Mały sklep internetowy – jak zacząć?

0
Mały sklep interetowy

Jeśli myślimy o własnym biznesie często dobrym rozwiązaniem wydaje się własny sklep internetowy. Ale problemem może być fakt, że nie wiemy jak zacząć prowadzić sklep internetowy.

Program do fakturowania

0
Program do fakturowania

Na rynku pojawia się coraz więcej firm świadczących usługi dostawcze. Polegają one na przewożeniu materiałów bądź gotowych wyrobów do kontrahentów. Istotne jest, że przy każdej transakcji tego typu przewoźnik zobligowany jest do wystawienia faktury za swoje usługi.

Zmiana pracy – jakie są najczęstsze przyczyny?

0
Zmiana pracy - od czego zależy?

Czasy, w których pracownik wiązał się wyłącznie z jedną firmą na wiele lat i budował w niej swoją pozycję, minęły bezpowrotnie. Obecnie panuje dość spora mobilność zawodowa, możemy zmienić pracę wtedy, kiedy czujemy taką potrzebę. Dzięki temu jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia i umiejętności. Poza tym unikamy monotonności w życiu zawodowym.

Jakie są najczęstsze powody zmiany pracy?

Niskie wynagrodzenie

Najczęstszą przyczyną zmiany pracy wśród Polaków są zbyt niskie zarobki. Nic dziwnego, każdy chce dobrze zarabiać. Zmiana pracy, który wynika ze względów finansowych, znalazła uzasadnienie w wielu branżach. Oprócz tego wynagrodzenie pracownicze, różni się również w zależności od lokalizacji firmy. Na przykład analityk finansowy może zarabiać więcej w województwie mazowieckim, niż warmińsko-mazurskim.

Większość pracowników posiada świadomość, jakie są stawki na ich stanowisku w innych firmach. Gdy zaobserwują, że ich zarobki są znacznie niższe, wtedy stoją przed wyborem – rozmowa z szefem w sprawie podwyżki, czy zmiana pracy na nową?

Wyrażenie chęci rozwiązania stosunku pracy przez pracownika, faktycznie mobilizuje część firm do przyznania podwyżki. Zwłaszcza w sytuacji, gdzie dany pracownik jest świetnym specjalistą i posiada wyjątkowe umiejętności.

Przeczytaj też: http://bpminteractive.pl/refundacja-kosztow-zatrudnienia-pracownika/

Brak rozwoju osobistego

Wielu pracownikom zależy również na chęci osiągnięcia lepszych warunków zatrudnienia. W sytuacji, gdy nawet na początku warunki pracy wydają się być zadowalające dla pracownika, to jeśli nie widzi on przed sobą perspektyw rozwoju, z czasem traci motywację do działania. Wtedy ma uczucie, że ciągle stoi w tym samy miejscu. Wiele firm aby temu zaradzić, wprowadza systemy motywacyjne, szkolenia, czy przyznaje premię za osiągnięte wyniki.

Współpracownicy

Kolejną przyczyną zmiany pracy mogą być konflikty z pozostałymi pracownikami lub przełożonym. Nawet, gdy nasza praca opiera się na znakomitych warunkach zatrudnienia, to gdy panuje zła atmosfera, nikomu się nie chce pracować w takim miejscu. Wtedy pracownik zaczyna rozglądać się za bardziej przyjaznym miejscem pracy, gdzie nie dość że będzie dobrze zarabiać, to jeszcze będzie mógł się spotkać towarzysko ze współpracownikami po zakończonych obowiązkach.

Źródło: https://www.glosujbezmeldunku.pl/

Gadżety reklamowe – które są najlepsze?

0
gadzety reklamowe

Jest wiele opcji, które świetnie się sprawdzają jako gadżety reklamowe. Najlepiej jednak postawić na takie, które – po pierwsze – pasują do naszej działalności i – po drugie – będą praktyczne oraz użyteczne dla klientów, którzy je otrzymają. W innym wypadku wylądują w śmietniku lub gdzieś na dnie szuflady i nasze starania okażą się nieskuteczne i bezcelowe.

No-deal Brexit może spowodować wzrost wartości bitcoina

0
bitcoin

Jak twierdzą analitycy, Bitcoin ma szansę osiągnąć rekordową wartość jeśli Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej na zasadzie no-deal.

Wartość kryptowaluty wzrosła ostatnio z sierpniowego poziomu $9,939 do $12,670, jak wyczytać można na stronie CoinMarketCap.

