Day Trading – podstawowe cechy

0
Day Trading

Terminem day tradingu określa się specyficzną strategię obejmującą krótkoterminowe inwestycje w określone instrumenty finansowe. Jej fundamentalną cechą jest zarówno, jak i zamknięcie danej pozycji w tym samym dniu, w celu osiągnięcia zysku, który otwarcie wynika ze zmian kursów notowań w trakcie dnia. Czym dokładnie charakteryzuje się day trading i czym różni się od transakcji długoterminowych?

Kursy doszkalające jako szansa na rozwój kariery

0
Kursy doszkalające jako szansa na rozwój kariery

Studia wyższe są szansą na uzyskanie dobrego wykształcenia i zawodu. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na naukę i utrzymanie się w dużym mieście. Wyżywienie, wynajem stancji – to wszystko kosztuje. Wiele osób z różnych powodów kończy swoją edukację na etapie liceum, technikum lub w momencie zaliczenia egzaminu dojrzałości. Jedni mają szczęście i znajdują interesującą ich, a przy tym dobrze płatną pracę, inni muszą zadowolić się wykonywaniem mniej wymagających obowiązków. Czy to oznacza, że na zawsze tracą oni szansę na zawrotną karierę?

Jak wygląda praca farmaceuty?

0
farmaceuta

Praca w aptece z pozoru może wydawać się bardzo prosta i ciekawa. Jest to jednak zajęcie, które wymaga odpowiedniego przygotowania merytorycznego. Okazuje się, że praca przy lekach może być interesująca oraz mieć kilka postaci. Czym dokładnie zajmuje się farmaceuta? Jakie specjalizacje istnieją w takim zawodzie? Sprawdźmy to! 

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/praca-farmaceuty/

Farmaceuta – czym się zajmuje?

Do jego głównych zadań będzie należało zajmowanie się obsługą klienta, który przyszedł do apteki po leki. Taka praca uzależniona jest jednak od wielu czynników. Między innymi będzie zależało to od miejsca, w którym jesteśmy zatrudnieni. Aby móc podjąć się takiej pracy musimy być osobą bardzo zorientowaną w temacie leków, a także ich składów i działania. Dodatkowo musimy wiedzieć, jakie leki podawać któremu pacjentowi, tak aby zadziałały jak najlepiej. Prawo zobowiązuje farmaceutów do zaproponowania tańszych zamienników, o ile takie w ogóle istnieją kropkę skoro aptek posiada szerszy zakres usługowy, niż tylko sprzedawanie leków. W aptekach znajdują się również w ograniczonym zakresie produkty, które dostępne są tylko tam. Muszą być one jednak zgodne z receptą oraz działaniem.

Farmaceuta – jakie specjalizacje może mieć?

Jeżeli chodzi o rozwój zawodowy w tej profesji dobrze jest doszkalać się po ukończeniu uczelni wyższej. W taki sposób możemy wybrać jedną z wielu specjalizacji, które wymagają dodatkowego zaliczenia zajęć praktycznych. Spośród istniejących do wyboru mamy specjalizację: 

  • farmacja apteczna, 
  • farmacja przemysłowa, farmacja szpitalna, 
  • farmacja kliniczna, 
  • toksykologia,
  • farmacja leków roślinnych.

Kariera farmaceuty – rozwój zawodowy

Ukończenie studiów farmaceutycznych jest to podstawa, a także baza wiedzy przydatnej do wykonywania zawodu właśnie farmaceutyka leki oraz chemia jednak stale się rozwija. Obecnie powstają coraz to nowsze substancje, pomysły, a także technologia wykorzystywana w lecznictwie. To właśnie dlatego istotne jest wymóg, aby co pięć lat poszerzyć swoją wiedzę. Taki obowiązek wymagany jest dla pracowników apteki czy hurtowni farmaceutycznej. Rozliczanie jesteśmy również za udział w szkoleniach, kursach czy różnego rodzaju wydarzeniach publicznych.

