Budowa lodowiska

Lodowisko to obecnie jedna z najbardziej popularnych rozrywek w okresie zimowym. Obiekty mobilne pojawiają się w najczęściej odwiedzanych przez mieszkańców lokalizacjach. Dlatego decyduje się na nie coraz więcej podmiotów. Jak przebiega budowa lodowiska?

Budowa lodowiska – lokalizacja to podstawa

Sukces naszego lodowiska zależy od wyboru właściwej lokalizacji. Dlatego musimy umieścić go tam, gdzie chętnie uczęszczają mieszkańcy miasta i turyści. Do takich obszarów możemy śmiało zaliczyć centrum, obszary staromiejskie, galerie handlowe czy kina. Takie punkty są także zazwyczaj bardzo dobrze skomunikowane z pozostałą częścią miasta, co również jest niezwykle ważne. Poza tym powinniśmy zwrócić uwagę, czy w pobliżu wybranego przez nas miejsca znajduje się przyłącze wodne oraz energetyczne. Pierwsze pozwoli nam przygotować taflę lodu. Drugie zadba o zasilanie obiektu. Aby lodowisko mogło prawidłowo funkcjonować, potrzebne jest zasilanie o wysokości co  najmniej 63A.

Budowa lodowiska – jak przebiega ten proces krok po kroku?

Prace nad budową lodowiska rozpoczyna się od wyrównania podłoża. Jest to bardzo ważny zabieg, gdyż zapewni nam właściwą pracę agregatu chłodniczego, który odpowiada za właściwe chłodzenie obiektu. Można to wykonać na kilka sposobów. Najczęściej stosuje się styropian lub podsypkę z piasku i żwiru. Kolejnym krokiem jest montaż orurowania składającego się z mat PE. System ten jest okalany przez bandy, a za jego zasilanie odpowiada wspomniany wcześniej agregat. Ostatnim i najbardziej czasochłonnym zadaniem jest utworzenie lodowej tafli. Może on trwać nawet kilka dni. Budową lodowiska zajmują się specjalistyczne firmy. Jedną z nich znajdziesz pod tym linkiem https://www.ras-lodowiska.pl/. Decydując się na taką współpracę zyskujemy kompleksową obsługę. Firmy pomagają bowiem w wyborze odpowiedniej wielkości obiektu, zajmują się ich montażem czy serwisem. Dzięki temu inwestycja sprosta oczekiwaniom zleceniodawcy. Budowa lodowiska jest więc zadaniem, o którym warto pomyśleć jeszcze przed nadejściem mroźnych dni. Dzięki temu będziemy mogli otworzyć sezon w odpowiednim momencie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here