Papier firmowy, ulotka, szyld

0
Papier firmowy, ulotka, szyld

Wszystkie materiały – takie jak papier firmowy czy ulotki – przeznaczone do promocji i reklamy danej firmy, instytucji czy organizacji, powinny cechować się profesjonalnym designem. Ważne jest również to, aby były one ze sobą spójne. Powinna je łączyć między innymi kolorystyka czy wykorzystywane symbole. Najważniejszym z nich jest logo.

Materiały do zadań specjalnych

0
Materiały do zadań specjalnych

Nowe generacje materiałów do zadań specjalnych są coraz chętniej stosowane m.in. w budownictwie. Poniżej krótka charakterystyka wybranych z nich oraz ich najczęstsze zastosowanie. Czym jest PCW trapezowe, poliwęglan itd. – dowiesz się z poniższego tekstu.

Stwórz program lojalnościowy dla swoich klientów – sprawdź jak!

0
Stwórz program lojalnościowy dla swoich klientów – sprawdź jak!

Programy lojalnościowe to jedne ze skuteczniejszych narzędzi marketingowych. Wykorzystuje je wiele firm, różnych branż. Obecnie szczególnie popularne są w sklepach zarówno tych spożywczych jak i odzieżowych. Dlaczego przedsiębiorcy tak chętnie je wykorzystują? Odpowiedź jest prosta. Dobrze działający program lojalnościowy pozytywnie wpływa na zyski w firmie.

Domy jednorodzinne do kupienia

0
Domy jednorodzinne do kupienia

Ludzie, którzy planują zakup nieruchomości, na pewno zastanawiają się nad tym, gdzie powinna się ona znajdować, żeby codzienne życie było wygodne i komfortowe. Nie zawsze jest szansa na to, żeby dokładnie wybrać lokalizację, bo czasem natrafi się na atrakcyjną ofertę, ale lokalizacja nie do końca jest wymarzona. Na pewno ma się wpływ na to, gdzie będzie się mieszkać. Na pewno warto brać pod uwagę to, czy w okolicy znajdują się wszelkiego rodzaju budynki użyteczności publicznej. Jeśli ma się dzieci, to trzeba zorientować się, w jakiej odległości od domu znajdują się szkoły i przedszkola, a także przychodnia i banki. Te wszystkie szczegóły na pewno są ważne, gdy chce się zakupić nieruchomość. I nie ma tu szczególnie znaczenia, czy ma to być dom, czy mieszkanie. Ani także to, czy dana nieruchomość jest z rynku wtórnego, czy z pierwotnego. Są to kwestie typowo drugoplanowe. Nie każdy wie, gdzie szukać ogłoszeń o domach jednorodzinnych na sprzedaż. Nie każdy tez jest zainteresowany tego typu nieruchomością. Dla wielu wystarczające jest mieszkanie w bloku i nie mają oni pragnienia, by kupić coś większego. Jest to zrozumiałe, bo różne są potrzeby ludzi.

Domy jednorodzinne do kupienia wciąż nie wychodzą z mody. Wiele rodzin marzy o takiej nieruchomości, bo ważne jest dla nich to, żeby przy okazji mieć ogródek. Nie musi być on spory, ale kontakt z naturą na pewno jest dla nich ważny. Mieszkając w centrum miasta, nie zawsze ma się szansę na obcowanie z naturą, ale za to ma się blisko w różne inne miejsca i często nie trzeba poświęcić dużo czasu na wszelkie dojazdy. Inaczej wygląda sprawa, gdy mieszka się poza miastem, a pracuje się w centrum. Wtedy nie da się uniknąć dojazdów, co w dłuższej perspektywie może okazać się męczące. I to na tyle, że będzie się żałowało tego, że nie kupiło się jednak czegoś w mieście. Każdy musi sam dokładnie przeanalizować, czego dokładnie potrzebuje, bo tylko wtedy jest szansa na to, że przedsięwzięcie to zakończy się sukcesem i że cała rodzina będzie zadowolona z decyzji, jaką się pojęło.

