Przepisy dotyczące obowiązku kas fiskalnych a koronawirus

0
kasa fiskalna

Kto jest zobowiązany do ewidencjonowania sprzedaży swoich towarów lub usług za pomocą kasy fiskalnej i jaki model kasy fiskalnej powinien wybrać? Sprawdzamy aktualne przepisy, podpowiadamy od kiedy i dla kogo obowiązkowe są kasy fiskalne online.

Obowiązkowa kasa fiskalna – dla kogo?

Kasa fiskalna to już obowiązek dla wielu przedsiębiorców, nie tylko tych prowadzących sklepy, ale również świadczących usługi prawnicze, budowlane, a nawet dla lekarzy. Co więcej, tacy przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż towarów lub usług muszą jak najszybciej wymienić tradycyjne urządzenia fiskalne na kasy fiskalne online, czyli takie, które automatycznie przekazują dane do Centralnego Repozytorium Kas. Podatnicy, na których spoczywa obowiązek wymiany kasy zostali podzieleni na trzy grupy, pierwsza z nich miała nabyć kasy fiskalne online do 31 grudnia 2019, druga (w tym m.in. branża gastronomiczna) do 30 czerwca 2020, a trzecia (branża kosmetyczna, usługi budowlane, medyczne) do 31 grudnia 2020. Jednak w związku z pandemią koronawirusa terminy te uległy zmianom. Zatem kto i do kiedy musi nabyć kasę fiskalną online? Co na ten temat mówią aktualne przepisy?

Kasy online – od kiedy? Aktualne przepisy

Od stycznia 2020 roku kasy fiskalne online powinny się już znajdować m.in. w warsztatach samochodowych i na stacjach benzynowych. Z kolei od stycznia 2021 roku do ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kas fiskalnych online zobowiązane zostały działalności, które:

  • świadczą usługi związane z wyżywieniem (sezonowe lub stałe), czyli restauracje i inne placówki gastronomiczne,
  • sprzedają brykiet, węgiel i inne tego typu paliwa stałe przeznaczone do celów opałowych.

Z kolei do lipca 2021 roku na wymianę kasy fiskalnej na model online mają czas podatnicy z trzeciej grupy, czyli firmy fryzjerskie, kosmetyczne, kosmetologiczne, kancelarie prawne, firmy budowlane, przedsiębiorcy świadczący usługi w zakresie opieki medycznej (w tym lekarze i lekarze dentyści).

A co tacy przedsiębiorcy powinni wiedzieć o kasach fiskalnych online i na jaki model mogą się zdecydować?

Jak wybrać kasę fiskalną?

Przede wszystkim wybierając kasę fiskalną, powinni dobrać ją do potrzeb swojej działalności. Na przykład lekarzom i branży beauty polecamy urządzenie fiskalne z antybakteryjną obudową z jonami srebra, z kolei małym placówkom gastronomicznym – lekką i niewielką kasę fiskalną o wytrzymałej baterii. Wybierając odpowiedni model urządzenia fiskalnego, warto również zwrócić uwagę na wielkość bazy PLU, czyli liczbę kodów towarowych, jakie można zaprogramować w kasie fiskalnej.

Branża budowlana, a także przedsiębiorcy, którzy często pracują „w terenie”, powinni wybrać model odporny na działanie czynników atmosferycznych oraz umożliwiający pracę w skrajnych warunkach. Warto również zwrócić uwagę na wyświetlacz, najlepiej jeśli jest on solidny i odporny na zachlapania.

Alternatywą dla kasy fiskalnej jest drukarka fiskalna online, jednak to urządzenie sprawdzi się wyłącznie w dużych przedsiębiorstwach, a także w przychodniach.

Co to jest InstaStories? Jak to działa i czy warto tego używać?

0
Co to jest InstaStories

Instagram, to jeden z największych, oraz najpopularniejszych portali społecznościowych, który daje swoim użytkownikom wiele możliwości. Jedno z najciekawszych, udostępnionych dla użytkowników prywatnych oraz firm funkcji, jest Insta Stories. Czym ono jest, i w jakim celu się je tworzy?

