Franczyza klubu fitness z trenerem personalnym

0
Franczyza klubu fitness z trenerem personalnym

Franczyza to coraz bardziej popularny sposób na prowadzenie własnego biznesu. Pozwala na znacznie łatwiejsze wejście na rynek niż klasyczne modele biznesu i odznacza się wieloma ułatwieniami, które przydadzą się szczególnie młodym przedsiębiorcom. Czy z jej pomocą można jednak stworzyć renomowany klub fitness? Oczywiście – podpowiemy ci, jak tego dokonać.

Niewielka kwota, która pozwoli ci wejść na rynek gospodarczy jako przedsiębiorcy

Pierwsza i najważniejsza cecha franczyzy to możliwość wejścia na rynek gospodarczy, otwarta nawet dla tych osób, które nie posiadają ogromnych sum albo nie mogą dostać większego kredytu bankowego. Dostępna franczyza do 50 tys zł zapewnia możliwości szerokiemu gronu osób, które chciałyby spróbować swoich sił na lokalnym rynku i może stać się pierwszym krokiem do znacznego poszerzenia działalności w kolejnych latach.

Co wiąże się z taką inwestycją? Franczyza w cenie do 50 tys zł, jaką oferuje MEON EMS, to sposób na otwarcie własnej, kameralnej siłowni z trenerem personalnym oraz nowoczesnym sprzętem. W skład pomocy oferowanej młodemu przedsiębiorcy wchodzą między innymi wszystkie niezbędne narzędzia administracyjne i marketingowe, a także materiały pomocnicze i wsparcie doświadczonych przedsiębiorców. Dzięki takiemu rozwiązaniu zdobywane jest odpowiednie know-how, które przekłada się następnie na rozwój biznesu. Z kolei dostarczone materiały marketingowe, takie jak ulotki, strona internetowa czy okleiny, to sposób na to, by szybko pokazać swoją przynależność do znanej i cenionej marki. Dzięki temu zdobycie klientów jest znacznie łatwiejsze, niż budowanie społeczności wokół zupełnie nowej firmy.

Jak wyglądają ćwiczenia w oferowanym systemie EMS?

Decydując się na franczyzę u MEON EMS, przedsiębiorca otwiera kameralne studio fitness, w którym główny nacisk kładziony jest na pracę z systemem elektrostymulacji mięśni. System ten oparty jest o wykorzystanie specjalnego kombinezonu, w którym umieszczone są elektrody. Po jego założeniu rozpoczynają się lekkie ćwiczenia fizyczne, które trwają około pół godziny. Już taki czas poświęcony dwa razy w tygodniu wystarcza, aby połączenie aktywności z elektrostymulacją przyniosło efekty porównywalne do codziennych, długich ćwiczeń!

Oferując swoim klientom system EMS, przedsiębiorca ma pewność, że gwarantuje im szybkie i widoczne gołym okiem rezultaty. Co więcej, jest to w pełni bezpieczny system, ponieważ opiera się o naukowo opracowane impulsy, które dopasowywane są do każdej osoby indywidualnie.

Trener personalny w systemie EMS

Jako przyszły przedsiębiorca musisz wiedzieć, że w systemie EMS koszt trenera personalnego jest od razu wliczony w koszt ćwiczeń, ponoszony przez twoich klientów. Dzieje się tak dlatego, że jego obecność jest niezbędna podczas całej sesji. To on dopasowuje impulsy do danej osoby, a także dobiera zestaw ćwiczeń, które będą najlepiej spełniać oczekiwania i możliwości ćwiczącego.

W efekcie franczyza studia EMS z trenerem personalnym to jedno z najbardziej nowoczesnych rozwiązań, pozwalających na zaoferowanie klientom unikatowej metody poprawy kondycji, siły i rzeźby ciała. Co więcej, dla samego nowego przedsiębiorcy to atrakcyjna możliwość, łącząca w sobie niewielki koszt i doskonały, ekskluzywny biznes.

Czy franczyza się opłaca?