Nie jest trudno znaleźć ogłoszenia z domami jednorodzinnymi Poznań w internecie. Każdy, kto szuka takich ofert, może liczyć na to, że na pewno będzie miał do przejrzenia kilkanaście stron. Poszczególne oferty na pewno różnią się między sobą cenami, a także wystrojem domów i rokiem ich budowy. Warto zwracać uwagę na różne szczegóły, bo są one na pewno ważne. Jeśli nie planuje zakupić się nieruchomości za gotówkę, to konieczna będzie uprzednia wizyta w banku, żeby dowiedzieć się, jakie są szanse na uzyskanie finansowania zakupu danej nieruchomości. Jak wiadomo, formalności takie zajmują dość dużo czasu, dlatego im wcześniej się podejmie takie działanie, tym oczywiście lepiej. Wiele osób nie ma najmniejszych problemów z uzyskaniem kredytów, ale warto pamiętać o tym, że nie każdy znajduje się w tym gronie. Na pewno w lepszej sytuacji są te osoby, które dysponują pewną częścią niezbędnej kwoty, a więc te, które mają tak zwany wkład własny, z którego mogą skorzystać.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Weź kredyt przez Internet na dowolny cel! Jak?

0
Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Weź kredyt przez Internet na dowolny cel! Jak?

Na polskim rynku dostępnych jest wiele ciekawych produktów finansowych stworzonych z myślą o osobach oraz firmach poszukujących dodatkowych pieniędzy. Do ich grona zalicza się różnego typu kredyty oraz pożyczki, dzięki którym można podreperować budżet lub sfinansować nagłe wydatki albo zainwestować we własną działalność. Zaletą takich produktów finansowych jest fakt, że nie trzeba spłacać ich w całości tylko można je rozbić na dogodne raty.

W związku z szeroką ofertą produktów finansowych oraz licznymi zaletami oferowanymi przez różnego typu pożyczki i kredyty, można zaobserwować znaczący wzrost popytu na źródła finansowania oferowane przez banki i firmy pożyczkowe. Aktualnie uzyskanie kredytu nie jest związane z wieloma formalnościami, a dodatkowo sprawę ułatwia fakt, że wiele kredytów i pożyczek można brać przez Internet.

Zalety kredytów internetowych

Przez Internet można starać się o kredyt dla osoby prywatnej, ale można również brać kredyt na firmę. Niewątpliwym atutem takiego produktu finansowego jest brak konieczności wychodzenia do banku oraz załatwiania uciążliwych formalności. Dzisiaj praktycznie każdy ma dostęp do Internetu, więc każdy kto spełnia odpowiednie warunki może bez większych problemów starać się o kredyt konsumpcyjny czy też kredyt na firmę.

Kolejną zaletą jest bardzo szeroka oferta kredytów internetowych. Oznacza to, że dzięki cierpliwym i dokładnym poszukiwaniom, można znaleźć wiele produktów finansowych dopasowanych do własnych wymagań. Nic więc dziwnego, że wiele osób oraz firm korzysta ze specjalnych rankingów i wyszukiwarek kredytów oraz pożyczek.

Uzyskiwanie kredytu przez Internet

Sam proces wnioskowania i otrzymywania kredytu on-line wcale nie jest skomplikowany. Oczywiście o wiele łatwiejsze zadanie mają klienci danego banku, którzy posiadają w nim swoje konta osobiste czy też firmowe. Nie muszą oni wówczas wysyłać dodatkowych dokumentów potwierdzających dochód czy też wpisywać swoich wszystkich danych osobowych. Istnieje jednak możliwość otrzymania kredytu w banku, w którym nie ma się konta.

https://nestbank.pl/

Podstawową sprawą jest oczywiście wypełnienie wniosku, w którym należy podać podstawowe informacje na swój temat, takie jak imię i nazwisko, adres, numer telefonu czy też adres e-mail. Dodatkowo bank może poprosić o przesłanie kserokopii dowodu osobistego (plik PDF, JPG, itp.). Posiadacze kont w danym banku nie muszą tego robić, ponieważ bank otrzymał już te dane przy okazji zakładania rachunku.

Po podaniu podstawowych danych, należy przedstawić bankowi swoją sytuację finansową. Oznacza to, że konieczne jest wysłanie plików z wyciągiem z głównego konta, dzięki którym można potwierdzić swoje dochody i wydatki. Na tej podstawie bank dokonuje oceny zdolności kredytowej.

