Zarządzanie łańcuchem dostaw

0
Zarządzanie łańcuchami dostaw

Czym jest zarządzanie łańcuchem dostaw?

Odpowiednie zarządzanie łańcuchem dostaw to skuteczna oraz efektywna organizacja i nadzór niemal wszelkich zobowiązań związanych z transportem towarów, między poszczególnymi ogniwami łańcucha dostaw. Jest to bez wątpienia kluczowy element w prowadzeniu przedsiębiorstwa.

Sprawne zarządzanie łańcuchami dostaw

Między dostawcami, poddostawcami, producentami oraz dystrybutorami – musi istnieć relacja oparta na szeroko pojętym konsonansie. To przyczyni się do sprawnej oraz jakościowej dostawy towarów.

Podczas zarządzania łańcuchem dostaw, niezwykle istotnym czynnikiem staje się informacja, która powinna być dostarczana na bieżąco we właściwym czasie. To właśnie na budowie szybkiego i rzetelnego przepływu informacji opiera się prawidłowe funkcjonowanie łańcucha dostaw, który stanowi tak ważną część wielu przedsiębiorstw.

Usługi operatorsystems.pl

Operator Systems to rzetelna i doskonała pomoc dla przedsiębiorców, którzy potrzebują wsparcia w zakresie skutecznego zarządzania łańcuchem dostaw. Operator Systems oferuje doskonały system IT, który fenomenalnie sprawdzi się jako skuteczne narzędzie, pozwalające na lepszą optymalizację oraz wydajność pracy.

Operator Systems jest rewelacyjnym rozwiązaniem dla wielu problemów występujących przy przedsiębiorstwach produkcyjnych. Aplikacja Operator Systems zwiększa wydajność i produktywność. Pozwala na monitorowanie przebiegu produkcji.

Rekomendacje klientów – Operator Systems

Wiele pozytywnych rekomendacji od klientów, którzy zaufali marce Operator Systems jedynie potwierdza rzetelność oraz jakość wykonywanych usług przez firmę Operator Systems.

Z jej systemu korzystają największe przedsiębiorstwa produkcyjne na całym świecie. To technologia oparta na wiedzy, nauce i doświadczeniu. Rekomendacje klientów mogą śmiało rozwiać wszelkie obawy. Aplikacja IT marki Operator Systems to wysoka jakość i najnowsza myśl technologiczna, która zachwyca swym kapitalnym działaniem. Z pewnością warto rozważyć wdrożenie tejże aplikacji do własnej firmy.

Operator Systems minimalizuje szereg błędów i zaniechań, które mogą wystąpić zanim towar z produkcji znajdzie się u dystrybutora. W odpowiedniej optymalizacji i zarządzeniu łańcuchem dostaw, bez wątpienia pomoże aplikacja marki Operator Systems. To doskonałe rozwiązanie, które może znacznie wpłynąć na poprawę funkcjonowania tejże dziedziny w przedsiębiorstwach produkcyjnych.

Zarządzanie łańcuchami dostaw to naprawdę ważna i odpowiedzialna dziedzina w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Aplikacja IT Operator Systems ułatwi kontrolę i dobre zarządzanie towarem między poszczególnymi ogniwami łańcucha dostaw.

Dlaczego warto współpracować z dystrybutorem muzyki?

0
digital distributor

Choć internet zapewnia szereg możliwości, ich wykorzystanie wcale nie jest tak proste, jak się wydaje. Zwłaszcza wówczas, gdy w grę wchodzi spora konkurencja, która również robi wszystko, aby osiągnąć sukces. Co więc warto zrobić, aby w odpowiedni sposób wyróżnić się na jej tle?

Na pewno nie można zapominać o kwestii podstawowej, jaką bez wątpienia jest sprawna dystrybucja tworzonej treści. Polega ona przede wszystkim na dostarczaniu gotowych utworów do popularnych serwisów streamingowych, takich jak Spotify, Tidal czy też iTunes.