Wszystko, co musisz wiedzieć o Insta Stories

Insta Stories jest funckje, dzięki której, można tworzyć krótkie relacje, którym można podzielić się z obserwującymi profil użytkownikami. Relacje te, trwają 24 godziny, po czym znikają. Aby stworzyć własną relację, instagram udostępnił wiele ciekawych opcji, dzięki którym, każdy z łatwością edytuje wrzucony przez siebie materiał .Jedna z nich jest poziomowanie, czyli funkcja, która pozwala nagrać wideo w taki sposób, by obraz nie był pochyły.

Drugą, równie ciekawą opcją, którą udostępnił Instagram, jest możliwość zastosowania własnych naklejek. Może być to dowolne zdjęcie lub obrazek. Na tym oczywiście nie koniec. Podczas publikacji swojej relacji, można zaznaczyć zapisywanie publikowanych relacji. W ten prosty sposób, nie tylko udostępnimy film, ale również go zapiszemy, dzięki czemu, w dowolnym momencie, można wrócić do publikowanych treści, oraz udostępnić je odwiedzającym profil użytkownikom.

Co ciekawe Twoje stories może być oglądane anonimowo. Ty także możesz oglądać Instastory anonimowo o ile ktoś nie ma prywatnego konta.

Dlaczego warto publikować relacje na instagramie?

Wiele osób zastanawia się, dlaczego warto korzystać z Insta Stories, oraz jakie ma ono zalety. Otóż jest ich na prawdę wiele. Firmy, którym zależy na pozyskaniu nowych klientów, dzięki publikowanym treścią, mogą zwiększyć zasięg wyświetlonej reakcji, przez co zwiększa się prawdopodobieństwa, zdobycia nowego klienta. Drugą zaletą, stosowania przez firmy Insta Stories, jest zaplanowanie krótkotrwałej relacji, która ma na celu, promocje danej usługi. Takie czasowe wyświetlenie treści, może być wskaźnikiem, do początku lub końca ceny promocyjnej, za dany produkt, lub świadczoną usługę.

Dla osób prywatnych, publikowanie treści, jest również świetnym sposobem, na rozpoczęcie pracy zarobkowej. Duża ilość osób obserwujących, oraz reakcji na publikowane treści, może przyczynić się do rozpoczęcia owocnej pracy. Na czym ona miałaby polegać?

Zarabianie na Instagramie za pośrednictwem Insta Stories

Gdy duża ilość osób, obserwuje nasz profil, oraz reaguje na publikowane treści, zwiększamy swoją szansę, na zarobek. W jaki sposób? Firmy, które szukają osób do promowania swoich produktów, zwracają uwagę na jakość publikowanych treści, sposób wyrażania się, tworzenia wideo, ilość osób obserwujących i aktywnych na profilu. Jeśli profil jest znany, oraz chętnie odwiedzany, firmy z chęcią nawiązują współpracę z użytkownikami, co jest korzystne dla obu stron. Aby jednak przyniosło to efekt, ważne jest, jak tworzone są relacje oraz jakiej są jakości. O to kilka wskazówek, jak tworzyć relacje na Insta Stories.

Podczas nagrywania relacji na Insta Stories, zwróć uwagę, na położenie kamery. Unikaj nawet delikatnego przekrzywienia, co negatywnie wpłynie na publikowaną treść. Zwróć uwagę, czy urządzenie odpowiednio łapie ostrość. Zamazane, oraz niewyraźne treści, są nie tylko nieczytelne, ale również zniechęcają do ich oglądania. Kolejnym, istotnym elementem podczas tworzenia Insta Stories, jest logiczny przekaz. Zachowaj interpunkcje oraz pisz bezbłędnie, by użytkownicy wiedzieli, co masz na myśli. Unikaj również rozbudowanych treści, gdyż często odpychają, niż zachęcają.

Mało popularne funkcje, dostępne na Instagramie, które pomogą Ci stworzyć wyjątkowe Insta Stories.