0
Czy franczyza się opłaca

Wielu z nas znudzonych jest pracą na etacie. Można powiedzieć, że stale poszukujemy czegoś nowego i czegoś, co da nam większą swobodę działania. Każdy z nas choć raz miał pomysł na własny biznes, niemniej jednak zwykle otwarcie nowej działalności wiąże się z ogromnym ryzykiem.

Okazuje się, że marka w pierwszej kolejności musi zdobyć zaufanie wśród klientów, a także zyskać sobie ich przychylność. Promocja i jej rozpowszechnianie są jednym z najbardziej żmudnych działań, jakie stają przed nowym przedsiębiorcą. Z pomocą przychodzi więc biznes franczyzowy. Sprawdź czy taki sposób prowadzenia działalności się opłaca.

Koszty ponoszone na poczet franczyzy

Każda działalność, bez względu na jej charakter i późniejsze funkcjonowanie, a także zasady na jakich została założona, wiąże się pewnymi kosztami. Jest to swojego rodzaju inwestycja na poczet przyszłych korzyści. Jak wyglądają więc koszty, które wiążą się z działalnością na zasadzie franczyzy? Otóż można je podzielić na dwie kategorie:

 • koszty związane z samym rozpoczęciem działalności
 • koszty nazywane kosztami stałymi

Czym są więc koszty na rozpoczęcie działalności? Otóż możemy do nich zaliczyć wszystkie te wydatki, które związane są z wynajęciem lokalu, a także z zakupem lub wypożyczeniem niezbędnego sprzętu, w który ten lokal trzeba wyposażyć, oczywiście w zależności od branży w której planujemy rozpocząć działalność franczyzową. Cena lokalu będzie uzależniona w głównej mierze od jego metrażu, a także lokalizacji w której się znajduje. Trzeba także wziąć pod uwagę, że konieczne może być odpowiednie dostosowanie lokalu- szczególnie w przypadku franczyzy gastronomicznej, gdy każdy lokal ma być urządzony w ten sam sposób.

Poza ceną lokalu, jego odpowiednim przystosowaniem i wyposażeniem, należy także doliczyć wszystkie te wydatki, które związane będą z opłatą licencyjną. Oznacza to poniesienie kosztów za możliwość użytkowania logo i nazwy franczyzodawcy. Przejdźmy teraz do kosztów stałych. Do nich możemy zaliczyć przede wszystkim tak zwaną opłatę franczyzową, która zależy całkowicie od tego jaki jest zakres współpracy pomiędzy franczyzodawcą, a franczyzobiorcą. Dodatkowo możemy uwzględnić także opłaty ponoszone na poczet wynajętego lokalu jak np. czynsz i pozostałe media, a także opłaty związane z zakupem towarów.

Dodatkowe informacje: Jeżeli szukasz aktualnych informacji na temat rynku franczyzowego, sprawdź portal Franczyza w Polsce – dowiedz się więcej.

Zysk z działalności franczyzowej

Zysk przedsiębiorców działających na franczyzie jest zależny od wielu czynników. Zwykle wyróżnia się lokalizację danego punkty, a także docelową grupę klientów. Nie da się ukryć, że własna praca i wkład przedsiębiorcy, również będzie miał wpływ na zyski z franczyzy. Nie jest możliwe osiągnięcie sukcesu bez ciężkiej pracy i odpowiedniego zarządzania firmą.

Kolejno przychód będzie uzależniony od tego, jak długo lokal funkcjonuje. Z biegiem czasu, firma stanie się rozpoznawalna i popularna, a co za tym idzie będzie szybciej zyskiwała nowych, lojalnych klientów. Niemniej jednak, ciężko określić jednoznacznie jakie będą zyski z działalności franczyzowej. Na samym początku trzeba się liczyć z kosztami, które dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu wrócą do nas nawet w podwójnej ilości.