Można zająć się w tym w pojedynkę lub we współpracy z profesjonalnym podmiotem, jakim jest dystrybutor muzyki. Funkcję tę często pełnią tak zwane agregatory muzyki. Zajmują się one nie tylko dystrybucją, ale też skuteczną promocją w sieci. Na współpracę z tego typu firmami decydują się zarówno młodzi twórcy, jak i osoby działające na rynku muzycznym już od dłuższego czasu.

Agregator treści cyfrowych – najważniejsze zalety świadczonych usług

Nie da się ukryć, że o sukces warto walczyć wszystkimi dostępnymi sposobami. A gdy są one skuteczne, tym lepiej. Z takiego założenia wychodzi wielu artystów, którzy decydują się na współprace agregatorami. Wśród najważniejszych korzyści wymienić trzeba tu:

  • sprawne dostarczanie gotowych treści na platformy streamingowe – bez żadnych problemów, ani opóźnień,
  • lepsza „widoczność” zespołu w sieci – między innymi poprzez spełnienie wymagań stawianych przez algorytmy omawianych platform,
  • szansa na dostanie się na popularne playlisty – jest to jeden z najlepszych sposobów na to, aby znacząco poszerzyć dotychczasową widownię,
  • umiejętnie zarządzanie zarówno treścią, jak i profilem w serwisach streamingowych – oczywiście w ramach usług kompleksowych,
  • skuteczna promocja w sieci – z użyciem dostępnych narzędzi marketingowych,
  • dostęp do bogatej wiedzy doświadczonych specjalistów – muzycy nie muszą zajmować się dystrybucją i reklamą. Za to wszystko odpowiada cały zespół fachowców.

Biorąc pod uwagę to, w jaki sposób działa digital distributor, warto podkreślić, że zdecydowanie zwiększa on szansę na spieniężenie tworzonej twórczości. Bez względu na jej specyfikę. Decydując się na taką współpracę, muzycy są w stanie lepiej wykorzystać nadążające się okazje. A to w tym przypadku jest najlepszą rekomendacją. Zaistnienie w internecie nie jest wcale proste, jednak dzięki pomocy doświadczonych specjalistów staje się jak najbardziej możliwe, o czym zdążyło przekonać się już wielu muzyków.

Jak zostać w pamięci klienta?

0
Jak zostać w pamięci klienta

Pozytywne budowanie wizerunku firmy lub marki to jedno, ale równie istotne jest pozostanie na długo w pamięci klienta. Dzięki oryginalnym sposobom na promocję własnego biznesu, osiągniesz swój cel – konsumenci będą chętnie wracać, a nawet dołączą do grona stałych odbiorców Twoich towarów lub usług. Ale jakie metody warto wykorzystać?

Jak wybrać hurtownię elektryczną z szerokim wyborem produktów?

0
Jak wybrać hurtownię elektryczną z szerokim wyborem produktów

W obecnych czasach wyposażenie sklepu elektrycznego w odpowiednie i potrzebne klientom produkty wymaga nie tylko świetnej orientacji właściciela, co do rzeczy, jak muszą znaleźć się na półkach, ale również dostawcy, który zagwarantuje bieżący dostęp do asortymentu. Mowa tu oczywiście o specjalizujących się w sprzedaży produktów elektrycznych, hurtowniach. Jak wybrać taką hurtownię i na co zwrócić uwagę?

Czynniki wyznaczające dobrego dostawcę

Kluczem przy wyborze powinno być ledwie kilka, ale za to bardzo ważnych rzeczy, dlatego warto im się lepiej przyjrzeć. Zdecydowanym numerem jeden wśród takich czynników jest doświadczenie danej hurtowni elektrycznej i czas jej istnienia na rynku. Im dłużej działa dana firma, tym jako właściciel sklepu możesz być pewien regularnych dostaw i odświeżania palety jej produktów. Taki przedsiębiorca ma już ugruntowaną renomę oraz kontakt do bezpośrednich producentów różnych ważnych części: zarówno tych, które wytwarzane są w kraju, jak i poza nim. Dobrym przykładem będzie tu hurtownia elektryczna https://sklep.elektrospark.pl/, która działa na krajowym rynku od ponad 26 lat co stawia ją w czołówce najbardziej doświadczonych firm tego sektora.