Po wysłaniu wniosku o kredy na firmę lub indywidualny, bank przetwarza informacje i podejmuje decyzję o przyjęciu lub odrzuceniu wniosku. W razie konieczności pracownicy banku kontaktują się z klientem telefonicznie, aby potwierdzić niektóre informacje. W większości przypadków potwierdzenie otrzymuje się na adres e-mail. Wypłata środków na konto klienta następuje w krótkim czasie po podjęciu pozytywnej decyzji kredytowej.

Sprzęt audiowizualny dla firm – jak, kiedy i po co?

0
Sprzęt audiowizualny dla firm – jak, kiedy i po co?

Każda firma ma duże wydatki i chociaż czasem ich nie widać, dopiero po pewnym czasie może okazać się, że były one naprawdę imponujących rozmiarów. Jednym z przykładów może być sprzęt audiowizualny, który wykorzystywany jest do zróżnicowanych celów. Warto jednak odpowiedzieć sobie, czym nazywany takie wyposażenie, by wiedzieć, o czym w ogóle rozmawiamy.

Otóż sprzęt audiowizualny AudioTOP.pl to urządzenia oddziaływujące na zmysły wzroku i słuchu. Można więc w uproszczeniu powiedzieć, że są to ekrany, monitory, głośniki i słuchawki. Czy to wszystko naprawdę może kosztować dużo? Wszystko zależy od profilu działalności, która jest prowadzona. Doskonałym przykładem są między innymi ekrany i rzutniki, które wykorzystywane są w czasie szkoleń i prezentacji. Mogą to być również ogromne monitory służące jak wallboard lub monitory dla specjalistów, czyli grafików komputerowych. Ile to wszystko kosztuje? Tego dowiecie się z dalszej części materiału.

Szkolenia i prezentacje

Wchodząc na szkolenie lub prezentację, zazwyczaj już w pierwszym momencie rzucać się będzie nam w oczy ogromny ekran, który przypomina kinową salę. Wyświetlane są na nim materiały. Przy dużych projektach potrzebny jest jeszcze jeden element. Oczywiście nagłośnienie. Duże kolumny o dobrej jakości i mikrofon połączony z nimi w sposób bezprzewodowy to podstawa. Koszt? Chyba nie trzeba ukrywać, że sam projektor może kosztować kilka tysięcy złotych.

Sprzęt dla profesjonalistów

Zakładając, że Twoja firma zatrudnia specjalistów odpowiedzialnych za projektowanie grafik komputerowych lub montaż wideo, koniecznie muszą oni dysponować dobrym dźwiękiem i obrazem, by ścieżka dźwiękowa współgrała idealnie z filmem. Dobrej jakości monitor może kosztować nawet kilka tysięcy złotych, a specjalistyczne odsłuchy drugie tyle. Jest to jednak niezbędny sprzęt audiowizualny, dzięki któremu produkcje wyglądają perfekcyjnie.

Call center

Niemal każdy z nas pracował w branży obsługi telefonicznej klienta. Jest to całkiem prosta praca, która wymaga jednak odpowiedniego podejścia do tematu. Jeśli jesteśmy w niej dobrzy, możemy osiągnąć naprawdę duży sukces w życiu zawodowym. Koniecznie jednak trzeba wiedzieć, co się robi, jak to robić i przede wszystkim to lubić. Sprzęt audiowizualny jest jednak głównym narzędziem pracy dla takich osób, ponieważ przy pomocy monitora i słuchawek z mikrofonem, są oni w stanie obsługiwać klientów. Do wszystkiego warto doliczyć wallboardy, które mogą służyć zarówno do szkoleń, jak i pokazywania wyników, w celu motywacji zespołu.

Smartfony za mniej niż tysiąc złotych – co warto kupić?

0
Smartfony za mniej niż tysiąc złotych

Czy za mniej niż tysiąc złotych mamy szansę kupić dobrej jakości smartfon? Jest kilka godnych uwagi modeli – np. Samsung J6, Xiaomi Mi A2 – które nie tylko spełnią podstawowe wymagania, lecz są naprawdę solidnymi urządzeniami. Ich producenci znacznie poprawili jakość urządzeń z segmentu budżetowego. Podpowiadamy, które modele warto kupić.

Integracje dla Comarch Optima

0
Integracje dla Comarch Optima

Comarch ERP Optima to jeden z najczęściej wybieranych systemów ERP do zarządzania działalnością przez małe i średnie firmy. Zawiera takie moduły jak np. faktury, handel z magazynem, płace czy szeroko pojęta sprzedaż. Cieszy się szczególnym uznaniem wśród środowiska rachunkowego, lecz sprawdzi się świetnie niemal w każdym obszarze rynku.

