Urządzenia do transportu w magazynach

Sprawnie funkcjonujący magazyn musi być wyposażony w odpowiednie urządzenia przeznaczone do transportu. Mowa nie tylko o urządzeniach wykorzystywanych w trakcie rozładunku i załadunku, ale również tych stosowanych w transporcie wewnętrznym. Na przykład – w czasie przemieszczania przechowywanych towarów pomiędzy różnymi halami magazynowymi. Warto więc zapoznać się z urządzeniami najczęściej stosowanymi w magazynach, by móc dobrać takie, które będzie spełniać wszystkie nasze oczekiwania.

Jednoburtowe wózki platformowe

Do najczęściej używanych urządzeń transportowych należą wózki platformowe wyposażone w jedną burtę. Są to uniwersalne wózki magazynowe, stosowane do przewożenia towarów dużych gabarytów, jak i dużej ilości towarów o różnych rozmiarach. Korzysta się z nich także w sklepach, halach produkcyjnych i innych placówkach. Obecna w nich burta może zostać zdemontowana, gdy wymagają tego transportowe towary.

Wózki takie dostępne są w różnych wersjach, różniących się przede wszystkim rozmiarem platformy. W zależności od naszych potrzeb transportowych oraz rodzaju przechowywanych w naszym magazynie towarów, powinniśmy sięgnąć po mniejszy lub większy wózek.

Dwuburtowe wózki platformowe

Wózki takie są podobne do poprzednich, jednak w ich konstrukcji obecne są dwie burty. Z tych powodów, przeznaczone są do przewożenia towarów, których nie pakujemy w palety. Świetnie sprawdzają się przy transporcie dużej ilości kartonów, opakowań plastikowych, beczek lub innych, które w trakcie przewożenia mogłyby wypaść poza platformę.

Spotkamy się z różnymi typami wózków dwuburtowych, różniących się między innymi długością burty lub jej rodzajem. Ponadto w konstrukcji tych wózków istotne są koła – materiał ich wykonania, poziom „skrętności” oraz obecność mechanizmu hamującego.

Wózki półkowe

Wózki półkowe znajdują zastosowanie nie tylko w magazynach, ale także w gastronomii, hotelach lub sklepach. Świetnie sprawdzają się, gdy potrzebujemy transportować dużą ilość różnych, drobnych przedmiotów lub towarów, na niedużą odległość. Najczęściej, wyposażone są w kilka półek oraz wykonane z antypoślizgowych materiałów koła. Pozwalają na przewożenie towarów o wadze nawet do kilkuset kilogramów.

Wózki taczkowe

Wózki taczkowe wykorzystywane są także w transporcie na zewnątrz magazynu. Często, korzystają z nich kurierzy, którzy w swojej pracy muszą pokonywać schody lub wysokie progi. Dzięki specjalnej konstrukcji wózki taczkowe pozwalają na ich wyjątkowo łatwe wciąganie po schodach, nawet gdy przewozimy za ich pomocą ciężkie towary. Ponadto możemy nimi z łatwością manipulować w ciasnych pomieszczeniach, omijać ściany, kanty, słupki metalowe, odbojniki oraz inne przeszkody obecne na naszej drodze.

Wózki sklepowe

Do kategorii wózków sklepowych zaliczamy różne typy wózków, przeznaczone do stosowania w różnych branżach. Często, korzysta się z nich właśnie w sklepach, ale także placówkach takich jak szkoły, szpitale, biura, archiwa i inne. Dzięki nim przewożenie towarów na krótki dystans nie wymaga od nas zbędnego nakładu sił.

Wózki paletowe

Zwane potocznie paleciakami, wykorzystywane są przede wszystkim w magazynach, gdzie przechowujemy towary na paletach. Dzięki nim możemy z łatwością transportować tak zapakowane towary wzdłuż płaskich powierzchni, bez zbędnego nakładu sił fizycznych. Są one wielofunkcyjne, dlatego spotkać się z nimi możemy także w dużych marketach, halach produkcyjnych i innych miejscach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here