Obsługa klienta i czas dostaw

Ten punkt jest szczególnie ważny. Jako właściciel sklepu zapewne nie możesz sobie pozwolić na to, żeby na półkach zabrakło kluczowego i najchętniej kupowanego produkty w Twojej firmie. Bez względu na to czy są to kable i przewody, profesjonalny osprzęt elektryczny i łączeniowy, źródła światła, baterie, akumulatory czy alarmy – zależy ci na tym, że dostawca miał je na stanie.

Dobrą hurtownię można poznać po szerokiej ofercie, jaką taki specjalistyczny sklep elektryczny posiada, ale i co, co ważne, po sposobie obsługi klienta. Warto upewnić się czy sprzedawca wie, co sprzedaje i czy np. potrafi polecić w danej tematyce jakąś ciekawą alternatywę. Branża elektryczna rozwija się dynamicznie, więc dziś można znaleźć na miejsce starych produkt zupełnie nowe ich formy. O takie rzeczy bez problemu można pytać w profesjonalnych hurtowniach.

Umowa o dzieło i podatki PIT

0
Umowa o dzieło i podatki PIT

Umowa o dzieło jest formą współpracy cywilnoprawnej, która powinna zostać odpowiednio opodatkowana. Zasadniczo to na płatniku ciążą obowiązki rozliczania odpowiednich zaliczek albo odprowadzenia podatku po przekazaniu dzieła. Zasady opodatkowania osób fizycznych zostały ustalone przede wszystkim w ustawie z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych. Jakie regulacje dotyczące PIT 2021 zostały ustalone?

Koszty uzyskania przychodów przy umowie o dzieło

Zgodnie z art. 22 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów, z wyjątkiem kosztów wymienionych w art. 23. Między innymi na tej podstawie następnie podatnicy będą rozliczali swoje PIT 2021. Zgodnie z ustępem 9 tego przepisu koszty uzyskania niektórych przychodów określa się ust. 3 i 4 ustawodawca stwierdził, że:

Ust. 3 z tytułu korzystania przez twórców z praw autorskich i artystów wykonawców z praw pokrewnych, w rozumieniu odrębnych przepisów, lub rozporządzania przez nich tymi prawami – w wysokości 50% uzyskanego przychodu, z zastrzeżeniem ust. 9a i 9b, z tym że koszty te oblicza się od przychodu pomniejszonego o potrącone przez płatnika w danym miesiącu składki na ubezpieczenia emerytalne i rentowe oraz na ubezpieczenie chorobowe, o których mowa w art. 26 ust. 1 pkt 2 lit. b, których podstawę wymiaru stanowi ten przychód;

Ust. 4 z tytułów określonych w art. 13 pkt 2, 4, 6 i 8 – w wysokości 20% uzyskanego przychodu, z tym że koszty te oblicza się od przychodu pomniejszonego o potrącone przez płatnika w danym miesiącu składki na ubezpieczenia emerytalne i rentowe oraz na ubezpieczenie chorobowe, o których mowa w art. 26 ust. 1 pkt 2 lit. b, których podstawę wymiaru stanowi ten przychód.

Stawki podatku od umowy o dzieło

Z powyższych przepisów jasno wynika, że ustawodawca zdecydował o wprowadzeniu dwóch stawek podatkowych, które będą miały wpływ na PIT 2021. Pierwsza z nich (podstawowa) została określona na poziomie 20% uzyskanego przychodu. Co ważne należy przychód pomniejszyć o potrącone przez płatnika w danym miesiącu składki na ubezpieczenie emerytalne i rentowe oraz ubezpieczenie chorobowe.

