Buty robocze

Odpowiednia odzież robocza ma za zadanie chronić pracownika przed wybrudzeniem oraz przed uszkodzeniami ciała. Podobne zadanie spełnia obuwie robocze. Cechą charakterystyczną tego rodzaju butów jest ich wytrzymałość. Buty robocze mogą być wyposażone w metalowe elementy ochronne, które zabezpieczają śródstopie przed urazami, w tym przed przecięciem. Obuwie dla pracowników powinno być też wygodne, ponieważ chodzi się w nich wiele godzin.

Najważniejsze cechy obuwia roboczego

Buty robocze powinny być bardzo wytrzymałe, wygodne i bezpieczne. Zwykle produkty wykonane są ze skóry naturalnej lub z syntetycznej. Te rodzaje materiałów zapewniają duży komfort podczas noszenia, nie obdzierają skóry i zapewniają komfort termiczny. Naturalna skóra jest miękka w dotyku i bardzo wytrzymała. Noski w butach roboczych są zwykle wzmocnione — metalowymi wstawkami lub specjalnym kompozytem. Celem takiej wkładki jest ochrona stopy przed uszkodzeniem, jest to niezwykle ważne podczas pracy w miejscu, gdzie istnieje ryzyko uderzenia stopy ciężkim lub ostrym przedmiotem. Obuwie dla pracowników dzieli się pod względem rodzaju ochrony i odporności danego modelu na różne czynniki niebezpieczne.

Jakie buty sprawdzą się w pracy w magazynie?

Buty robocze, które przeznaczone są do pracy w sklepach, na halach magazynowych lub przemysłowych powinny być dopasowane do warunków, które tam panują. W chłodniach lub na zimnych halach lepiej stosować obuwie, które posiada dodatkową wyściółkę termiczną. Obuwie musi mieć też wytrzymałe noski, które zapewniają wysoką ochronę przed wypadkami. Obuwie robocze ma też specjalną podeszwę, która zapewnia świetną stabilność na każdym podłożu. Odpowiednia miękkość i grubość wpływa na wygodę podczas chodzenia, dobrze izoluje od podłoża oraz chroni przed niebezpiecznymi substancjami, które mogą znajdować się na posadzce.

Lekkie i przewiewne buty robocze

W czasie letnich i ciepłych dni warto sięgać po obuwie przewiewne, które zapewni duży komfort podczas pracy. Lekkie sandały doskonale zabezpieczają newralgiczne miejsca na stopach, a przy tym nie przegrzewają stopy. To doskonały model butów roboczych dla pracowników warsztatów, osób przebywających na budowach lub w sklepach. Sandały są bardzo lekkie, dlatego doceniane są przez osoby, które stale są w ruchu. Komfortowe obuwie robocze jest idealne przez cały rok w obiektach ocieplanych, o stałej temperaturze. Trzewiki ochronne dostępne są w różnych kolorach, mogą mieć różny stopień ochrony, który określany jest przez obowiązujące normy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here