Zobacz też: http://www.sisr.pl/farmaceuta-jak-wygladaja-jego-zarobki/

3 powody, dla których warto inwestować w kampanie reklamowe w social mediach

0
3 powody, dla których warto inwestować w kampanie reklamowe w social mediach

Social media to jeden z najważniejszych kanałów komunikacji ze współczesnym klientem. Prawie każdy z nas choć raz dziennie odwiedza portale takie jak Facebook, Instagram, Twitter czy inne. Nie ulega więc najmniejszej wątpliwości, że dobrze stworzony profil społecznościowy firmy będzie świetnym narzędziem do komunikacji. Na co dokładnie wpłynie?

Przyciąganie zainteresowania i poszerzanie bazy klientów

Media społecznościowe służą przede wszystkim komunikacji i rozrywce. Oczywiście, szukamy tam także rzetelnych informacji i możliwości własnego rozwoju, ale wszystko to odbywa się przy współudziale znajomych i sporej dawce dobrej zabawy. Wniosek? Najbardziej interesujące jest to, co jednocześnie bawi.

Jeśli zatem chcesz przyciągać zainteresowanie, powinieneś zdecydować się nie tylko na posty czysto sprzedażowe, reklamujące Twoją firmę i jej produkty lub usługi. Dodaj do tego intrygujące informacje, ciekawostki, których nie można znaleźć na innych stronach, a o których ty wiesz, albo porady. Nie bój się drobnych żartów czy zabawy z odbiorcami.

W efekcie na pewno zyskasz ich zainteresowanie twoim profilem, które szybko będzie się rozszerzało. Media społecznościowe pozwalają na łatwe przesyłanie interesujących postów dalej, co sprawia, że baza potencjalnych klientów może rozrastać się w mgnieniu oka. Każdy nowy, zaciekawiony obserwujący to twój potencjalny, przyszły kupujący, więc utrzymaj jego uwagę.

Budowanie relacji z klientami

Utrzymywanie dobrych relacji z klientami jest jedną z podstaw skutecznego marketingu i zachęcania ich do korzystania z twoich usług i produktów. Dlatego pozwól sobie na dyskusje na Facebooku czy Instagramie. Zachęć swoich klientów, aby zaprezentowali na twoim profilu zdjęcia, na których uwiecznili to, co otrzymali od ciebie. Możesz ich za to nagrodzić ciekawym rabatem lub gadżetem, który będzie przypominał, iż warto trzymać się twojej firmy.

Dzięki budowaniu pozytywnych relacji i dobrej komunikacji, zyskasz szybko wierność swoich fanów, a tym samym będziesz mógł zwiększyć obroty swojej własnej firmy.

Nowe oblicze firmy

Na co dzień twoja firma prezentuje się dość sztywno i bezosobowo? Zmień to, korzystając z mediów społecznościowych. Pokaż swoim klientom, że zatrudniasz ludzi z krwi i kości, którzy przy pracy potrafią też być dobrymi kolegami. Przyjazna atmosfera i uśmiechnięte twarze często mówią klientom więcej, niż sztampowe reklamy, a social media, lepiej niż jakikolwiek inny kanał informacji, pozwalają je przedstawić.

Kampania z profesjonalistami

Jeśli przekonaliśmy cię, iż warto korzystać z kampanii reklamowych w mediach społecznościowych, na pewno zadajesz sobie pytanie: jak to zrobić? Być może do tej pory nie miałeś okazji zajmować się profilem społecznościowym firmy i teraz kłopoczesz się, od czego zacząć.

Z pomocą przyjdą ci specjaliści, których znajdziesz na stronie StudioKreacja.pl. Zajmą się oni dla ciebie kompleksowym tworzeniem strony internetowej, profilu w wybranych mediach społecznościowych czy pełnej kampanii reklamowej na różnych kanałach. Zaufaj ich doświadczeniu i obserwuj, jak szybko przybywa ci fanów.