Druga stawka podatkowa została określona na poziomie 50%. Taka stawka podatku została przypisana do podatników twórców i z tytułu korzystania przez twórców z praw autorskich i artystów wykonawców z praw pokrewnych. Ponownie 50% uzyskanego przychodu z odpowiednimi zastrzeżeniami, koszty oblicza się od przychodu pomniejszonego w danym miesiącu o składki na ubezpieczenia emerytalne, rentowe oraz na ubezpieczenie chorobowe.

Deklaracje podatkowe PIT 2021

Na koniec roku płatnik wystawia dla osoby, która przyjęła umowę o dzieło – informację w formie deklaracji PIT-11. Jest ona dokumentem źródłowym, który pozwala na przygotowanie indywidualnej deklaracji podatkowej PIT 2021. Umowę o dzieło należy odpowiednio rozliczyć i zadeklarować w rocznej deklaracji podatkowej, po zakończonym roku podatkowym takiej jak na przykład PIT 37.

Potrzebujesz pomocy przy pisaniu pracy licencjackiej?

0
Potrzebujesz pomocy przy pisaniu pracy licencjackiej

Praca licencjacka to dla wielu osób poważne wyzwanie, z którym niełatwo sobie poradzić. Nie każdy z nas jest przecież z zamiłowania literatem, a co więcej, pierwsza praca naukowa, jaką jest praca licencjacka, może wydawać się dodatkowo trudna ze względu na wszystkie wymagania formalne, które narzuca. Jednak nie musisz panikować – bez problemu możesz znaleźć pomoc w tym zadaniu. Dowiedz się, co w jej ramach uzyskasz.

Co jest niezbędne, aby napisać pracę licencjacką?

Praca licencjacka to dla wielu studentów pierwsza poważna praca naukowa, z jaką muszą się zmierzyć. Jej napisanie wymaga odpowiedniego przygotowania merytorycznego w postaci dobranej literatury naukowej. Jej wyselekcjonowanie, przeczytanie, a następnie dobranie fragmentów, które zostaną później wykorzystane i przeanalizowane, to kolejne zadanie, które czeka studenta podczas jego pracy.

Niemniej istotne jest przygotowanie tekstu pod kątem formalnym: ustalenie kolejności i zawartości rozdziałów. Odpowiednie formatowanie każdego elementu pracy czy też sprawdzenie jej pod kątem ewentualnych błędów stylistycznych, interpunkcyjnych i językowych. Dopiero te wszystkie elementy razem sprawiają, że gotowe działo jest nie tylko akceptowane przez promotora, ale też wysoko oceniane.

Pomoc przy pisaniu pracy licencjackiej. Od kogo najlepiej ją uzyskać?

Oczywiście najlepiej uzyskać pomoc od osoby, która posiada odpowiednie doświadczenie w danym temacie. Nie zawsze jednak można znaleźć pomocną dłoń wśród rodziny lub przyjaciół, zwłaszcza jeśli praca licencjacka dotyczy mało popularnego zagadnienia lub porusza zagadnienia z dziedziny nauk ścisłych. Wówczas doskonałym pomysłem może być znalezienie pomocy u osób, które zajmują się tym w sposób profesjonalny.

Pisanie prac licencjackich z pomocą osób profesjonalnie do tego przygotowanych ma wiele zalet. Przede wszystkim sprawia, że każdy student czuje się pewniej i bezpieczniej, ponieważ sięga po radę kogoś, kto pracował już nad podobnymi zagadnieniami. To z kolei oznacza, że nie popełni przypadkowych błędów, jakie mogłyby zdarzyć się nawet najbardziej serdecznemu członkowi rodziny. Jednocześnie od profesjonalisty można uzyskać pełen zakres pomocy, na który być może nie byłyby gotowe osoby z bliskiego kręgu studenta.

Jaka pomoc może zostać udzielona?