Jeśli prowadzisz bloga, lub swoją stronę internetową, na której publikujesz liczne treści. Zależy Ci na tym, aby pojawiły się na niej również informacje, z Twojego Instagrama, możesz skorzystać z opcji osadzania postów z instagrama. Ta rzadko używana funkcja, pozwoli Ci umieścić w łatwy sposób link, do danego postu, dzięki czemu, każdy kto będzie chciał uzyskać więcej informacji na dany temat, będzie mógł kliknąć w osadzoną ikonkę, i przejść do treści publikowanej na instagramie. Rozwiązanie to, jest bardzo pomocne w promowaniu swoich produktów i usług, zwłaszcza przez firmy, którym zależy na zwiększeniu zasięgu marketingowego.

Insta Stories ma wiele przydatnych funkcji, które możesz wykorzystać na różny sposób. Dzięki publikowaniu treści, możesz być na bieżąco, zwiększać swoją popularność w sieci, oraz zdobyć wymarzoną prace, dzięki której, zarobisz prawdziwe pieniądze, nie wychodząc przy tym z domu. Koniecznie sprawdź, jak wiele możesz osiągnąć, i zacznij publikować swoje Insta Stories.

Opakowania dla biznesu – ekologiczne i bezpieczne

0
Opakowania dla biznesu

Właściwe pakowanie produktów ma olbrzymie znaczenie dla sprzedaży bezpośredniej. Jeszcze większą rolę odgrywa w e-handlu, w którym zamówiony za pośrednictwem strony internetowej towar ma trafić w idealnej formie do klienta.

W obu przypadkach trzeba zatem zadbać o wyposażenie się w odpowiednie materiały pakowe, które nie tylko ochronią przesyłkę przed zniszczeniem, ale też będą bezpieczne dla środowiska oraz staną się dobrą wizytówką firmy.

Na jakie produkty najlepiej postawić? O tym napiszemy poniżej.

Materiały pakowe – dlaczego są tak ważne?

W przypadku wysyłki towarów do klienta zastosowanie skutecznych materiałów pakowych wydaje się koniecznością. Mają one zapewnić optymalne zabezpieczenie przed uszkodzeniem mechanicznym lub zabrudzeniem wysyłanych przedmiotów.

Opakowania spełniają niejednokrotnie również inne funkcje. Jedną z najważniejszych jest stworzenie wrażenia ekskluzywności oraz zbudowanie rozpoznawalności marki. Opakowanie to bowiem niezmiernie skuteczna przestrzeń promocyjna, na której mogą pojawiać się elementy identyfikacji wizualnej danej marki. Takie materiały pakowe można zamówić u wytwórców lub w sklepach, specjalizujących się w sprzedaży takich produktów, na przykład na stronie e-Hurtownia-Opakowan.pl.

Trendy w opakowaniach – jakich produktów się używa?

Opakowania podlegają zmiennym trendom. Dotyczy to zarówno wzornictwa, jak i materiałów, z których są one produkowane. Silny wpływ na to mają nowoczesne technologie oraz rosnąca świadomość społeczna, na przykład w temacie ekologii.

Ostatnie lata pokazały na przykład wzrost zainteresowania materiałami pakowymi, które są przyjazne środowisku naturalnemu. Wielu konsumentów deklaruje wręcz, że są gotowi zapłacić więcej, byle otrzymać produkt zapakowany w materiały biodegradowalne lub takie, które można później poddać recyklingowi.

Dzięki temu spotyka się na rynku nawet luksusowe towary pakowane w szary papier, bez nadmiaru folii lub niepotrzebnych warstw ochronnych. Przekłada się to nie tylko na dbanie o środowisko, zmniejszenie ilości odpadów, które trafiają na wysypiska, ale również na obniżenie kosztów produkcji i przygotowania zamówień do wysyłki.

Rodzaje materiałów do pakowania – praktyczne i ekologiczne

Ekologia stała się istotnym tematem w przypadku opakowań dla handlu. Pojawiają się zatem rozmaite materiały pakowe, które nadają się do recyklingu lub są w pełni biodegradowalne.