Utylizacja oleju spożywczego w gastronomii – najważniejsze zalety

0
Utylizacja oleju spożywczego w gastronomii

Wśród polskich restauratorów stopniowo rośnie świadomość właściwego użytkowania tłuszczów roślinnych w kuchni. Niegdyś wiele punktów gastronomicznych – szczególnie tych oferujących dania typu fastfood – zbyt długo korzystało z oleju, co niekorzystnie odbijało się na zdrowiu konsumentów. Na szczęście czasy te już dawno minęły, a obecnie standardem w branży jest regularne zmienianie oraz profesjonalna utylizacja oleju spożywczego. Jakie są jej najważniejsze  zalety?

Dlaczego warto regularnie zmieniać olej do smażenia?

Gdy temperatura tłuszczów roślinnych przekracza 170-180 stopni Celsjusza, zaczynają się w nich wydzielać szkodliwe dla zdrowia substancje, spośród których najniebezpieczniejszą jest rakotwórcza akroleina. To właśnie dlatego olej roślinny używany do smażenia potraw należy regularnie wymieniać. Dbamy w ten sposób o bezpieczeństwo klientów restauracji, a także o serwowane potrawy – stary, przesmażony olej zmienia smak dań i wywołuje nieprzyjemny zapach, który może zniechęcić do zamówienia posiłku. Największe sieci fastfoodów takie jak McDonald’s czy KFC doskonale zdają sobie sprawę z kluczowego znaczenia oleju dla jakości ich dań, przez co codziennie zmieniają zużyty olej roślinny na nowy. Czynność ta jest jednak sporym problemem, szczególnie dla mniejszych firm, które nie za bardzo wiedzą, co zrobić ze starym olejem.

Utylizacja oleju roślinnego – dlaczego jest tak ważna?

Wiele osób nie przejmuje się specjalnie kwestią zużytego oleju roślinnego, który wylewa do zlewu lub kanalizacji. To duży błąd – tłuszcz gromadzi się potem w rurach, co może doprowadzić do zapchania się całego systemu kanalizacji. Może to doprowadzić do ogromnych strat finansowych, a także przestoju w działalności firmy. Warto też zwrócić uwagę na kwestie środowiskowe – utylizacja oleju pozwala na przerobienie go na nowy, wartościowy produkt (mydło, smary), dzięki czemu jesteśmy bardziej przyjaźni dla środowiska. Kwestia ta może okazać się ważnym czynnikiem marketingowym, który przyciągnie dodatkowych konsumentów.

Jak zutylizować olej spożywczy?

W przypadku knajp oraz restauracji samodzielna utylizacja oleju spożywczego jest trudnym i wymagającym procesem. Taki olej należy odkładać do zamkniętych pojemników, a następnie albo samodzielnie przerobić go na wartościowy produkt, albo oddać go do specjalnego punktu przyjmującego ten rodzaj odpadów spożywczych – więcej dowiesz się na stronie TrafinOil.pl. Łatwiejszą alternatywą jest skorzystanie z usług firmy zajmującej się utylizacją oleju spożywczego. Za odpowiednią opłatą odbierze ona zużyte olej i zajmie się procesem jego recyklingu. Większość tego typu przedsiębiorstw oferuje dla restauracji atrakcyjne pakiety abonamentowe, w ramach których olej jest odbierany i utylizowany w zależności od jego zużycia. Sam proces odbioru jest łatwy i polega na prostej wymianie zbiorników ze zużytym olejem na nowy. Nie jest potrzebna specjalistyczna wiedza albo skomplikowana infrastruktura, a korzyści są bardzo duże. Warto skontaktować się z firmą zajmującą się utylizacją oleju spożywczego i samodzielnie przekonać się o cenach oraz warunkach tej usługi.

Jak wygląda dobra szafka BHP?

0
Jak wygląda dobra szafka BHP

To pytanie zadaje sobie wiele osób, które chcą wyposażyć swoje przedsiębiorstwo w niezbędne meble do pomieszczeń socjalnych… Jak wygląda dobra szafka BHP? Nie daj się oszukać i wybierz najlepszy produkt, który będzie funkcjonalny i posłuży w Twojej firmie przez bardzo długi czas.