Comarch ERP Optima jest doskonałym narzędziem nie tylko samym w sobie, ale również dlatego, że można łączyć go modułami z wieloma partnerami handlowymi, co pozwala na poszerzanie swojej działalności. O to niektóre z nich :

Integracja Kurier DPD z Comarch Optima

Kurier DPD Przygotował specjalną wtyczkę, która pozwala na integrację z Comarch Optima. Rozwiązanie pozwala na generowanie dokumentów do przesyłek, a dodatkowo jeszcze przekazywanie danych o paczce do systemu DPD.

Kolejnymi korzyściami płynącymi ze zdecydowania się na daną integrację jest import danych o przesyłkach z danych Comarch Optima oraz drukowanie dokumentów przewozowych takich jak m.in. etykieta czy protokół przekazania.

Aby integracja działała prawidłowo dodatkowo trzeba się uzbroić w moduły Optima takie jak:

  • handel lub handel plus,
  • kasa/bank lub kasa/bank plus

Wtyczka jest kompatybilna z Optima desktop.

Cena rozpoczyna się już od 29 zł netto za miesiąc.

Integracja Kurier GLS z Comarch Optima

Automatyzacja i dokładniejsza kontrola wysyłki to główne misje, które towarzyszą integracji kuriera GLS z Comarch Optima. Pozwalają na generowanie etykiet oraz protokołów, które zostały wystawione listom przewozowych. Operacje te dzieją się automatycznie, co pozwala skupić się sprzedawcy na innych działaniach. Dodatkowo usprawnia i niweluje koszty w aspekcie obsługi klienta oraz zmniejsza ilość błędów popełnianych przez nadzorującego.

Moduł automatycznie generuje protokoły odbioru i drukuje listy przewozowe, co doskonale sprawdza się przy dużej ilości zamówień. Współpracuje z silnikiem procesów oraz minimalizuje ilość popełnianych błędów. Jedynym zadaniem operatora mając omawianą integrację jest sprawdzenie czy dane do wysyłki się zgadzają, a resztę załatwi wtyczka.

Aby integracja działała prawidłowo dodatkowo trzeba się uzbroić w moduły Optima takie jak:

  • handel lub handel plus,
  • kasa/bank lub kasa/bank plus

Wtyczka jest kompatybilna z Optima desktop.

Cena rozpoczyna się już od 29 zł netto za miesiąc.

Aktualizacja stanów magazynowych z Comarch Optima do BaseLinker

Jest to szczególnie przydatne dla osób, które chcą wprowadzić synchronizację stanów magazynowych między Comarch ERP, a BaseLinker

Integracja optymalizuje procesy oraz aktualizuje stan produktów w magazynie Baselinker dzięki pobieraniu ich z magazynu Comarch Optima. Zawarta we wtyczce konfiguracja pozwala na dostosowanie funkcjonalności pod indywidualne wymagania, co pozwala użytkownikowi na szybsze przyswojenie ustawień. Stany magazynowe Comarch ERP i BaseLinker są integrowanie poprzez podanie unikatowego klucza API i to właśnie wtedy użytkownik ustawia pożądane funkcje.

Należy spełnić kilka warunków, aby integracja działała poprawnie, a mianowicie :

  • Wskazanie, z których magazynów Comarch ERP Optima mają być pozyskiwane stany magazynowe,
  • Określenie sposobu mapowania produktów między magazynami Comarch ERP Optima oraz BaseLinker. Produkty muszą być powiązane za pomocą elementów tabel.

Aby integracja działała prawidłowo dodatkowo trzeba się uzbroić w moduły Optima takie jak:

  • handel lub handel plus,
  • kasa/bank lub kasa/bank plus

Wtyczka jest kompatybilna z Optima deskop.

Ceny rozpoczynają się od 50 zł netto za miesiąc.

Każdą z wymienionych wtyczek można wypróbować za darmo na okres 30 dni.