Za najpopularniejsze materiały pakowe wciąż uznaje się kartony i pudełka. Pozwalają na szybkie i sprawne zabezpieczenie różnych towarów. Jeśli na dodatek wykorzysta się papier w roli wypełniacza do paczek, bez przeszkód udaje się przewozić nawet bardzo delikatne przedmioty.

Innym typem wypełniacza do paczek jest skropak, czyli w pełni biodegradowalny materiał pakowy, wykonany ze składników pochodzenia roślinnego. Zabezpiecza i chroni zawartość paczki, a do bezpiecznego zutylizowania go wystarczy tylko odrobina wody.

Nowoczesne materiały pakowe dla handlu

Nie da się wysyłać towarów bez zadbania o właściwe opakowania. Powinny być one skuteczne i odpowiadać wysokim oczekiwaniom klientów. Tylko tak można zyskać ich zaufanie oraz dostarczyć im produkty optymalnej jakości, które przekonają ich do ponownych zakupów w danym sklepie.

Jak zadbać o swój sklep internetowy?

0
Jak zadbać o swój sklep internetowy

W dzisiejszych czasach ciężko jest wypromować i utrzymać swoją działalność nie posiadając witryny internetowej, oferującej nasze produkty. Jest to spowodowane tym, że internet stał się już niemal codziennością nie tylko wśród młodych, ale i starszych osób. Znacznym tego czynnikiem może być obecna pandemia, przez którą wielu ludzi nauczyło się łatwo i wygodnie płacić rachunki, a także kupować potrzebne im rzeczy.

Posiadając jednak swój sklep internetowy, warto jest nim dobrze zarządzać i pielęgnować w każdej postaci. Skończyły się czasy, w których ładny obrazek wystarczył, by przyciągnąć oko klienta. Aktualnie strona musi być przejrzysta, spójna i sprawnie działająca.

Hosting – rzecz pierwszorzędna

Aby nasza strona internetowa w ogóle ruszyła, potrzebne jest skorzystanie z usług hostingowych. To znaczy, że wykupujemy miejsce na dysku u firmy posiadającej serwery. Dzięki temu nasza witryna będzie widoczna w sieci przez cały czas. Ważne jest, aby korzystać z usług firm, które są już na rynku jakiś czas i mają sprawdzone opinie. W przeciwnym wypadku, sklep internetowy może wolno się ładować lub mogą występować problemy z działaniem z powodu przeciążeń sieciowych.

Firmy hostingowe oferują pakiety. Warto jest więc wybrać ten z ilością miejsca dyskowego adekwatną do wymiarów strony, ponieważ ten czynnik również wpływa na prędkość ładowania się witryny.

Systemy zarządzania treścią czy klasyczne rozwiązanie?

Wiele osób może pamiętać strony pisane w językach html i css, jednak biorąc pod uwagę aktualne trendy, możemy co najwyżej wspomnieć o nich nostalgicznie. Systemy zarządzania treścią dzięki swojej wygodzie oraz prostocie stały się najpowszechniejszą metodą tworzenia witryn internetowych. Najpopularniejszym z nich jest WordPress, będący najczęściej stosowanym we wspomnianych sklepach internetowych. Z jego pomocą, mając stworzony wcześniej szablon strony, możemy dowolnie wprowadzać na nim zmiany oraz zarządzać jego treścią.

Hosting

Pozostałymi systemami, również polecanymi przez użytkowników są Joomla, Drupal oraz PrestaShop. Są one równie dobrymi silnikami stron internetowych oraz dobrze nadają się do zasilania blogów czy stron informacyjnych.

