Szyldy, ulotki, wizytówki i papier firmowy

0
Szyldy, ulotki, wizytówki i papier firmowy

Logo jest dla firmy wyznacznikiem tego, co ona oferuje i jak ma się kojarzyć klientom. Bez dobrego logo trudno jest zaistnieć na rynku, gdyż konkurencja jest bardzo duża. Czym jest logo dla firmy? Jakie pełni funkcje? Gdzie zamówimy projekt papieru firmowego, ulotki, czy wizytówki?

Znajdź swoją firmową przestrzeń magazynową

0
Znajdź swoją firmową przestrzeń magazynową

Szukasz miejsca, w którym ulokujesz swój towar? Dopiero zaczynasz, lecz składowanie asortymentu w prywatnym domu, garażu lub warsztacie jest niemożliwe, a Ty nie dysponujesz środkami, które pozwoliłyby Ci na wybudowanie specjalnego obiektu? W takim razie hale magazynowe lub cieszące się coraz większą popularnością małe moduły magazynowe do wynajęcia są dla Ciebie doskonałą alternatywą.

Gdzie znaleźć interesujące oferty? Jeżeli jeszcze nie korzystałeś z takich usług, warto wiedzieć, czym charakteryzuje się naprawdę dobra propozycja. Szczegółowe informacje oraz opisy konkretnych powierzchni magazynowych znajdziesz na https://warehousemarket.pl/. Informacje na stronie oraz porady specjalistów pomogą Ci wybrać najlepszą ofertę z dostępnych na rynku.

Charakterystyka i warunki panujące w magazynach

Potrzebny jest Ci magazyn wysokiego składowania? Potrzebujesz dostępu do chłodni? Powierzchnie magazynowe u profesjonalnych firm zajmujących się ich dostarczaniem mają możliwość dostosowania wynajmowanej powierzchni pod względem wielkości i rozplanowania do Twoich indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań. Oczywiście wentylacja i klimatyzacja to absolutna podstawa. Podobnym warunkiem powinno być dobre zaciemnienie bądź oświetlenie – w zależności od rodzaju składowanego towaru np. możliwość doświetlenia za pomocą naturalnego światła. Promieniowanie UV potrafi bardzo szybko zniszczyć opakowania produktów – nie mówiąc już o zawartości, jeśli przykładowo jest to żywność.

Spisz listę pasujących do Twoich potrzeb obiektów zanim podejmiesz ostateczną decyzję i podczas oględzin miejsca notuj poszczególne wymagania i zapisuj swoje uwagi. W ten sposób szybciej wyeliminujesz powierzchnie magazynowe nieodpowiednie dla Twojej firmy.

Lokalizacja magazynów

Czy wynajem magazynu na przedmieściu, który oddalony jest znacznie od biura to dobry pomysł? Wszystko zależy od tego, do czego ma służyć dana powierzchnia magazynowa do wynajęcia. Gdy Twoja sprzedaż  wymaga jedynie jednego kursu dziennie lub nawet kurier co rano odbiera z danego miejsca paczki, lokalizacja nie musi być ważna. Pamiętaj jednak, by nie marnować swojego cennego czasu kosztem kilkudziesięciu lub czasem nawet kilkuset złotych. Doskonałym zobrazowaniem jest sytuacja, że jeśli droga zajmuje Ci 30 minut w jedną stronę i codziennie wykonujesz jeden taki kurs (zakładając 20 dni pracowniczych), a Twoja godzina pracy kosztuje 100 złotych, to marnujesz na trasie około 2 tysiące złotych.

Warunki umowy i koszty

Hale magazynowe nie muszą być drogie, zwłaszcza jeśli wybierasz lokalizacje oddalone od centrum. Wynajem magazynu oczywiście pochłonie dodatkowy budżet z kasy firmy, lecz trzeba patrzeć na to, jak na długofalową inwestycję i możliwości rozwoju.