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem właściwych mebli do swojej firmy, z powodzeniem możesz postawić na te metalowe. Cieszą się one niesłabnącym uznaniem, ponieważ są bardzo trwałe, solidne oraz odporne na uszkodzenia. Jest to zatem dobry wybór dla wszystkich przedsiębiorców, którzy stawiają na sprawdzone rozwiązania. Oczywiście poszczególne meble mogą się od siebie różnić. Na rynku oferta jest niezwykle szeroka. Jak zatem wybrać odpowiedni rodzaj mebli metalowych do swojej firmy? Podpowiadamy w naszym artykule.

Szafka BHP – wybierz odpowiednią

Na rynku dostępne są różnorodne szafki BHP. Większość z nich jest wykonana z metalu, a więc kwestia doboru odpowiednego materiału nie jest problematyczna. Pojawia się jednak inny problem, a mianowicie dobór odpowiedniej wielkości i rodzaju szafki. Często są one wyposażone nie tylko w poziome półki, na których można układać swoje rzeczy. Nierzadko wewnątrz znajdują się również pionowe przegrody, które sprawdzają się przy wieszaniu różnorodnych rzeczy, na przykład kurtek. Ponadto szafki są dostępne w wersjach pojedynczych, podwójny, potrójnych oraz poczwórnych. Najbardziej opłacalne cenowo zdecydowanie będą te ostatnie. Podczas zakupów zwróć również uwagę na to, żeby w drzwiczkach znalazły się wywietrzniki. Jest to bardzo ważne, ponieważ dba o zachowanie właściwej cyrkulacji powietrza.

Podczas zakupów, weź pod uwagę te wszystkie kwestie. Przede wszystkim skup się na tym, żeby w szafce znalazło się miejsce na obuwie, kurtkę, ale również plecak oraz złożenie ubrań codziennych. Warto zatem wybrać mebel, w którym znajdują się półki i przegródki pionowe.

Gdzie kupić dobrą szafkę BHP?

W sieci nie brakuje miejsc, w których możesz obejrzeć różnorodne modele szafek BHP. Na zakupy wybierz jednak sprawdzoną firmę, która zadba nie tylko o świetną cenę, ale również wysoką jakość wykonania. W Sklepie Lobby możesz liczyć również na profesjonalne doradztwo, w razie takiej konieczności. Warto zatem skontaktować się z ich biurem obsługi klienta, żeby uzyskać wsparcie.

Zalany iPhone i co dalej?

0
Zalany iPhone

Najgorszy koszmar każdego właściciela urządzenia mobilnego. Zalany smartfon to prawdziwa katastrofa. Nie każdy z nich jest wodoodporny. A wypadku chodzą po ludziach i nie da się przewidzieć wszystkich możliwości. Co zrobić z zalanym iPhonem? Podpowiadamy.

Naprawa zepsutego smartfona może być kosztowna, a w przypadku zalania może okazać się niemożliwa do realizacji! Wszystko zależy od tego, jakie uszkodzenia wystąpiły w konkretnym urządzeniu. Czy styki się przepaliły? Być może doszło do zwarcia? To wszystko ma ogromne znaczenie. Właśnie dlatego iPhone serwis Warszawa powinien wziąć pod uwagę te wszystkie kwestie zanim przejdzie do naprawy. Co jednak zrobić tuż po zalaniu, kiedy nie możemy od razu wybrać się do serwisanta? Podpowiadamy.

Co zrobić po zalaniu telefonu?

Najważniejsza jest szybka reakcja! Zrób wszystko, co w Twojej mocy, żeby kontakt z cieczą był jak najkrótszy. Od razu wyjmij iPhone’a z wody, ponieważ to zminimalizuje ryzyko poważnego uszkodzenia. Następnie wytrząśnij wodę z gniazd ładowania i innych oraz wytrzyj urządzenie do sucha. Kolejny istotny krok to wyłączenie smartfona, co może go uchronić przed wystąpieniem zwarcia. Co ważne, nigdy, ale to nigdy nie podłączaj zalanego urządzenia do ładowania! To może doprowadzić o głębokiej usterki, a w rezultacie jego naprawa będzie po prostu niemożliwa. Ostatnim krokiem będzie oczywiście skorzystanie z profesjonalnego serwisu, który zajmie się resztą. Nie decyduj się na samodzielne rozbieranie, suszenie i naprawianie telefonu. Może się to źle skończyć, a więc lepiej nie ryzykować.