Badania użyteczności jako przydatne rozwiązanie

Rozwiązaniem, które znacznie pozwala wspomóc ruch na stronie są badania UX. Dzięki nim, możemy poznać przyczyny ograniczonej aktywności na witrynie i zacząć dążyć do tego, by je wyeliminować. Badania te przeprowadza się na wiele różnych sposobów.  Przykładowo metoda IDI, która polega na przeprowadzaniu wywiadów z losowym użytkownikiem, może okazać się pomocna chociażby w określeniu położenia obiektów na stronie. Użytkownik mający przed sobą witrynę zostaje zapytany, czy na pierwszy rzut oka dany obiekt jest dla niego widoczny.

Badań UX używa się również w metodach porównawczych. Przykładowo, użytkownikom serwowane są dwa szablony stron, a ci stwierdzają, z której korzysta im się lepiej. Innymi przykładami badań mogą być eyetracking, analizy przeprowadzane przez ekspertów w dziedzinie UX oraz clicktracking.

Dlaczego warto zdecydować się na kampanię influencerską?

0
Dlaczego warto zdecydować się na kampanię influencerską

Opinia innych to w przypadku większości konsumentów czynnik mający bardzo duży wpływ na podejmowane przez nich decyzje zakupowe. To z kolei wyjaśnia rosnącą popularność influencer marketingu. Dziś tłumaczymy, na czym polega ten typ promocji i dlaczego warto się na niego zdecydować. Zapraszamy!

Kompleksowe rozwiązania diagnostyczne na najwyższym poziomie

0
Kompleksowe rozwiązania diagnostyczne na najwyższym poziomie

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć jak duże znaczenie w dzisiejszym świecie ma diagnostyka. I chodzi tutaj zarówno o badania dotyczące organizmu człowieka, jak również całego środowiska, w którym żyje. Nowoczesne techniki diagnostyczne pozwalają na wczesne rozpoznanie wielu chorób, a co za tym idzie, ich skuteczne leczenie. Niewielu z nas ma jednak świadomość jak bardzo rozbudowane jest całe instrumentarium diagnostyczne. Świetnym sposobem na poszerzenie horyzontów w tym zakresie jest przejrzenie oferty firmy, która jest liderem na rynku diagnostyki oraz wyposażenia laboratoriów.

Firma z tradycjami

Argenta, bo właśnie o tej firmie mowa, to przedsiębiorstwo z trzydziestoletnią tradycją. Siedziba Argenty mieści się w Poznaniu. W katalogu produktów znajduje się ponad 10 tysięcy pozycji. Na terenie Polski spółka jest autoryzowanym dystrybutorem takich marek jak: Thermo Fisher Scientific, Amplex, Anatolia Geneworks, Autobio, Cois, E77, Fujirebio, Hybergene, Hygiena, Indicia, Interscience, Liofilchem, Medical Wire, Microbiologics, Mindray, Oxford Immunotec, SD Biosensor, Snibe, Statens Serum Institute, czy Synthesis. Wszystkie oferowane produkty charakteryzują się najwyższą jakością wykonania.

Wśród klientów firmy znajdują się laboratoria badające żywność, laboratoria kliniczne, zakłady higieny weterynaryjnej, inspekcje sanitarne, jednostki naukowo-badawcze. Są to zatem wszystkie te podmioty, w których działalności przydają się kompleksowe rozwiązania diagnostyczne. Podmioty współpracujące ze spółką Argenta, doceniają jej dążenie do nieustannego rozwoju, poszerzanie kompetencji zespołu specjalistów oraz otwarcie na innowacje.

Oferta firmy Argenta

Załoga firmy Argenta stara się o to, aby w asortymencie dostępne były wszelkie niezbędne w procesie diagnostycznym produkty. W sprzedaży znajdują się zatem:

  • odczynniki mikrobiologiczne, w tym między innymi: pożywki, testy identyfikacyjne i immunologiczne, krążki, generatory atmosfer,
  • systemy i analizatory,
  • materiały zużywalne,
  • produkty do kontroli jakości,
  • sprzęty laboratoryjne,
  • odczynniki chemiczne,
  • szybkie testy,
  • wyroby przeznaczone do diagnostyki weterynaryjnej.