Usprawnienia zawierania umów w czasie pracy zdalnej

0
Usprawnienia zawierania umów w czasie pracy zdalnej

W obecnym czasie można bez problemu zawierać drogą internetową umowy o dzieło oraz umowy zlecenia. Jest to bowiem bardzo przydatne rozwiązanie zwłaszcza w ostatnich miesiącach, gdy podczas panującej pandemii wiele biur opustoszało, a zatrudnieni pracownicy mieli kontakt ze swoimi pracodawcami tylko przy pomocy systemu zdalnego. Obecnie nowoczesne narzędzia elektroniczne są bardzo pomocne w przygotowywaniu umów o pracę na odległość.

Narzędzia wspomagające zawieranie umów w systemie zdalnym

Panująca pandemia wymusiła na wielu firmach większą elastyczność oraz wprowadzenie nowych procedur i procesów wewnątrz firmy, które miały na celu przede wszystkim unikanie bezpośrednich kontaktów międzyludzkich. W obecnym czasie, aby odpowiednio zabezpieczyć interesy obu stron, warto korzystać z dostępnej oferty narzędzi elektronicznych i rozwiązań dostępnych online. Jednym z przykładów jest aplikacja Umownik, która pozwala bardzo kompleksowo i skutecznie przeprowadzić cały proces negocjacji oraz umożliwia zawieranie umowy przez Internet. Działanie aplikacji opiera się na formie dokumentowej, dzięki czemu nie ma konieczności składania klasycznego podpisu. Zawieranie umowy online dzięki wykorzystaniu aplikacji jest bardzo wygodne i szybkie.

Zawieranie umowy z pracownikami na odległość

Warto zaznaczyć, iż kwarantanna, która związana jest z pandemią koronawirusa znacząco wpłynęła na sposób prowadzenia firmy. Obecnie rekrutacja nowych pracowników odbywa się tylko i wyłącznie w systemie zdalnym. Firmy wykorzystują do tego narzędzia które oferuje nowoczesna technologia. Rozmowy kwalifikacyjne przeprowadzane są za pomocą specjalnych wideokonferencji, a także droga telefoniczną. Podczas podpisywania umowy bardzo ważnym elementem jest uzyskanie podpisu pracownika, co w obecnym czasie jest dość skomplikowane. Rozwiązaniem jest w tej sytuacji elektroniczny, kwalifikowany podpis, który ułatwia i przyspiesza znacznie proces zawierania umowy na odległość. Umowa zawarta dzięki narzędziu Umownik jest w pełni zgodna z przepisami i wiążąca dla obu stron.

Wszystkie dostępne narzędzie elektroniczne mają na celu usprawnić działania firm oraz cały proces rekrutacji i zawarcie umowy przez Internet. Jest to w obecnym czasie rozwiązanie, z którego korzysta wiele firm, usprawniając tym samym procesy administracyjne.

Wynajem czy kupno własnego sprzętu? Wypożyczalnia Rentalo – oferta, usługi

0
Wypożyczalnia

Uprawianie wszelkiego rodzaju aktywności to coraz bardziej modne i popularne zajęcie. Wśród lubianych aktywności jest jazda na rowerze, rolkach czy hulajnodze. Spora rzesza ludzi zamienia również ciężki transport samochodowy na przyjemną wyprawę własnym, dwukołowym sprzętem. Dzięki temu możliwe jest ograniczenie produkowanych spalin, przyczynienie się do świadomej ochrony środowiska, jak również oszczędność pieniędzy. Wśród ważnych aspektów, które przemawiają za poruszaniem się przy pomocy roweru są cele zdrowotne. Dbałość o figurę, wytrzymałość, wagę czy wydolność zachęca wielu użytkowników do dalszego korzystania z maszyn dwukołowych napędzanych nożnie.

Najlepszy sklep internetowy, czyli jaki?