Wybierz dobry serwis

Oczywiście to, jaki iPhone serwis Warszawa wybierzesz nie pozostaje bez znaczenia. Skup się zatem na tym, żeby postawić na sprawdzoną i doświadczoną firmę, która podejmie się wyzwania i zrobi wszystko, żeby uratować Twój telefon. Najlepszych fachowców możesz z powodzeniem znaleźć w firmie MedicPhone. To właśnie tam czekają na Ciebie zaangażowani specjaliści, którzy nie chodzą na kompromisy i zawsze dają z siebie wszystko podczas usuwania usterek. Co ważne, w tej firmie możesz również liczyć na możliwość wypożyczenia zamiennego urządzenia, które posłuży Ci, kiedy Twój sprzęt będzie w naprawie. Jest to ważne szczególnie wtedy, kiedy smartfon służy Ci nie tylko do spraw prywatnych, ale również służbowych.

Kasa fiskalna online – czym jest i z czym się wiąże?

0
Kasa fiskalna online

Jeszcze do niedawna jedynym typem kas, z jakich można było korzystać, to kasy fiskalne stacjonarne, fizyczne. Od niedawna, bo od początku 2021 roku pewną grupę przedsiębiorców obejmuje całkowicie inny typ kas, mianowicie – kasy fiskalne online. Jak to będzie wyglądać i których przedsiębiorców ten obowiązek dotknie? Co warto wiedzieć o całkowicie nowych kasach fiskalnych online?

 1. Czym są kasy fiskalne online?
 2. Kasy fiskalne online – w jakim celu zostały wprowadzone?
 3. Jak działa kasa fiskalna online w praktyce?
 4. Kto jest zobligowany do korzystania z kas fiskalnych online?

Czym są kasy fiskalne online?

W 2019 roku uchwalono w rządzie harmonogram zamiany kas fiskalnych w standardowej wersji na kasy online. Jak na razie, od 2021 roku obowiązek zmiany rodzaju kas dotyczy jednak niewielkiej liczby przedsiębiorców. Zanim jednak zaczniemy drążyć temat, warto dowiedzieć się, czym są te kasy fiskalne online. Mianowicie – to urządzenia, które zostały wyposażone w konkretne funkcjonalności pozwalające na rozsyłanie danych. Te dane krążą pomiędzy kasą a Centralnym Repozytorium Kas. Centrum to podlega Szefowi Krajowej Administracji Skarbowej. Przesyłanie danych odbywa się co dwie godziny i jest to spore uproszczenia dla firm. Wszystko odbywa się automatycznie, przez co przedsiębiorca nie mus o tym pamiętać.

Kasa fiskalna online również drukuje paragony dla osób, które decydują się na zakup pewnych rzeczy czy dóbr. Co ciekawe, takie urządzenie pozwala na rezygnację z wydruku paragonu w formie papierowej i wygenerowanie go w formie elektronicznej. Jedna kasa online potrafi zgromadzić całą wiedzę na temat wydrukowanych paragonów papierowych, jak i wygenerowanych w formie elektronicznej, a ponadto zawiera w pamięci wszystkie wydruki niefiskalne, fiskalne oraz przeglądy.

Kasy fiskalne online – w jakim celu zostały wprowadzone?

Celem wprowadzenia kas fiskalnych online jest zmniejszenie liczby fiskalnych nadużyć. Kasa fiskalna online w pełni może temu zapobiec, gdyż każdy wydruk, każde nabicie automatycznie przesyłane jest do rejestru KAS.

Jak działa kasa fiskalna online w praktyce?

