masażysta

Masażysta oraz jego bardziej rozbudowana odmiana, czyli fizjoterapeuta należą do najbardziej popularnych specjalistów wśród klientów oraz pacjentów. Wiele chorób cywilizacyjnych takich jak siedzący tryb życia oraz praca fizyczna zdecydowanie częściej niż kiedyś, skłaniają nas do odwiedzenia gabinetów specjalistów. Tak właśnie wygląda praca masażysty oraz fizjoterapeuty. Kiedy jesteśmy już po odpowiednich szkoła lub kursach możemy podjąć pracę w tym zawodzie. Na jaką formę zatrudnienia się jednak zdecydować? Czy lepiej będzie podjąć pracę jako zwykły etatowiec, czy otworzyć swoją własną działalność gospodarczą? 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/masazysta-lepszy-etat-czy-wlasna-dzialalnosc/

Gdzie zatrudnienie może znaleźć masażysta?

Jako masażysta pracę znajdziemy zarówno w ośrodkach medycznych, placówkach służby zdrowia, prywatnych zakładach rehabilitacyjnych oraz ośrodkach wypoczynkowych. Wszystkie uzdrowiska, szpitale oraz przychodnie, stoją dla masażystów otworem. Szukając pracy na etacie możemy być w branży kosmetycznej oraz relaksacyjne. Będą to przede wszystkim salony SPA, hotele, kluby sportowe, siłownię oraz baseny. We wszystkich tych miejscach przyda się specjalista, który posiada umiejętności odpowiednie podejście, które zapewni klientom relaks i zadowolenie. Pracując na etacie, możemy pozyskać wszystkie prawa socjalne, emerytalne oraz ubezpieczenie zdrowotne. Taka praca jednak wiąże się z presją, ponieważ mamy nad sobą szefa, chociaż dużym plusem jest to, że nie musimy sami szukać klientów, ponieważ pozyskuje ich właśnie pracodawca.

Masażysta, a własna działalność gospodarcza

Prowadzenie własnej działalności jest to nie lada wyzwanie dla każdej branży, nawet tak bardzo rozchwytywany jak masażysta czy fizjoterapeuta. Aby rozpocząć taką pracę na własną rękę nie wymagana jest ogromna inwestycja, ponieważ mniej liczy się posiadany sprzęt, a bardziej umiejętności oraz cechy charakteru. Możesz zaczynać od przenośnego łóżka oraz pracy bezpośrednio u klienta. Dzięki temu, Twoi klienci uniknąć stresu podczas stania w korkach. Ty bowiem nie będziesz mógł narzekać na brak pracy. W momencie kiedy odłożyć trochę pieniędzy, możesz zdecydować się na otwarcie własnego salonu masażu.

Zobacz też: http://www.sisr.pl/jak-wyglada-praca-masazysty/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here