Profesjonalna pomoc w pisaniu prac licencjackich (czy też innych) wiąże się przede wszystkim z doborem odpowiedniego tematu – o ile oczywiście nie zostanie on z góry narzucony przez promotora. Temat zawsze powinien być nowatorski, świeży, ale też możliwy do zrealizowania na podstawie dostępnej literatury. Prawidłowy wybór to pierwszy krok do sukcesu.

Kolejnym etapem, na jakim można uzyskać pomoc, jest przygotowanie merytorycznych źródeł, które zostaną przeanalizowane i pomogą w poparciu postawionej tezy lub hipotezy. Dodatkowo, odpowiednie źródła pomogą i usystematyzowany plan pracy pomogą w stworzeniu dzieła, które jest spójne myślowo, jasne do śledzenia i w pełni wyczerpuje temat.

Ostatnia kwestia, w jakiej można uzyskać wsparcie, to sprawdzenie poprawności formalnej oraz językowej. Praca licencjacka musi spełniać narzucone przez uczelnię wymogi oraz być wolna od jakichkolwiek błędów gramatycznych, stylistycznych lub interpunkcyjnych. To niełatwe zadanie dla kogoś, kto nie ma wprawy w kwestiach językowych, dlatego profesjonalna pomoc może okazać się nie tylko ułatwieniem, ale też zapewnić spokój podczas całego procesu tworzenia pracy i zdobywania wysokiej oceny z licencjatu.

Spędzasz dużo czasu przed komputerem? Zadbaj o swój wzrok

0
wzrok

Wzrok to jeden z naszych najcenniejszych zmysłów – pozwala nam na komunikację z innymi, ułatwia wykonywanie wielu czynności oraz unikanie niebezpieczeństw. Niestety każdego dnia robimy mnóstwo rzeczy, które mają na niego negatywny wzrok. Chociaż wielu aktywności nie da się uniknąć – na przykład pracy przy komputerze – to możemy zrobić wiele, aby dbać o wzrok, dzięki czemu będzie służył nam przez wiele lat. Istotną sprawą jest również rozpoznanie tego, czego nie lubią nasze oczy. O czym więc warto wiedzieć?

Zdrowie oczy, a ekrany komputerów

Praca przy komputerze z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Przy ekranach telefonów, komputerów czy telewizorów spędzamy coraz więcej czasu – wystarczy się tylko domyślać, jak wpływa to na nasz wzrok. Ciągłe wpatrywanie się w jasny ekran prowadzi do napięcia akomodacyjnego i w efekcie rozwoju krótkowzroczności. Wystarczy tylko na chwilę oderwać wzrok od komputera i popatrzeć w dal, aby przekonać się, że nasz wzrok na początku jest nieostry i rozmazany. Długotrwałe wpatrywanie się w monitor może też prowadzić do podrażnień wzroku, ponieważ skupiając całą uwagę na jednej czynności najczęściej, nasze powieki rzadziej mrugają. Z czasem może więc pojawić się uczucie pieczenia i kłucia w oku oraz wrażenie ciała obcego w jego wnętrzu. Objawy te powodują, że jeszcze częściej pocieramy powieki, pogarszając sytuację. Nasilenie objawów mogą też spowodować niskiej jakości soczewki kontaktowe, które przyczyniają się do przesuszania spojówek. Co zrobić, aby zadbać o stan oczu spędzając dużo czasu przed komputerem? Przede wszystkim warto robić sobie regularne przerwy oraz co kilka godzin odejść od komputera oraz popatrzeć w dal – na przykład na przedmioty oddalone o 10 metrów. Dobrym rozwiązaniem są też specjalne okulary lub soczewki wyposażone w powłoki, chroniące wzrok przed szkodliwym promieniowaniem pochodzącym z komputerów czy telefonów – w ich doborze pomoże Ci doświadczony okulista.

Czego jeszcze nie lubi Twój wzrok?