Wzrost ten wciąż jednak nie pozwolił kryptowalucie osiągnąć rekordowej wartości $20,000 dolarów, która odnotowana została w grudniu 2017 roku.

Bitcoin pnie się w górę mimo obietnic Borisa Johnsona, który stwierdził, że Wielka Brytania opuści UE na zasadzie no-deal, co prawdopodobnie przyczyniło się do spadku wartości funta, który w stosunku do dolara jest najtańszy od stycznia 2017 roku.

W rozmowie z “The Independent”, Nicholas Gregory – szef firmy technologicznej CommerceBlock – przyznał, że bitcoin na nowo odkrył swój urok, a wizja no-deal Brexitu doprowadzi do bezprecedensowego przełomu.

“No-deal Brexit spowoduje chaos oraz dużą niestabilność dwóch głównych walut typu fiat. Co więcej, przyczyni się on do kryzysu tożsamości globalnego systemu, gdyż słabe punkty globalnych walut fiat zostaną obnażone” stwierdził Gregory.

Czy bitcoin jest planem awaryjnym dla inwestorów walutowych?

Pomimo swojej zmienności, przez którą wartość waluty zmienia się drastycznie z godziny na godzinę, inwestorzy kierują swoją uwagę na bitcoina, jako bezpieczniejszą alternatywę dla tradycyjnych walut.

Simon Peters, analityk eToro, stwierdził w rozmowie z “Daily Express”, że ostatni wzrost bitcoina jest wynikiem działań inwestorów z Chin, którzy przerzucają się na bitcoin ze względu na spadek wartości juana w stosunku do dolara.

“Nie ma przypadku w tym, że kurs kryptowaluty poszedł w górę po tym, jak Donald Trump zapowiedział nałożenie taryf na chiński eksport.”

“Juan spadł w stosunku do dolara na poziom, którego nie widziano od kryzysu finansowego w 2008 roku. Inwestorzy z Chin szukają więc alternatywnych sposobów inwestowania swojego bogactwa… Ponieważ inwestorzy z Chin tworzą dużą grupę inwestorów w krypto, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wspierają oni szanse bitcoina w stosunku do juana”, kończy Peters.

Spadek wartości funta może również zachęcać inwestorów do bitcoina. Nigel Green, szef firmy konsultingowej deVere Group, przyznał w “The Independent”, że bitcoin spełnia funkcję “bezpiecznego zasobu w czasach niepewności na rynku”.

Dlaczego warto założyć własny biznes internetowy?

0
Dlaczego warto założyć własny biznes internetowy

Posiadanie własnej działalności staje się coraz bardziej popularne z kilku względów. Po pierwsze, dla wielu osób praca „pod kimś” nie jest wystarczająca i często ma niewiele wspólnego z ich zainteresowaniami. Drugą kwestią jest większa dochodowość, jeśli już firma się rozwinie. Ostatnim, nierzadko najważniejszym aspektem jest fakt, iż prowadząc swoją firmę jesteśmy szefami sami dla siebie i pracujemy dokładnie tak, jak chcemy. Poza tym są osoby, które lubią i potrafią zarządzać ludźmi. Biznes internetowy jest nie mniej korzystną opcją. Co powoduje, że jest on wart zachodu?

 1. Brak konieczności dużych inwestycji na początek

Mnóstwo ludzi za największy problem zakładania firmy uważa fakt, iż trzeba zainwestować pewną sumę w biznes. Nie dla każdego jest to możliwe, szczególnie iż tradycyjna działalność wymaga posiadania wielu sprzętów, takich jak komputery, firmowe telefony, dobrze wyposażone biura itp. Z biznesem w Internecie jest inaczej. Można go otworzyć w zasadzie bez żadnych inwestycji, ogranicza nas w zasadzie tylko wyobraźnia. Jedyne, czego będziesz potrzebować to komputer dla siebie i dostęp do sieci. Oczywiście dochodzą do tego późniejsze koszty promocji, jednak bez tego nie może obejść się żadna działalność, czy to stacjonarna, czy internetowa.

 1. Praca bez biura

E-biznes nie ogranicza Cię w kwestii miejsca pracy. Nie musisz posiadać profesjonalnego, doskonale wyposażonego biura, możesz pracować w zasadzie wszędzie – w sypialni, kuchni czy na kanapie. Co to daje? Przede wszystkim wygodę związaną z eliminacją konieczności dojazdu do pracy. Ponadto pracując w domu możesz robić także wiele pobocznych czynności. Możesz wstawać o której chcesz i pracować nawet w środku nocy! A co najważniejsze: nie obowiązuje tu dress code! Przykładowo w naszej agencji carted wszyscy pracujemy zdalnie, są narzędzia które pomagają w skutecznej komunikacji – wyjaśnia właściciel firmy.

