Jak zostać w pamięci klienta

Pozytywne budowanie wizerunku firmy lub marki to jedno, ale równie istotne jest pozostanie na długo w pamięci klienta. Dzięki oryginalnym sposobom na promocję własnego biznesu, osiągniesz swój cel – konsumenci będą chętnie wracać, a nawet dołączą do grona stałych odbiorców Twoich towarów lub usług. Ale jakie metody warto wykorzystać?

Różne metody na promocję firmy

Jako przedsiębiorca masz do dyspozycji całe spektrum rozmaitych metod na promocję firmy. Na pierwszy plan wysuwają się oczywiście drobne gadżety z logo Twojego brandu. Dzięki nim zawsze, gdy klient weźmie do ręki otrzymany przedmiot, przypomni sobie o dokonanej transakcji. Inną metodą jest zostawienie danych kontaktowych w nietuzinkowej formie. Pozłacane wizytówki z gotowym projektem to łatwa, ale skuteczna forma promocji. Klienci chętnie wracają do przedmiotów, które wpisują się w kanony estetyki i piękna. Wizytówki wykonane z subtelnym pozłoceniem z pewnością zostaną zapamiętane na długo.

Dobór gadżetów do charakteru firmy

Dla odniesienia zakładanego efektu i zbudowania pozytywnej świadomości marki w pamięci konsumenta, trzeba umiejętnie dobrać firmowe gadżety. Powinny mieć jakiś związek z prowadzoną działalnością lub być mile widziane przez potencjalnych klientów. Standardem wydają się kubki, długopisy lub notesy. Jednak możesz iść o krok dalej – oryginalne, dobrze przygotowane wizytówki to niebanalny sposób na bycie zapamiętanym. Co więcej, wizytówka jest ze wszech miar uniwersalna. Możesz ją wykorzystać niezależnie od tego, w jakiej branży się realizujesz. Ale co musisz umieścić na swojej wizytówce?

Co umieścić na wizytówce

Jeżeli chcesz wykorzystać pozłacane wizytówki z gotowym projektem pamiętaj, że taka karta musi być przede wszystkim estetyczna. Nadmiar elementów graficznych, ozdobników i treści raczej zniechęci klienta do kontaktu. Dlatego postaw na profesjonalizm i przerost treści nad formą. Chcesz przecież, żeby oryginalna wizytówka skierowała Twojego klienta we właściwe miejsce.

Podstawową informacją, jaką należy umieścić na wizytówce, jest logo Twojej firmy. Logotyp i ewentualnie slogan, który definiuje Twoją działalność, powinny być dobrze widoczne oraz łatwe do rozpoznania. Co dalej? Zadbaj o poprawne i czytelne dane kontaktowe. W dzisiejszych czasach coraz częściej korzystamy z mediów społecznościowych, dlatego przedsiębiorcy na wizytówkach chętnie umieszczają nazwy prowadzonych przez siebie profili. Dobrym pomysłem może być nadrukowanie kodu QR, który prowadzi prosto do Twojej strony lub sklepu internetowego. Jeżeli natomiast sprzedajesz produkty lub usługi stacjonarnie, zadbaj o kompletny i poprawy adres, razem z godzinami otwarcie Twojego punktu. 

Postaraj się być zapamiętany

Dzięki wykorzystaniu oryginalnych szablonów graficznych i pozłacania, możesz zdobyć ciekawe gadżety promocyjne. Dobrze dobrane wizytówki z niebanalnymi zdobieniami sprawią, że Twoja firma będzie świetnie zapamiętana przez klientów. Nie tylko wzmocnić pozytywne skojarzenia z Twoją marką, ale też w znaczący sposób zwiększyć zyski z prowadzonej działalności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here