Nie tylko ciągłe wpatrywanie się w monitor ma negatywny wpływ na nasz wzrok. Istnieje wiele czynników, które mogą powodować podrażnienia i obniżać jakość widzenia. Między innymi intensywnie działająca klimatyzacja latem czy ogrzewanie w okresie jesienno-zimowym. Powodują one wysuszanie powietrza, przez co oko staje się podrażnione – o wiele łatwiej wnikają wtedy do niego chorobotwórcze drobnoustroje, ponieważ pozbawione jest naturalnej warstwy ochronnej. Aby przynieść sobie nieco ulgi warto zadbać o dodatkowe nawilżenie powietrza – można w tym celu wykorzystać specjalne nawilżacze.

Jak wybrać odpowiedniego doradcę kredytowego?

0
Jak wybrać odpowiedniego doradcę kredytowego

Doradztwo kredytowe to branża, na którą jest coraz większe zapotrzebowanie. Potwierdzeniem tego stanu rzeczy jest ogromna popularność kredytów konsumpcyjnych i kredytów hipotecznych. Ze względu na rekordowo niskie stopy procentowe klienci znacznie chętniej decydują się na zaciągnięcie kredytu. Jednak to, co sprawia największy problem to znalezienie idealnej oferty wśród kilkunastu, a w przypadku niektórych produktów nawet kilkudziesięciu instytucji oferujących kredyty. W tej sytuacji jednym z najlepszych dostępnych rozwiązań jest uzyskanie wsparcia doradcy kredytowego. Doradztwo kredytowe nie jest jednak wystandaryzowaną usługa. Niektórzy z ekspertów faktycznie chcą nam pomóc w uzyskaniu kredytu na jak najlepszych warunkach, podczas gdy inni starają się skłonić nas do zakupu takiego produktu, który będzie dla nich opłacalny. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, poszukując wiarygodnego doradcy kredytowego?

Dostęp do szerokiej oferty kilkunastu banków

Pierwsza kwestia, na którą warto zwrócić uwagę to gama produktów kredytowych, które może nam zaoferować doradca kredytowy. Niejednokrotnie zdarza się, że ze względu na dość ubogą ofertę warunki żadnego z produktów nie spełniają oczekiwań. W takim scenariuszu doradca i tak będzie chciał zaproponować nam jedno z dostępnych rozwiązań z bardzo prostej przyczyny – z tego tytułu otrzymuje prowizję. Im większy zakres produktowy, tym łatwiej jest dobrać odpowiedni produkt do naszych potrzeb zarówno pod względem naszych potrzeb, jak i pod względem innych, około finansowych wymagań. Więcej informacji znajdziesz na stronie Tomasz Wostal – dowiedz się więcej.

Sposób pracy doradcy kredytowego

Fakt, że doradca kredytowy jest osobą chętną do faktycznej pomocy, zdradzi to, w jaki sposób prowadzi on  spotkanie z klientem. Już po pierwszej wizycie z łatwością będzie nam ocenić, czy doradca kredytowy faktycznie zabiega o to, byśmy wyszli z kredytem spełniającym nasze wymagania. Jak powinien postąpić godny zaufania doradca kredytowy? Przede wszystkim, jeszcze przed złożeniem jakiejkolwiek oferty powinien dokładnie wysłuchać naszych oczekiwań oraz zbadać wszelkie potrzeby związane z procesem kredytowania. Dopiero wtedy, gdy komplet informacji będzie wiadomy, doradca na ich podstawie może zaproponować nam pewne rozwiązania. Na jakich doradców powinniśmy uważać? Na takich, którzy bez jakichkolwiek pytań wychodzą z założenia, że to właśnie ta oferta będzie nam pasowała. Tacy doradcy w żadnym wypadku nie interesują się naszymi potrzebami, a ich praca polega jedynie na sprzedaży produktów, z których uzyskują najwyższe prowizje.