 1. Działalność, która pracuje na Ciebie nawet wtedy, gdy Ty śpisz

Normalna praca wyznacza czas, w którym możesz zarobić pieniądze, na przykład wtedy, gdy czynne jest biuro czy sklep. Biznes internetowy działa całą dobę, niezależnie od tego, czy jesteś przy komputerze, czy też nie. Potencjalny klient może przeglądać stronę Twojej firmy, gdy Ty śpisz i wtedy też dokonywać zakupów lub składać zamówienia.

 1. Wakacje w dowolnym czasie

Posiadając własny biznes internetowy nie musisz przejmować się tym, że w czasie, gdy wyjedziesz na wakacje, nie będziesz zarabiać pieniędzy lub po prostu wykorzystasz cały płatny urlop. E-biznes pozwala na zabranie pracy wszędzie tam, gdzie wyjeżdżasz. Możesz więc opalać się w ciepłych krajach i jednocześnie pracować, nie tracąc wakacji, czasu ani pieniędzy.

 1. Brak ograniczeń rynku lokalnego

Prowadzenie działalności stacjonarnej ogranicza Cię do rynku lokalnego, co nie pozwala na osiągnięcie sukcesu w takiej skali, o jakiej być może marzysz. E-biznes daje Ci możliwość podbicia rynku ogólnokrajowego, a nawet światowego! Wystarczy, że określisz swoją grupę docelową i dostosujesz marketing do swoich oczekiwań. Dzięki internetowi można pozyskiwać klientów w zasadzie z całego globu.

Krótki poradnik o kredytach hipotecznych

0
Krótki poradnik o kredytach hipotecznych

Kredyty hipoteczne – czym jest wkład własny i zdolność kredytowa? Odpowiedź na te oraz wiele innych pytań znajdziesz w poniższym artykule.

Gdzie znaleźć promocje?

0
Gdzie znaleźć promocje

Gdzie znaleźć aktualnie obowiązujące w sklepach promocje? Jak namierzyć rabaty, na które możesz się załapać, albo kupony na dodatkowe zniżki? Jest sporo możliwości i podpowiadamy ci kilka z nich.

Markery i zakreślacze – artykuły do pisania dla dzieci i dorosłych

0
marker czy zakreślacz co wybrać dla dziecka?

Markery i zakreślacze, należą do kategorii artykułów do pisania. Sprawdzają się w wielu sytuacjach. Nie tylko są niezbędne w szkole. Również dobrze mogą się sprawdzić podczas wykonywania codziennych czynności.

Dzieci oraz nastolatkowie chodzący do szkoły szczególnie chętnie wybierają kolorowe zakreślacze. W ten sposób takie łatwiej jest im wyszczególnić najważniejsze informacje z książek lub własnych notatek. Wybór markerów i zakreślaczy jest szeroki, występują w różnych kolorach i w różnych wersjach.

Czym różnią się od siebie markery?

Jeżeli szukamy markera, który posłuży nam przez dłuższy okres czasu oraz sprosta naszym oczekiwaniom, należy zapoznać się ze specyfiką markerów dostępnych na rynku. Po pierwsze zwróćmy uwagę na rodzaj tuszu, który występuje w markerze. Kilka lat temu większość markerów posiadała tusz spirytusowy.

Obecnie w sklepach dostaniemy markery z tuszem olejowym. Ten pierwszy rodzaj tuszu jest zdecydowanie tańszy, ale mało funkcjonalny. Z kolei tusz olejowy jest odporny na ścieranie oraz na działanie warunków atmosferycznych i promienia UV.

Markery i zakreślacze dla dzieci

Kolejna cecha, ze względu na którą dzielą się rodzaje markerów to przeznaczeniem. Dostępne są markery dekoracyjne oraz markery podstawowe. Markery dekoracyjne występują w szerokiej gamie kolorystyczne, z kolei klasyczny marker zazwyczaj jest czarny, zielony lub czerwony. h.

Jakie zakreślacze wybrać?

Zakreślacze należą do grupy artykułów do pisania, które są bardzo pomocne podczas nauki. Często jednak są pomijane przez rodziców, podczas kompletowania wyprawki szkolnej.