Jak widać, w ofercie jest cały szereg produktów, które mogą być wykorzystane w analityce ogólnej, podczas badań molekularnych, w biochemii, mikrobiologii i immunologii. Dostępne są zarówno wysokospecjalistyczne urządzenia, jak i drobne wyposażenie pracowni laboratoryjnej. Można się tu zaopatrzyć w inkubatory, suszarki, autoklawy, pompy, wirówki, jak i pipety, systemy do pobierania i transportu próbek, probówki, płytki, szpatułki, rękawiczki, tipsy, ezy oraz wiele innych akcesoriów dodatkowych. Warto podkreślić, że wyroby te posiadają wszelkie niezbędne atesty i pozwolenia.

Działania firmy w zakresie walki z epidemią wirusa SARS-CoV-2

Wirus SARS-CoV-2 odcisnął piętno na życiu całego świata. Każdy z nas odczuł, czy to bezpośrednio, czy pośrednio, skutki epidemii. Firma Argenta włączyła się w walkę z wirusem. Obecnie jest jedyną na polskim rynku firmą, która dostarcza kompleksowe rozwiązania diagnostyczne w tym zakresie. I co ważne, dla każdego rodzaju laboratorium.

Kompleksowa oferta firmy dostępna jest pod adresem internetowym: https://www.argenta.com.pl/. Oprócz typowych produktów związanych z diagnostyką, czyli sprzętu i testów, w asortymencie znajdują się także artykuły zabezpieczające stanowisko pracy oraz środki ochrony osobistej.

Artykuły biurowe potrzebne podczas pracy z domu, czyli o tym, jak efektywnie pracować zdalnie

0
Artykuły biurowe

Wiele osób o niej marzy a jeszcze więcej się jej boi. Praca zdalna wiążę się z wieloma korzyściami, ale i wadami. Często mamy problem z tym, aby odpowiednio się zorganizować. Brak nam motywacji. Nie jesteśmy w stanie oddzielić spraw zawodowych od prywatnych. Jak temu zaradzić? Jednym ze sposobów na polepszenie jakości swojej pracy zdalnej jest uporządkowanie i odpowiednie zorganizowanie miejsca pracy. W tym celu przyda nam się bez wątpienia kilka niezbędnych artykułów biurowych.

Artykuły biurowe do pracy zdalnej

Zazwyczaj, gdy pracujemy w domu, nasze obowiązki wykonujemy na komputerze. Gdy jednak natłok obowiązków jest naprawdę spory, to nie powinniśmy w pełni polegać tylko na maszynie. Do zapamiętania różnych terminów, telefonów i zadań nie powinien służyć nam także jedynie nasz mózg. Nawet jeśli mamy świetną pamięć to okazać się może, że jest ona zawodna. Natomiast dzięki odpowiednim artykułom biurowym jesteśmy w stanie wspomóc naszą pamięć i dzięki temu podwyższyć jakość i efektywność naszej pracy. To jednak nie wszystko. Podczas pracy zdalnej w domu przydadzą nam się artykuły niezbędne nie tylko do rozpisywania planów, ale i wykonywania codziennych obowiązków związanych z pracą w domu.

Artykuły biurowe niezbędne do planowania własnej pracy

Podczas pracy w domu najważniejszą rolę odgrywa planowanie. W tym celu przydadzą nam się różnego rodzaju kalendarze i terminarze. Bardzo ważnym elementem korzystania z nich jest rozpisywanie listy zadań do zrobienia na dany dzień lub tydzień. Do kalendarza możemy zajrzeć zawsze, wtedy gdy tylko zapomnimy o tym, co mieliśmy do zrobienia albo gdy po prostu chcemy ocenić ilość zadań, jaka nam jeszcze została. Szybko przekonamy się, że ten artykuł biurowy jest naprawdę przydatny. Odhaczanie kolejnych wykonanych zadań satysfakcjonuje i pomaga osiągnąć spokój. Dzięki temu łatwiej jest nam przejść z trybu pracowniczego na ten relaksacyjny.