Opinie klientów o danym doradcy

Nic tak dobrze nie daje nam pełnej wiedzy na temat jakości danego doradcy kredytowego, jak opinie innych jego klientów. To właśnie od nich dowiemy się, jak działa dany doradca, jak podchodzi do naszych potrzeb, w jaki sposób oferuje nam konkretne produktu i co równie ważne, w jaki sposób włącza się w pomoc przy samym wnioskowaniu i kompletowaniu dokumentów. Takich opinii o konkretnym doradcy możemy doszukać się zarówno w internecie, jak również stosując tradycyjną metodę poczty pantoflowej.

Doradca kredytowy i pomoc z kredytem hipotecznym

0
Doradca kredytowy i pomoc z kredytem hipotecznym

Marzeniem każdego z nas jest zakupienie własnego domu lub mieszkania, w którym możemy zadbać o unikalny wystrój wnętrza i po prostu czuć się wygodnie i komfortowo. Niestety, ceny na rynku nieruchomości są jednymi z tych, które zmieniają się niezwykle dynamicznie, a co więcej, nie są one proporcjonalne do wysokości wynagrodzenia na które możemy liczyć w naszym kraju. Nie oznacza to jednak, że marzenia o własnym domu lub mieszkaniu nie mogą się powieść. Okazuje się, że w takich sytuacja pomocną dłoń wyciągają do nas banki i oferuje specjalnie dedykowany tym celom kredyt hipoteczny. Niemniej jednak ile banków, tyle różnorodnych warunków przyznawania kredytów hipotecznych i ofert. Jak więc uzyskać pomoc z kredytem hipotecznym i do kogo się zwrócić?

Dlaczego warto skorzystać z pomocy przy wyborze kredytu hipotecznego?

Okazuje się, że to właśnie zaciągnięcie kredytu hipotecznego często jest jedynym sposobem na to, by marzenia o własnym domu lub mieszkaniu mogły się ziścić. Niestety jednak, nikt z nas nie jest ekspertem od rynku finansowego i często w gąszczu różnorodnych ofert, bardzo łatwo się zagubić i podjąć niezbyt korzystną decyzję. Każdy bank ma zwykle swoją indywidualną ofertę kredytów hipotecznych, przy czym każda z nich obarczona jest innymi warunkami i opcjami dodatkowymi. Jest to jeden z najlepszych argumentów na to, żeby skorzystać z pomocy przy wyborze takiego rodzaju kredytu, a dzięki temu wybrać dla siebie najkorzystniejsze rozwiązanie. Oczywiście, osobiście udając się do danego banku, możemy liczyć na pomoc i rozmowę ze specjalista kredytowym, który tam pracuje. Niemniej jednak, powiedzenie, że jego opinia będzie obiektywna jest ogromnym nadużyciem. Jego wynagrodzenie bowiem zależy od ilości sprzedanych kredytów, więc łatwo można się domyślić, że podejmie on wszystkie niezbędne kroki, by przekonać nas do tego, że to właśnie ten kredyt będzie najlepszą decyzją. Co więcej, podróże od jednego banku do drugiego, są niezwykle męczące i czasochłonne, korzystając więc z pomocy eksperta, możemy w szybki i prosty sposób zapoznać się z ofertami poszczególnych banków, a także poddać je analizie, celem wybrania najlepszego rozwiązania.

Doradca kredytowy- nieoceniona pomoc przy wyborze kredytu hipotecznego

Doradca kredytowy jest osobą, która w obiektywny sposób pomoże nam zrozumieć i przeanalizować oferty kredytów hipotecznych z różnych banków. Jest to osoba, która specjalizuje się w runku finansowym naszego kraju, a więc posiada odpowiednią wiedzę i doświadczenia w zakresie ofert kredytowych. Co najważniejsze nie współpracuje on z żadnym bankiem, więc jego nadrzędnym interesem jest zadowolenie klienta, a może on to osiągnąć tylko w momencie, kiedy znajdzie on dla niego najlepsze rozwiązanie. Co więcej, doradca kredytowy pomoże nam wyliczyć naszą zdolność kredytową i skompletować niezbędne dokumenty, dzięki czemu zmniejszy się ryzyko tego, że nasz wniosek kredytowy spotka się z odmową ze strony banku. Pomoc doradcy kredytowego w takich sytuacjach będzie więc nieoceniona.