0
Najlepszy sklep internetowy

W dzisiejszych czasach sprzedaż internetowa staje się coraz bardziej popularna. W ten sposób kupujemy ubrania, książki, sprzęt elektroniczny, a nawet żywność. Nic zatem dziwnego, że producenci i pośrednicy tworzą sklepy internetowe. No ale jak sprawić, aby dana strona była najlepsza na rynku? Jak pokonać konkurencję? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

Wygodny i funkcjonalny

Sklepy internetowe muszą być przede wszystkim elastyczne i dostosowywać się do preferencji sprzedawcy. Tworzymy je bowiem na życzenie klienta, a nie próbując wbić się z pomysłem w gotowy szablon sklepu. Właśnie dlatego kluczowe jest wyposażenie ich w wygodny panel administracyjny, umożliwiający modyfikacje jego poszczególnych elementów. Ważne jest również, aby sklep mógł być obsługiwany tak samo przez jedną, jak i przez kilka osób na raz. Poszczególni pracownicy powinni też otrzymać różnego rodzaju uprawnienia – bardziej lub mniej szerokie. No i jeżeli planowana jest rozbudowana działalność sklepu, w tym wyjście z ofertą na rynek zagraniczny, kluczowe jest zapewnienie możliwości sprzedaży z uwzględnieniem języka, waluty i systemów płatności.

Stabilny i niezawodny

Sklepy internetowe muszą działać bez zarzutu. Zbyt długi czas oczekiwania na wyświetlenie strony może bowiem skutecznie zniechęcić klientów. Właśnie dlatego kluczowa jest odpowiednia optymalizacja strony. Specjaliści nazywają to skalowalnością i customizacją usług e-commerce. Rzecz w tym, aby wraz z rozwojem działalności, nie istniała konieczność zmiany strony, silnika albo hostingu. Te wszystkie funkcje powinny natomiast wiązać się ze stosunkowymi niskimi kosztami wdrożenia i utrzymania sklepu. W ramach cechy stabilności i niezawodności dodatkowo ważne jest zapewnienie stałego wsparcia specjalistów, którzy będą mogli rozwiązać każdy kryzys, związany z działaniem sklepu internetowego.

Bezpieczny i zgodny z prawem

Sklepy internetowe powinny być również bezpieczne i zgodne z prawem. Chodzi o to, by nie rodziły żadnych negatywnych konsekwencji – zarówno dla sprzedawcy, jak i jego klientów. W ramach pojęcia „bezpieczeństwo” można wyróżnić wiele, koniecznych do podjęcia działań. Między innymi istotne jest zapewnienie bezpieczeństwa metod płatności, bezpieczeństwa samych serwerów, ustanowienie zabezpieczeń przed cyber-przestępczością i przed przeciążeniami. To wszystko oczywiście musi się też mieścić w granicach prawa. Szczególną ochroną muszą zostać objęte dane osobowe. Złamanie tych reguł wiąże się bowiem z ogromnymi karami finansowymi.

Masażysta – praca na etacie czy własna firma?

0
masażysta

Masażysta oraz jego bardziej rozbudowana odmiana, czyli fizjoterapeuta należą do najbardziej popularnych specjalistów wśród klientów oraz pacjentów. Wiele chorób cywilizacyjnych takich jak siedzący tryb życia oraz praca fizyczna zdecydowanie częściej niż kiedyś, skłaniają nas do odwiedzenia gabinetów specjalistów. Tak właśnie wygląda praca masażysty oraz fizjoterapeuty. Kiedy jesteśmy już po odpowiednich szkoła lub kursach możemy podjąć pracę w tym zawodzie. Na jaką formę zatrudnienia się jednak zdecydować? Czy lepiej będzie podjąć pracę jako zwykły etatowiec, czy otworzyć swoją własną działalność gospodarczą? 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/masazysta-lepszy-etat-czy-wlasna-dzialalnosc/

Gdzie zatrudnienie może znaleźć masażysta?

Jako masażysta pracę znajdziemy zarówno w ośrodkach medycznych, placówkach służby zdrowia, prywatnych zakładach rehabilitacyjnych oraz ośrodkach wypoczynkowych. Wszystkie uzdrowiska, szpitale oraz przychodnie, stoją dla masażystów otworem. Szukając pracy na etacie możemy być w branży kosmetycznej oraz relaksacyjne. Będą to przede wszystkim salony SPA, hotele, kluby sportowe, siłownię oraz baseny. We wszystkich tych miejscach przyda się specjalista, który posiada umiejętności odpowiednie podejście, które zapewni klientom relaks i zadowolenie. Pracując na etacie, możemy pozyskać wszystkie prawa socjalne, emerytalne oraz ubezpieczenie zdrowotne. Taka praca jednak wiąże się z presją, ponieważ mamy nad sobą szefa, chociaż dużym plusem jest to, że nie musimy sami szukać klientów, ponieważ pozyskuje ich właśnie pracodawca.