Przechowywanie dokumentów w domu, czyli segregatory i nie tylko

Jeśli pracujemy zdalnie, to może zdarzyć się, że nie wszystkie dokumenty, których używamy, są zdigitalizowane. Być może drukujemy i podpisujemy papiery, które przychodzą do nas od naszych klientów? Tak czy inaczej, dobrze by było gdzieś to wszystko przechowywać. Oczywiście niezawodne w tym temacie okazują się segregatory. Dzięki umieszczanych w nim zakładkom jesteśmy w stanie szybko i sprawnie dotrzeć do interesujących nasz dokumentów i mamy pewność, że nic nam się nie zgubi. Jest to jeszcze istotniejsze w przypadku pracy zdalnej. Często bowiem dzielimy mieszkanie z innymi domownikami, a gdy są nimi dzieci, to wszystko staje się możliwe. Lepiej nie zostawiać ważnych dokumentów na wierzchu!

A jeśli o bezpiecznym przechowywaniu mowa, to zdecydowanie podczas pracy zdalnej przydadzą nam się szafki na klucze, kasetki na kartoteki albo kasetki na pieniądze. Nigdy nie wiemy, czy ktoś nie włamie się do naszego domu. Jeśli przechowujemy w nim dokumenty ważne dla rozwoju i funkcjonowania firmy, to warto wyposażyć się w tego typu artykuły biurowe. Możemy w taki sposób uchronić przed zaginięciem i zniszczeniem przedmioty, które mają szczególne znaczenie dla naszej pracy zdalnej.

Jak zrezygnować z polisolokaty?

0
polisolokaty

Inflacja działa nieubłaganie i niestety na niekorzyść posiadaczy pieniędzy. Większość produktów bankowych oferuje oprocentowanie, które nie jest w stanie nawet jej zrównoważyć. Realnie rzecz biorąc, odsetki jedynie spowalniają spadek wartości naszych oszczędności.

I dlatego właśnie trwa niemal ciągła pogoń za nowymi rozwiązaniami finansowymi. Takimi, które dzięki ciekawym rozwiązaniom prawnym pozwolą zarobić na oprocentowaniu (i jednocześnie nie doprowadzą do upadku banków).

Kilka lat temu bardzo popularne były polisolokaty. Dzisiaj większość ich użytkowników zastanawia się głównie nad tym, jak rozwiązać umowę, nie tracąc pieniędzy. Niestety rezygnacja z polisolokaty nie zawsze jest łatwa.

Co to jest polisolokata?

Jak sama nazwa wskazuje, polisolokaty są ciekawą hybrydą. Technicznie rzecz ujmując kwalifikują się jako produkt ubezpieczeniowy. Klienci zawierali je na określony czas i po jego upływie wypłacają daną kwotę pieniężną.

Opłacalność produktu polegała na tym, że jako polisy nie dotyczyła go część regulacji prawnych. Banki oferujące tego typu produkty, unikały płacenia niektórych podatków i dzięki temu mogły zaproponować wyższe oprocentowanie.

Niestety z czasem okazało się, że polisolokaty nie są nawet w połowie tak intratnym produktem, jak reklamowano. Miały być kolejnym hitem oszczędnościowym. Następcą kont z kapitalizacją dzienną.

Ich popularność nie trwała szczególnie długo. Wiele osób skorzystało z tego typu ofert, ale po jakimś czasie zaczęło się domagać rozwiązania umowy. Niestety zerwanie porozumienia bez straty części odsetek nie jest takie łatwe i może wymagać usług profesjonalisty.

Jak zrezygnować z polisolokaty?

Polisolokata Skandia i Vinna Life należała do najczęściej wybieranych produktów z tej grupy. Na pewno ma to związek z dosyć zmasowaną reklamą.

Dzisiaj jej użytkownicy interesują się przede wszystkim wypłaceniem pieniędzy powierzonych firmom. Niestety sami ofertodawcy zgadzają się na to jedynie po potrąceniu narosłych przez lata odsetek.