Jak wybrać dobrą agencję pracy tymczasowej?

0
Jak wybrać dobrą agencję pracy tymczasowej

Samodzielne znalezienie pracy tymczasowej może być niekiedy sporym wyzwaniem, zwłaszcza jeśli szuka się zatrudnienia np. poza miejscem zamieszkania. W takiej sytuacji warto zwrócić się po pomoc do agencji pracy. Wybór pośrednika powinien jednak być dobrze przemyślany, dzięki czemu można uniknąć wielu problemów. Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas przeglądania ofert agencji pracy tymczasowej.

Sprawdź legalność agencji pracy

W pierwszej kolejności należy upewnić się, czy wybrany pośrednik działa legalnie. Wystarczy zajrzeć na odpowiednie strony rządowe i poszukać nazwy firmy w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia (KRAZ). Dobrym znakiem jest również obecność certyfikatów od prestiżowych organizacji. Na stronie https://contrain.pl można znaleźć informacje o wyróżnieniu np. przez Konfederację Lewiatan i Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, czy agencja pracy współpracuje ze znanymi partnerami np. Powiatowym Urzędem Pracy. Powodem do niepokoju powinny natomiast być problemy ze znalezieniem informacji o sytuacji prawnej agencji. Oszuści na pewno nie trafią do KRAZ-u, mogą również nie być nawet wpisani do Krajowego Rejestru Sądowego. Niskie jakości, choć legalne, firmy z kolei zazwyczaj nie mogą pochwalić się wartościowymi  certyfikatami i partnerstwami.

Przyjrzyj się ogłoszeniu i umowie

Godne zaufania agencje pracy raczej nie mają nic do ukrycia, dlatego ich ogłoszenia są bardzo przejrzyste. Już z treści opisu obowiązków i zasad współpracy z agencją można uzyskać wszystkie najważniejsze informacje dotyczące potencjalnego zatrudnienia. W ofertach agencji pracy Contrain są podane stawki, liczba dni płatnego urlopu czy też koszt zakwaterowania, dzięki czemu osoba zainteresowana stanowiskiem wie, czego może się spodziewać.

W przypadku przejścia do kolejnego etapu rekrutacji warto dobrze przyjrzeć się umowie. Przed podpisaniem warto sprawdzić, czy w dokumencie nie ukryto niekorzystnych dla pracownika zapisów dotyczących np. warunków okresu wypowiedzenia. Dobra agencja pracy na pewno nie będzie też ponaglać i naciskać na natychmiastowe podpisanie umowy. Sygnałem ostrzegawczym powinny być też zawiłość i brak przejrzystości dokumentu.

Poznaj opinie innych klientów

W dobie Internetu selekcja agencji pracy tymczasowej jest naprawdę łatwa. Wystarczy wpisać nazwę firmy w wyszukiwarkę i wejść w zakładkę z opiniami, żeby móc zapoznać się z recenzjami byłych i obecnych klientów. Taka lektura może okazać się bardzo pomocna, ponieważ można z pierwszej ręki dowiedzieć się dość sporo o warunkach zatrudnienia, kontakcie z agencją czy też uczciwości pośrednika.

Wbrew pozorom brak negatywnych opinii również powinien zaniepokoić, zwłaszcza jeśli firma ogólnie nie ma zbyt wielu recenzji. Może to wskazywać na to, że komentarze zamieszczone w sieci są np. usuwane w przypadku krytyki lub pisane na zamówienie. Nieco ostrożnie należy też podchodzić do kwestii polecenia pracy, ponieważ często osoba polecająca dostaje za to bonus pieniężny i niekoniecznie może rzeczywiście być zadowolona z pracy.

ZOBACZ TEŻ