, usprawniając tym samym procesy administracyjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here