Kasa fiskalna online nie powoduje żadnych szczególnych zmian, jeśli chodzi o ewidencjonowanie sprzedaży oraz wydawanie papierowych paragonów zainteresowanym klientom. To, co prawdziwie odróżnia od siebie obie kasy to fakt, iż kasa fiskalna online musi być połączona z Internetem, gdyż tylko w ten sposób będzie w stanie przesyłać aktualizacje co dwie godziny do KAS.

Każda z kas fiskalnych online opatrzona została innym numerem ewidencyjnym. Pierwsze podłączenie sprawia, że kasa automatycznie przesyła niezbędne dane do Repozytorium Kas. Wśród nich znaleźć można takie informacje, jak dane właściciela czy dane podmiotu gospodarczego. Aktualizacje na kasie fiskalnej online pobierane i instalowane są automatycznie, dzięki czemu właściciel nie musi się o nic martwić.

Kto jest zobligowany do korzystania z kas fiskalnych online?

Do korzystania z kas fiskalnych online zobowiązani są od 1 stycznia 2020 roku osoby, które:

 • oferują usługi naprawy pojazdów,
 • zajmują się sprzedażą benzyny, gazu, oleju napędowego.

Drugi etap, czyli zaczynający się od 1 lipca 2020 roku dotyczy osób, które:

 • zajmują się branżą hotelową i gastronomiczną,
 • zajmują się sprzedażą węgla, brykietu.

Trzeci etap rozpocząć ma się od 1 lipca 2021 roku i będzie dotyczył osób, które:

 • zajmują się usługami medycznymi,
 • oferują usługi budowlane,
 • zajmują się fryzjerstwem,
 • oferują usługi kosmetyczne.

Ostatni etap ma w planach nałożenie obowiązku stosowania tych konkretnych kas w przypadku sprzedaży na rzecz rolników ryczałtowych oraz osób fizycznych.

Jak wybrać dobrego dostawcę automatyki przemysłowej?

0
Jak wybrać dobrego dostawcę automatyki przemysłowej

Jeśli w swoim przedsiębiorstwie chcesz wdrożyć system automatyki przemysłowej, w pierwszej kolejności musisz wybrać odpowiedniego dostawcę. Jest kilka aspektów, na które warto zwrócić uwagę. To m.in. cena oraz doświadczenie, ale nie tylko. Co jeszcze należy wziąć pod uwagę, wybierając dostawcę automatyki? Podpowiadamy!

Automatyka przemysłowa stanowi jeden z najprężniej rozwijających się działów inżynierii. Jej kluczowym zadaniem jest poprawa wydajności produkcji, a tym samym zwiększanie zysków przedsiębiorstw przemysłowych. Z tego względu rozwiązania z zakresu automatyki wdrażane są w wielu różnych branżach.

Automatyka przemysłowa – czym jest?

Automatyka przemysłowa to szereg rozwiązań i urządzeń, które są sterowane poprzez systemy komputerowe. Zespoły urządzeń stosowane są w celu zautomatyzowania różnego rodzaju zadań. Maszyny mogą na przykład sterować, nadzorować, monitorować, a także kontrolować poszczególne procesy produkcyjne na różnych etapach i na kilku liniach jednocześnie. W Polsce dużą cześć przedsiębiorstw już od lat korzysta z rozwiązań, jakie oferuje automatyka przemysłowa. Największe firmy inwestują w nią naprawdę duże kwoty, sięgające nawet kilkunastu milionów złotych.

Dostawcy automatyki przemysłowej – poznaj ich dotychczasowe realizacje

Dobry dostawca automatyki przemysłowej to dostawca z doświadczeniem. Jeśli zależy Ci na najwyższej jakości i fachowym podejściu, poszukaj takiej firmy, która ma na swoim koncie liczne realizacje. Decydując się na współpracę z taką firmą będziesz mieć pewność, że rozwiązania z zakresu automatyki przemysłowej zostaną wdrożone na najwyższym poziomie. Dodatkowo, jeśli zależy Ci na szerszej współpracy, obejmującej zarówno dostarczenie, jak i wdrożenie pełnych systemów, polecamy wybór wiodących firm na rynku, które doskonale znają się na swoim fachu oraz zapewniają znakomitej jakości rozwiązania z zakresu automatyki przemysłowej.