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest szczegółowe i dokładne przeanalizowanie umowy najmu. Bez tego lepiej nie ryzykować, ponieważ jeden podpis może okazać się wyjątkowo zobowiązujący i kosztowny. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy doświadczonego w zakresie najmu eksperta, który pomoże przejść przez cały proces: od opracowania strategii i znalezienia optymalnej lokalizacji do podpisania umowy najmu na możliwie najkorzystniejszych warunkach. Ostatecznie wybrana oferta zostanie wynegocjowana tak, aby spełniać wymogi i wytyczne klienta. W ten sposób możesz wygenerować znaczne oszczędności.

Czym jest papier firmowy i komu może się przydać?

0
Czym jest papier firmowy i komu może się przydać?

W dzisiejszych czasach, w których większość komunikacji odbywa się za pośrednictwem poczty elektronicznej, a papierowa poczta to głównie reklamy, możesz rzetelnie zapytać: po co komu jeszcze jest potrzebny papier firmowy? Natomiast, jeśli jesteś przedstawicielem młodego pokolenia przedsiębiorców, możesz się nawet zastanawiać, czym jest ten dumnie nazywający się produkt. Dla jednych i drugich jest niniejszy poradnik.

Telefonia komórkowa, Internet i kablówka na jednym rachunku

0
Telefonia komórkowa, Internet i kablówka na jednym rachunku

Łączenie różnych mediów na jeden, wspólny rachunek, to nowy trend wśród usług multimedialnych, który rozwija się coraz prężniej. Nic w tym dziwnego, ponieważ daje oszczędność czasu, nerwów i – co najważniejsze – pieniędzy. Polega on na tym, że różne media: Internet, telefon komórkowy, telefon stacjonarny i telewizję kablową, które do tej pory mieliśmy na różnych umowach abonamentowych, łączy się w jeden rozbudowany abonament. Jak to zrobić i jakie konkretne korzyści z tego płyną? Jak zorganizować przeniesienie numeru, by nie musieć aktualizować swoich danych u partnerów biznesowych, przyjaciół i rodziny? Dowiedz się z naszego artykułu.

5 najpopularniejszych typów kont bankowych

0
5 najpopularniejszych typów kont bankowych

Współczesne banki przedstawiają klientom wachlarz możliwości w wyborze swoich produktów. Prześcigają się w modernizacji kont, promocjach dla nowych i stałych klientów czy obsłudze online.

W gąszczu propozycji wybór bywa trudny, dlatego często w tej sytuacji pomocny staje się Internet, w którym bez trudu możemy odnaleźć porównywarki poszczególnych rodzajów kont. Do wyboru mamy między innymi: konta osobiste, oszczędnościowe czy walutowe. Poniżej przedstawiamy przekrój najpopularniejszych typów kont bankowych. Zapraszamy do lektury!

Konto osobiste 

Rachunki osobiste to podstawowe konta bankowe prowadzone dla osób fizycznych.  Z reguły  utrzymanie konta jest bardzo niskie lub wręcz darmowe. Wiele banków oferuje darmowe prowadzenie konta, jednak z pewnymi warunkami. Zazwyczaj dotyczą one wysokości wpływów na konto. Należy pamiętać, że środki przez nas gromadzone na tym rodzaju rachunku nie są oprocentowane. Konto osobiste służy przede wszystkim do przechowywania funduszy pochodzących z tytułu wynagrodzenia, renty czy emerytury, a także do dokonywania różnego rodzaju transakcji (zakupy, opłata czynszu). Obecnie w większości instytucji bankowych posiadacz rachunku osobistego otrzymuje do niego dostęp za pośrednictwem Internetu. Dzięki posiadaniu konta online, Klienci banków mogą dokonywać transakcji nie wychodząc z domu.

Konto firmowe

Równoległym do rachunku osobistego jest rachunek firmowy przeznaczony dla osób prowadzących działalność gospodarczą lub spółki prawa handlowego. To tutaj powinny wpływać środki z tytułu prowadzonej działalności, jak również firma może regulować swoje zobowiązania wobec innych podmiotów czy pracowników.