Więcej tutaj: https://sellintegro.pl/13-comarch-optima

Jak systemy planowania produkcji wpływają na pracę fabryki – na przykładzie systemu OptiMES

0
Jak systemy planowania produkcji wpływają na pracę fabryki - na przykładzie systemu OptiMES

Produkcja to wymagająca, ale i niezwykle satysfakcjonująca dziedzina działalności. Szczególnie gdy jest osiągnęła odpowiedni poziom organizacji, jest wydajna i przynosi oczekiwane zyski. W niniejszym artykule prezentujemy na jakie obszary pracy fabryki wpływają systemy planowania produkcji i co dzięki nim osiągniesz w swojej firmie.

Wszystko co musisz wiedzieć o narzędziach HR

0
Wszystko co musisz wiedzieć o narzędziach HR

Czym są narzędzia HR

W dzisiejszych czasach wszystkie procesy w biznesie są stopniowo usprawniane. Wdraża się coraz więcej innowacyjnych i nowoczesnych rozwiązań, które pomagają w codziennych czynnościach. Usprawnienia, głównie w postaci nowoczesnych narzędzi HR, dotarły również do czynności i procesów kadrowych.

Narzędzia HR to zbiór praktycznych rozwiązań dla branży HR. Wśród najpopularniejszych możemy wymienić: systemy premiowe, systemy ocen pracowniczych i świadczeń dodatkowych. Narzędzia te to także gry szkoleniowe i rekrutacyjne, testy kompetencyjne, analiza psychometryczna, analiza grafologiczna, czy takie nowoczesne rozwiązania jak wideorekrutacja, czy też program adaptacyjny nowych pracowników.

Gdzie wykorzystuje się narzędzia HR

Narzędzia HR mogą być z powodzeniem wykorzystywane zarówno przez indywidualnych pracowników jak i cały dział danej organizacji. Pracownicy HR pracują z ludźmi – zajmują się rekrutacją przyszłych pracowników, szkoleniem, motywowaniem oraz zwalnianiem pracowników. Innymi słowy odpowiadają za politykę personalną.

Nnajlepiej sprawdzą się w organizacjach, w których procesy rekrutacyjne prowadzi się często i na dużą skalę oraz tam, gdzie rotacja pracowników jest duża. Wykorzystanie nowoczesnych narzędzi w branży HR nie wszędzie będzie wyglądało tak samo. Wiele zależy od struktury organizacyjnej firmy, jej wielkości i charakteru oraz od typu stanowisk, na które poszukiwani są pracownicy.

Zalety wykorzystania

Każdy pracodawca chce przyjąć na dane stanowisko odpowiedniego kandydata, który nie tylko będzie posiadał odpowiednie kwalifikacje, ale także będzie miał szansę wpisać się osobowościowo w strukturę firmy. Stosowanie narzędzi w branży HR pozwala na dokładną selekcję i uporządkowanie zgłoszeń kandydatów, a także na oszczędność czasu i zasobów.

Zalet z wdrożenia narzędzi rekrutacyjnych w przedsiębiorstwie jest tak wiele, że nie sposób wszystkich wymienić. Skupimy się na tych kluczowych. Po pierwsze – wspomniana wcześniej oszczędność czasu, po drugie – usprawnienie pracy działów HR, po trzecie – element wyróżniający na tle konkurencji, swojego rodzaju przewaga na rynku, po czwarte – narzędzia HR dostarczają wiele informacji na temat stylu zachowania pracownika i pozwalają już na etapie rekrutacji stwierdzić, czy będzie on pasował do zespołu, czy nie. Po piąte – to również wsparcie dla pracownika w procesie planowania ścieżki jego przyszłej kariery.

Gotowość branży na zmiany

Jak pokazują wyniki badania firmy Deloitte, specjaliści z branży zarządzania zasobami ludzkimi są w coraz większym stopniu gotowi na zmiany, oznaczające między innymi wdrażanie nowoczesnych narzędzi w branży HR.. Biorąc pod uwagę obecny trend, działy HR powinny przeobrażać się w stronę organizacji nakierowanych na realizowanie strategicznych projektów związanych z całościowym procesem zarządzania ludźmi. Powinny być one koordynowane na poziomie zarządu i wdrażane we współpracy z liniami biznesowymi.

Jeśli zainspirował Cię opisywany tutaj temat wykorzystania narzędzi w branży HR, to zapraszamy do odwiedzenia strony: elevatosoftware.com , gdzie dowiesz się więcej o nowoczesnych rozwiązaniach w zarządzaniu zasobami ludzkimi. 

ZOBACZ TEŻ