Ich podstawową zaletą jest ułatwienie nauki. Dzięki zakreślaczom możemy wyszczególnić istotne informacje, w ten sposób łatwiej jest je zapamiętać. W przypadku małego ucznia najlepszym wyborem jest komplet zakreślaczy, który składa się z 6 sztuk, każdy w innym kolorze.

W ostatnim okresie bardzo popularne stały się zakreślacze pastelowe oraz neonowe. Na rynku pojawiły się również zakreślacze wymazywalne, czyli takie które można zmazać w razie pomyłki. Wystarczy mieć silikonową końcówkę, która znajduje się zazwyczaj na skuwce.

Przeczytaj też: http://trendliving.pl/drukarki-3d-jaka-jest-eksploatacja/

Wiersz poleceń Windows – jakie komendy warto znać?

0
Wiersz poleceń Windows – jakie komendy warto znać

Wiersz poleceń to interfejs tekstowy systemu operacyjnego – zwykle ma on znacznie szerszy zakres możliwości niż lepiej nam znany interfejs graficzny. Co więcej, dla systemów Microsoft jest już traktowany jako odrębny program, który znacznie usprawni komunikację z komputerem. Warto znać kilka podstawowych komend, aby poradzić sobie w nagłej zaskakującej dla nas sytuacji.

Kiedy korzystamy z tekstowego interfejsu systemu operacyjnego?

Przede wszystkim z tekstowego systemu operacyjnego korzystamy zwykle w sytuacjach, kiedy niespodziewanie tradycyjny interfejs graficzny nie chce się uruchomić, a także wtedy, gdy konieczne jest diagnozowanie różnych sieciowych problemów. Kilka komend znacznie ułatwi nam życie i umożliwi znalezienie przyczyny oraz naprawę problemu, dlatego też warto je poznać – poniżej znajdziecie praktyczną ściągawkę.

Elementarne komendy wiersza poleceń systemu Windows

Oto kilka podstawowych komend, które warto zapamiętać:

 1. help – ukaże się lista komend oraz ich krótkie opisy. Jeżeli obok niej wpiszesz także inną komendę, np. help attrib, wyświetli się również jej opis – w podanym przykładzie będzie oto opis komendy attrib. Po co stosować dodatkowo komendę help? Otóż w takim przypadku otrzymasz szczegółowsze informacje na temat interesującej Cię komendy.
 2. systeminfo – uzyskasz podstawowe dane na temat zainstalowanego systemu i poprawkach oraz konfiguracji karty sieciowej, ukaże się też strefa czasowa i nazwa hosta.
 3. cls – z okna konsoli możesz w ten sposób usunąć tekst.

Operacje przeprowadzane na folderach oraz plikach

 1. cd [nazwa folderu] – uzyskasz dostęp do folderu, który jest podrzędny w stosunku do tego, w którym jesteś. Możesz też wpisać pełną ścieżkę miejsca docelowego.
 2. cd/ – przenosi do folderu dyskowego (pozycja wyjściowa).
 3. dir – pokaże się lista zawartości folderu.
 4. tree – ukazuje całą strukturę podfolderów, licząc od tego, w którym aktualnie jesteś.
 5. md / mkdir – pozwala stworzyć foldery i podfoldery.
 6. rmdir – usuwa pusty folder.
 7. rename – pozwala zmienić nazwę folderu lub pliku.
 8. xcopy – kopiowanie i wklejanie folderu do innego.
 9. copy con – pozwala stworzyć z poziomu wiersza poleceń plik tekstowy.

Główne komendy sieciowe

 1. ipconfig – pokazuje aktualną konfigurację karty sieciowej. Z kolei /release zwalnia dzierżawę adresów z karty sieciowej, a /renew konfiguruje ją na nowo.
 2. getmac – wyświetla adresy fizyczne mac kart sieciowych.
 3. ping – sprawdza połączenie z konkretną domeną w sieci WAN lub LAN; przełącznik /n umożliwia zaś zmianę ich liczby.
 4. tracert – monitoruje trasę przesyłanego pakietu do miejsca docelowego.
 5. netstat – pokazuje listę aktualnych połączeń sieciowych.

Aby znaleźć więcej poleceń oraz podstawowe komendy sieciowe, odwiedź LenovoZone: https://lenovozone.pl/forum/artyku-ytkownikow/topic637.html

ZOBACZ TEŻ