Masażysta, a własna działalność gospodarcza

Prowadzenie własnej działalności jest to nie lada wyzwanie dla każdej branży, nawet tak bardzo rozchwytywany jak masażysta czy fizjoterapeuta. Aby rozpocząć taką pracę na własną rękę nie wymagana jest ogromna inwestycja, ponieważ mniej liczy się posiadany sprzęt, a bardziej umiejętności oraz cechy charakteru. Możesz zaczynać od przenośnego łóżka oraz pracy bezpośrednio u klienta. Dzięki temu, Twoi klienci uniknąć stresu podczas stania w korkach. Ty bowiem nie będziesz mógł narzekać na brak pracy. W momencie kiedy odłożyć trochę pieniędzy, możesz zdecydować się na otwarcie własnego salonu masażu.

Zobacz też: http://www.sisr.pl/jak-wyglada-praca-masazysty/

Kraina wielkich wieżowców i wielkich odległości, czyli co warto zwiedzić podczas wycieczki do USA?

0
USA

Stany Zjednoczone to trzecie najczęściej odwiedzane przez turystów państwo świata – jak pokazują raporty Światowej Organizacji Turystyki każdego roku do USA przybywa ponad 80 mln odwiedzających, w tym ok. 80 tys. Polaków. Niedawne wprowadzenie ruchu bezwizowego stanowi doskonałą okazję na wczasy w Stanach Zjednoczonych bez zbędnych formalności i wysokich opłat administracyjnych. Jeżeli planujesz odwiedziny w krainie wielkich wieżowców, ale zastanawiasz się nad tym, które miasta należy odwiedzić, przygotowaliśmy dla ciebie dwa gotowe pomysły na udane wczasy w USA!

Śladami ojców założycieli, czyli z wizytą na Wschodnim Wybrzeżu

Najpopularniejszym kierunkiem turystycznym w USA jest bez wątpienia Wschodnie Wybrzeże, na którym znaleźć można amerykańską stolicę Waszyngton, a także Nowy Jork oraz Filadelfię, ogromne metropolie pełne zabytków i atrakcji turystycznych.

Nowy Jork

Wycieczkę po Wschodnim Wybrzeżu najlepiej jest rozpocząć od Nowego Jorku, do którego kierowane jest większość lotów z Polski. Na zwiedzanie Wielkiego Jabłka warto jest zarezerwować co najmniej cztery dni. Do obowiązkowych punktów planu zwiedzania Nowego Jorku bez wątpienia zaliczyć można spacer na Wall Street, odwiedziny w sąsiednim National September 11 Memorial & Museum, odpoczynek wśród drzew Central Parku, wizytę na Times Square, a także przejażdżkę promem na Ellis Island i zrobienie zdjęć u stóp Statuy Wolności.

Filadelfia

Po zwiedzeniu Nowego jorku należy koniecznie udać się na południe, do Filadelfii, czyli historycznej stolicy USA. To właśnie tam znaleźć można liczne historyczne zabytki takie jak gmach miejskiego ratusza, Park Niepodległości czy świetnie zachowaną rezydencję, w której mieszkał Tadeusz Kościuszko. Miasto słynie na cały świat z Philadelphia Museum of Art, które szczyci się ogromną kolekcją dzieł sztuki stworzonych przez najważniejszych amerykańskich artystów. Wizytę z Filadelfii warto jest zakończyć odwiedzinami pod The Rocky Statue oraz wejściem słynnymi schodami, którymi wbiegał filmowy Rocky.