Czy firma udziela wsparcia? Jakie ceny oferuje?

Kwestia wsparcia technologicznego oraz doradztwa jest wręcz kluczowa w przypadku wyboru dostawcy automatyki przemysłowej. Bardzo ważne jest, by Twoje przedsiębiorstwo otrzymało od firmy wsparcie na czas trwania umowy. W razie jakichkolwiek nieprawidłowości, usterek czy potrzeby wyjaśnienia kwestii technicznych dostawca powinien być otwarty na pomoc. W przeciwnym razie Twoja firma zostanie pozostawiona z problemem sama sobie. Dostawca powinien także zapewnić serwis gwarancyjny. W przypadku tak dużej inwestycji jest to po prostu wymagane.

Warto również zwrócić uwagę na to, czy dostawca automatyki przemysłowej przeprowadza szkolenia dla pracowników. Wiele firm w cenie zapewnia kompleksowe przeszkolenie klientów, dzięki czemu wiele problemów podczas użytkowania sprzętów mogą oni rozwiązać samodzielnie.

Natomiast tak naprawdę na samym końcu jest cena. Dlaczego? Nie może być ona kluczowym kryterium przy wyborze dostawcy automatyki przemysłowej. Niekiedy warto nawet przekroczyć początkowo zakładany budżet, by w zamian otrzymać naprawdę wysokiej jakości system, który w perspektywie czasu zapewni ogromne zyski, a jego zakup się zwróci. To naprawdę znakomita inwestycja dla każdego przedsiębiorstwa produkcyjnego.

Zaufaj sprawdzonemu dostawcy automatyki przemysłowej – EBMiA.pl oferujący świetnej jakości przełączniki, joysticki, przyciski sterownicze i wiele wiecej https://www.ebmia.pl/1427-przelaczniki-joysticki-przyciski-sterownicze-nozne

Czego dotyczą szkolenia podatkowe?

0
szkolenia podatkowe

Nie da się ukryć, że kwestie podatkowe potrafią w sposób znaczący utrudnić prowadzenie działalności gospodarczej. Zwłaszcza gdy nie dysponujemy odpowiednią wiedzą, która pozwoliłaby nam zrozumieć ich zawiłości. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą nam jednak odpowiednie szkolenia podatkowe, organizowane przez uznane szkoły i placówki edukacyjne.

Kursy kierowane są do przedsiębiorców, pracowników zajmujących się sprawami finansowymi i podatkowymi, kadry kierowniczej, a także osób poszukujących pracy i chcących zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie. Jak można się domyślić, ich zakres jest niezwykle szeroki. Każdego roku muszą być one dodatkowo aktualizowane – wynika to z wciąż zmieniających się przepisów prawa podatkowego.

Na jakie szkolenia warto się zdecydować?

Mając na uwadze powyższe informacje, warto zastanowić się nad tym, jaka wiedza jest nam potrzebna. Czy zależy nam tylko na poszerzeniu już posiadanej wiedzy czy też zdobyciu całkiem nowych umiejętności. Jak można się domyślić, w obu tych przypadkach jesteśmy w stanie znaleźć właściwe szkolenia. Podatki to w końcu dziedzina tak zróżnicowana, że umożliwia naprawdę szeroką specjalizację. Analizując oferty poszczególnych placówek, wspomnieć możemy między innym o kursach dotyczących zmian w podatku VAT, opodatkowania spółek osobowych, podatku akcyzowego, optymalizacji podatkowej, a także o programach bardziej rozbudowanych, obejmujących bardzo szeroki „pakiet” informacji.

Bez względu na to, na czym nam zależy, przed podjęciem decyzji konieczne jest zwrócenie uwagi na szkoły, w ofertach których znajdują się interesujące nas szkolenia. Nie należy kierować się wyłącznie kryterium ceny. W ten sposób łatwo bowiem o pomyłkę i wybór placówki, która nie zapewnia wystarczającego poziomu. W efekcie czas poświęcony na dokształcanie się może zostać stracony.

