Czy warto kupić laptop poleasingowy?

0
2085

Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej sprzętu poleasingowego i cieszy się on także rosnącą popularnością wśród nabywców. Dotyczy to również laptopów, które w nowych wersjach bywają bardzo kosztownym wydatkiem. Te używane można kupić znacznie taniej, a niejednokrotnie wcale nie odbiegają one jakością od modeli prosto ze sklepu. Co je charakteryzuje i jakie mogą być korzyści takiego rozwiązania? 

Jak takie laptopy trafiają do sprzedaży?

Na samym początku warto prześledzić drogę jaką przechodzą laptopy poleasingowe od firmy, która sięga jeszcze po nowy sprzęt, po urządzenia jakie można nabyć potem na rynku. Tego typu laptopy są wykorzystywane przez przedsiębiorstwo w ramach leasingu i po zakończeniu takiej umowy (z reguły trwa ona dwa lub trzy lata) wracają do leasingodawcy, który odsprzedaje je firmom zajmujących się ich skupem. Przed oddaniem urządzenia do dalszej sprzedaży, jest ono poddawane gruntownego przeglądowi. W przypadku jakichkolwiek usterek laptopy poleasingowe są profesjonalnie naprawiane. Niekiedy wymienia się w nich również poszczególne podzespoły, jeśli zostanie to uznane za konieczne. Taki sprzęt zostaje też zaktualizowany, by posiadał najnowsze wersje systemu operacyjnego czy sterowników. Niektórzy sprzedawcy decydują się nawet na poszerzenie ilości dostępnej pamięci czy wymianę dysku na bardziej pojemny i szybszy. 

Jakie korzyści mogą się z tym wiązać?

Wiele osób wychodzi z założenia, że w przypadku tego typu sprzętu najlepiej inwestować w nowe produkty, lecz laptopy poleasingowe wiążą się z szeregiem zalet, które zachęcają do ich nabywania. Najważniejszym czynnikiem jest oczywiście cena – można tu liczyć na spore oszczędności, przy zakupie urządzeń o naprawdę wysokich parametrach technicznych. Często są to modele przeznaczone do biznesu i nierzadko korzystały z nich firmy z sektora IT, co sprawia, iż takie laptopy okazują się o wiele mocniejsze i bardziej wydajne niż typowe wersje pomyślane o użytku domowym. Dodatkowym atutem jest fakt, iż w zdecydowanej większości jest to elektronika od renomowanych i prestiżowych marek, gdyż takie są pożądane w kontekście wykorzystania w przedsiębiorstwach, gdzie liczy się wydajność, ale i kwestie wizerunkowe. Wybierając sprawdzonego dystrybutora takich laptopów nie trzeba się obawiać o ich stan techniczny, który jest on przywrócony do optymalnej postaci. Z tego względu często udzielają też oni gwarancji (nawet do 12 miesięcy), co wynika z faktu, że sprzedawcy są po prostu pewni takiego sprzętu, który wcześniej staranie sprawdzili. Dlatego też takie laptopy niejednokrotnie mogą się okazać bardzo dobrym wyborem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here