rozwój osobisty
Fot. Pexels.com

Rozwój osobisty może dotyczyć wielu aspektów naszego życia. Może dotyczyć kwestii zawodowych, pasji, a także umiejętności interpersonalny bądź po prostu emocji. W związku z tym, że rozwijać można się w tak wielu dziedzinach życia zawsze znajdzie się jakiś element, który chcielibyśmy dopracować.

Przeczytaj też: https://www.dolcan.pl/rozwoj-osobisty-dlaczego-warto-w-niego-inwestowac/

Co daje rozwój osobisty w sferze zawodowej?

Jest to bardzo szeroki temat. Pierwszą i najbardziej oczywistą kwestią jest fakt, że dzięki podnoszeniu kwalifikacji poprzez kursy czy szkolenia stajemy się lepszymi pracownikami. Za tym mogą iść awans, podwyżka, dofinansowanie do innego oferowanego przez pracodawcę benefitu.

W przypadku kiedy praca jest też naszą pasją może to przełożyć się na rozwijanie własnych pasji. Nauka będzie przyjemna sama w sobie pomimo zaangażowania czasu jak i energii.

Rozwój własnych umiejętności przekłada się także na lepsze zarządzanie czasem. W sytuacji kiedy mamy nieco więcej obowiązków łatwiej jest nam zarządzać planem dnia. Ponadto nauka przyczyni się do wyrobienia w sobie nawyku, a także konsekwentnego działania.

Co daje rozwój osobisty w sferze prywatnej?

Jedną z najważniejszych rzeczy jakie możemy zyskać są nowo poznani znajomi na różnego rodzaju szkoleniach czy kursach. Pomimo tego, że spotykamy się z tymi osobami w tak niecodziennych warunkach to łączy nas wspólny cel i pasja. W związku z tym bardzo łatwo nawiązać nić porozumienia i zyskać nowych znajomych, z którymi będziemy dzielić zainteresowania.

Innym aspektem może być poszerzenie swoich horyzontów i zyskanie nowych tematów do konwersacji. Oczywiście nie każdy temat nadaje się do rozmowy z każdym. Jednak osoby, które są zaangażowane w to co mówią mogą zainteresować swoimi wypowiedziami każdego. Jest to również pomysł do rozpoczęcia rozmowy z nieznajoma osobą.

Jeśli zastanawiasz się czy warto postawić na rozwój osobisty Twoja odpowiedź powinna brzmieć: tak. Warto poszerzać swoje kwalifikacje ze względu na większe możliwości zawodowe, a także na większe szczęście jakie możemy zyskać w sferze prywatnej. Zacznij już dziś od małego kroku.

Zobacz też: http://www.sisr.pl/samorozwoj-jak-wdrozyc-go-w-swoje-zycie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here