Co zrobić, aby uniknąć podobnych sytuacji? Najlepiej przeprowadzić szczegółową analizę wszystkich dostępnych opcji. Sprawdzać należy to, czego dotyczą oferty i jak oceniane są poszczególne placówki. Opinie publikowane w sieci mogą okazać się dobrym źródłem informacji. Klienci często opisują bowiem to, w jaki sposób przebiegały poszczególne zajęcia i czy prowadzący je specjaliści rzeczywiście byli dobrze przygotowaniu.

Należy pamiętać, że wiele podmiotów prowadzi również szkolenia podatkowe online, które także mogą okazać się dobrym wyborem. Zwłaszcza gdy nie mamy możliwości ciągłego dojeżdżania do siedziby szkoły. Wszystko wtedy odbywa się w sposób zdalny.

Budowa lodowiska – kto może nam pomóc przy tej inwestycji?

0
Budowa lodowiska

Lodowisko to obecnie jedna z najbardziej popularnych rozrywek w okresie zimowym. Obiekty mobilne pojawiają się w najczęściej odwiedzanych przez mieszkańców lokalizacjach. Dlatego decyduje się na nie coraz więcej podmiotów. Jak przebiega budowa lodowiska?

Budowa lodowiska – lokalizacja to podstawa

Sukces naszego lodowiska zależy od wyboru właściwej lokalizacji. Dlatego musimy umieścić go tam, gdzie chętnie uczęszczają mieszkańcy miasta i turyści. Do takich obszarów możemy śmiało zaliczyć centrum, obszary staromiejskie, galerie handlowe czy kina. Takie punkty są także zazwyczaj bardzo dobrze skomunikowane z pozostałą częścią miasta, co również jest niezwykle ważne. Poza tym powinniśmy zwrócić uwagę, czy w pobliżu wybranego przez nas miejsca znajduje się przyłącze wodne oraz energetyczne. Pierwsze pozwoli nam przygotować taflę lodu. Drugie zadba o zasilanie obiektu. Aby lodowisko mogło prawidłowo funkcjonować, potrzebne jest zasilanie o wysokości co  najmniej 63A.

Budowa lodowiska – jak przebiega ten proces krok po kroku?

Prace nad budową lodowiska rozpoczyna się od wyrównania podłoża. Jest to bardzo ważny zabieg, gdyż zapewni nam właściwą pracę agregatu chłodniczego, który odpowiada za właściwe chłodzenie obiektu. Można to wykonać na kilka sposobów. Najczęściej stosuje się styropian lub podsypkę z piasku i żwiru. Kolejnym krokiem jest montaż orurowania składającego się z mat PE. System ten jest okalany przez bandy, a za jego zasilanie odpowiada wspomniany wcześniej agregat. Ostatnim i najbardziej czasochłonnym zadaniem jest utworzenie lodowej tafli. Może on trwać nawet kilka dni. Budową lodowiska zajmują się specjalistyczne firmy. Jedną z nich znajdziesz pod tym linkiem https://www.ras-lodowiska.pl/. Decydując się na taką współpracę zyskujemy kompleksową obsługę. Firmy pomagają bowiem w wyborze odpowiedniej wielkości obiektu, zajmują się ich montażem czy serwisem. Dzięki temu inwestycja sprosta oczekiwaniom zleceniodawcy. Budowa lodowiska jest więc zadaniem, o którym warto pomyśleć jeszcze przed nadejściem mroźnych dni. Dzięki temu będziemy mogli otworzyć sezon w odpowiednim momencie.

Jak wizytówki wpływają na wizerunek branży?

0
wizytówka

Druki akcydensowe wykorzystywane są przez wiele firm, pragnących zachęcić swoich klientów oraz partnerów biznesowych do nawiązania kontaktu z przedsiębiorstwem. Wizytówki uznaje się ponadto za nośnik promocyjny. Warto wiedzieć, w jaki sposób wpływają one na wizerunek konkretnej branży!

ZOBACZ TEŻ