Waszyngton

Stolica państwa i siedziba prezydenta to obowiązkowy punkt każdego przedsięwzięcia takiego jak wycieczka do USA. Podczas wizyty w Waszyngtonie warto jest odwiedzić Kapitol Stanów Zjednoczonych, w którym mieści się ciekawe muzeum, a także przejść się obok Białego Domu – najlepiej strzeżonego obiektu na planecie. W okolicy Białego Domu znajduje się Mauzoleum Abrahama Lincolna, gdzie znaleźć można słynny marmurowy pomnik upamiętniający szesnastego prezydenta USA. Miłośnicy historii powinni odwiedzić Jefferson Memorial, a naukowcy czuć się będą jak ryba w wodzie podczas wizyty w National Air and Space Museum oraz w Muzeum Historii Naturalnej. Wycieczkę po Wschodnim Wybrzeżu warto jest zakończyć pod majestatycznym Pomnikiem Waszyngtona, który dominuje nad panoramą miasta.

Złoty stan USA, czyli z wizytą w Kalifornii

Jeżeli chodzi o stany w USA, Kalifornia jest nietypowym wyjątkiem. Nie dość, że „złoty stan” był niegdyś niezależną republiką, to na dodatek mieszka w nim więcej mieszkańców niż w Polsce! Choć Zachodnie Wybrzeże pod względem popularności wśród turystów nieznacznie ustępuje wschodniemu, warto jest odwiedzić dwa najważniejsze miasta Kalifornii: Los Angeles i San Francisco.

Los Angeles

Miasto aniołów bywa nazywane światową stolicą nierówności – obok bogatych celebrytów zamieszkujących okolice Hollywood Hills żyją tysiące bezdomnych koczujących na ulicach. Wizytę w LA warto rozpocząć spacerem po Hollywood Walk of Fame, słynną aleją, na której znaleźć można wmurowane w chodnik gwiazdy upamiętniające gwiazdy amerykańskiego showbiznesu. W okolicy Hollywoodu znaleźć można kilka studiów filmowych, które pozostają otwarte dla zwiedzających – szczególnie ciekawym miejscem jest siedziba Universal Studios. Podczas wycieczki do Los Angeles warto jest także przejechać się po bogatej dzielnicy Beverly Hills oraz odwiedzić znajdującą się w centrum Walt Disney Concert Hall, która wydaje się być żywcem wyjęta z dalekiej przyszłości.

San Francisco

Po zwiedzeniu Los Angeles warto jest udać się na północ, do San Francisco, serca Doliny Krzemowej. To właśnie w tym mieście siedziby mają najważniejsze amerykańskie koncerny technologiczne takie jak Apple czy Google. Prawdziwym symbolem San Francisco jest słynny most Golden Gate, na którym znaleźć można kilka punktów z niesamowitym widokiem na panoramę miasta. W centrum San Francisco warto jest zajrzeć do Alamo Square Park, w okolicy którego znaleźć można liczne zabytkowe kamieniczki. Dobrym pomysłem jest także wejście na szczyt Coit Tower, z której roztacza się cudowny widok na miasto. Miłośnicy historii powinni wykupić rejs na wyspę Alcatraz, znaną m.in. ze słynnego filmu „Ucieczka z Alcatraz”. Na terenie wyspy mieści się nieczynne więzienie, a w nim niezwykle ciekawe muzeum, w którym poznać można skomplikowaną historię amerykańskiego więziennictwa. Wizytę w San Francisco warto jest zakończyć spacerem po Fisherman’s Wharf, turystycznym nabrzeżu pełnym knajp i parków rozrywki, spośród których wyróżnia się Pier 39, przy którym znajduje się ogromne oceanarium.

Gdzie bezpiecznie zapisać zdjęcia cyfrowe?

0
zdjęcia cyfrowe

Świat ponownie się dla nas otwiera. Jesteśmy głodni świata i nowych doświadczeń. Chcemy wychodzić z domu i na nowo odkrywać piękno, które nas otacza. Zapamiętywać i tworzyć piękne wspomnienia możemy poprzez fotografie ,do których z przyjemnością będziemy niejednokrotnie powracać. Nie bez powodu kiedy zapytasz ludzi o to, co wynieśliby z płonącego domu, jedną z najczęstszych odpowiedzi jest album fotograficzny, komputer albo inne urządzenie pamięci masowej, na którym zapisane są zdjęcia cyfrowe.

ZOBACZ TEŻ