Oczywiście klienci nie są zainteresowani takim rozwiązaniem. Swoje pieniądze przeznaczali na polisolokaty po to, aby rosły. Wypłacanie ich bez odsetek w tym momencie oznacza stratę. Bo odzyskana kwota tak naprawdę nie będzie taka sama – jej wartość zdążyła dosyć solidnie uszczuplić inflacja.

I dlatego właśnie podczas zamykania polisolokaty, warto skontaktować się z profesjonalistami. Posłużą pomocą prawną i drastycznie zwiększą szansę na odzyskanie całości kwoty.

Dowiedz się więcej jak zrezygnować z polisolokat:

Epidemia a pogrzeby – co się zmieniło w branży funeralnej?

0
Epidemia a pogrzeby

O branży pogrzebowej krąży dość znane, ale mroczne powiedzenie, że jej pracownicy nie muszą się martwić przestojem na rynku. Epidemia koronawirusa obnażyła jednak pewne słabości przedsiębiorstw pogrzebowych, w tym zbyt małe zaplecze techniczne związane z chłodniami do przechowywania ciał. Tych okazało się bowiem zdecydowanie za mało jak na nagły wzrost zgonów. Co jeszcze zmieniło się w branży z powodu epidemii?

Konieczność większej wrażliwości

Przede wszystkim pracownicy firm pogrzebowych zwracają jeszcze większą uwagę na wrażliwość i delikatność swojego zachowania względem klientów. O ile zgon z powodów naturalnych czy wypadku drogowego był do tej pory olbrzymią tragedią dla rodziny, o tyle śmierć z powodu koronawirusa stała się symbolem jeszcze większego dramatu. Dlatego każda firma pogrzebowa jak https://www.styks.com.pl/, dbająca o swoich klientów przykłada jeszcze większą wagę do ich odpowiedniej obsługi zwłaszcza tam, gdzie przyczyną śmierci okazał się covid.

Zasady bezpieczeństwa

Zauważalne są także zwiększone zasady bezpieczeństwa podczas przenoszenia, transportu oraz przechowywania ciała, a także jego późniejszego ubierania. Jeśli w karcie zgonu przyczyną był koronawirus, pracownicy pogrzebowi zakładają specjalne stroje ochronne, a samo ciało najczęściej jest poddawane kremacji. Nie jest to prawny obowiązek i przymus, ale do takiej formy pochówku jest zachęcana rodzina zmarłego jako bezpieczniejszego. W wielu firmach zasady bezpieczeństwa, kombinezony ochronne oraz oczywiście dezynfekcję pomieszczeń stosuje się niezależnie od przyczyny śmierci. Także sama trumna pozostaje bezwzględnie zamknięta podczas uroczystości pogrzebowych a tradycyjne żegnanie zmarłego w jego domu rzadko kiedy się odbywa.

Mniejsze liczebnie pogrzeby

Zdecydowaną zmianą wymuszoną sytuacją epidemiologiczną jest liczba ludzi biorących udział w pogrzebie. Wiosenne ograniczenia do 5 osób prawda na jesieni już nie obowiązywały, ale wciąż pogrzeby odbywają się raczej tylko w bardzo kameralnym i wąskim gronie, co widać nie tylko w kościołach, ale też na cmentarz. Liczne pochody odprowadzające trumnę nie są już tak często spotykane, zaś same uroczystości bywają często skracane do absolutnego minimum.

Przeoptymalizowanie strony – czy to jest możliwe w pozycjonowaniu

0
agencja

Świadomość tego, jak ważne jest pozycjonowanie jest coraz większe. Przedsiębiorstwa świadomie inwestują w tą część związaną z promocją marki. Niestety, nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że tak jak w przypadku praktycznie każdej rzeczy, tak i w SEO możemy… przesadzić. To zaskakujące, ale jeśli przeoptymalizujemy naszą stronę możemy uzyskać wyniki w wyszukiwarkach nie takie, jakich byśmy oczekiwali. Przecież wszystko zrobiliśmy dobrze. Jak widać, nie do końca. Warto wiedzieć na czym polega przeoptymalizowanie oraz jak go unikać.

ZOBACZ TEŻ