Konto oszczędnościowe

Kolejnym rodzajem usługi dostępnej dla klientów indywidualnych jest rachunek oszczędnościowy. Konto to charakteryzuje się połączeniem cech konta osobistego i lokaty. Środki znajdujące się na takim rachunku są oprocentowane, z drugiej jednak strony w odróżnieniu od lokaty posiadacz konta ma swobodny dostęp do zgromadzonych funduszy bez utraty odsetek.

Do utworzenia rachunku oszczędnościowego zazwyczaj konieczne jest posiadanie konta osobistego.

Konto walutowe

Ten typ konta dostępny jest zarówno dla klientów biznesowych, jak i indywidualnych osób fizycznych. Jak sama jego nazwa wskazuje, służy ono do wykonywania transakcji w obcej walucie. W przypadku spółek lub osób prowadzących działalność gospodarczą, środki, które wpływają na rachunek walutowy pochodzą z tytułu prowadzenia działalności czy sprzedaży towarów lub usług zagranicznym kontrahentom. Klientom indywidualnym najczęściej służy ono do spłaty zadłużenia w obcej walucie.

Konto dla młodych

Konta młodzieżowe lub studenckie (inaczej zwane kontami dla młodych) to dwa, można rzec takie same konta, ponieważ jedynym różnicującym elementem jest przedział wiekowy właścicieli. I tak konto młodzieżowe skierowane jest do osób w wieku 13-18 lat, zaś studenckie do osób w wieku 18-26 lat.

W tym przypadku prowadzenie konta wiąże się z bardzo niskimi bądź wręcz zerowymi kosztami.

Wpis powstał we współpracy z LoanMe

Jaką drogę przebywa jedzenie zanim trafi na nasz talerz?

0
Jaką drogę przebywa jedzenie zanim trafi na nasz talerz?

Produkcja jedzenia jest tematem, który wiąże się z licznymi przepisami co do jego przeprowadzania. Skupiają się one głównie na normach higieny i wpływają na stosowane przez przedsiębiorstwa rozwiązania technologiczne, mające spełnić wymagane warunki. Dobrze zorganizowana firma potrafi połączyć ten czynnik z efektywnością własnej pracy i skoordynować oba aspekty, w wyniku czego udaje jej się zwiększać przychody. Bardzo ważne jest jednak zastosowanie odpowiednich urządzeń i modernizacja systemów, mających największy wpływ na rezultaty.

Proces produkcji jedzenia

Biorąc pod uwagę zaostrzane normy sanitarne, a także koszty, jakie ponosi przedsiębiorstwo, w celu dostosowania do nich własnej produkcji, nie sposób dojść do wniosku, że przemysł spożywczy może okazać się nieopłacalny. Istnieją jednak pewne rozwiązania, które pozwalają na, nie tylko zachowanie opłacalności, ale również jej zwiększenie.

Przed dostarczeniem danych wyrobów spożywczych do sklepów, poszczególne firmy muszą najpierw je wyprodukować, a następnie przeprowadzić wszelkie kontrole. Sam proces wytwórczy skupia się na kilku etapach. Wykorzystywane są do niego liczne urządzenia, które ułatwiają pracę zatrudnionym w przemyśle spożywczym. Są to programowane linie produkcyjne, a także maszyny wibracyjne i przenośniki. To właśnie, między innymi, dzięki nim późniejsi konsumenci mają gwarancję higieny, zachowanej w procesie produkcyjnym. Są one również znacznym ułatwieniem dla pracowników hali produkcyjnej. Dzięki odpowiednim systemom, zapewniającym ciągłość produkcji, znacznie zmniejsza się czas pracy, co wpływa na większą ilość gotowych wyrobów, które mogą trafić do sklepów.

Rola automatyzacji produkcji

W przemyśle spożywczym stosuje się bardzo podobne rozwiązania, jak w przypadku innych rodzajów wytwórstwa. Są to pasy i taśmy transportowe, a także systemy licznych podzespołów, z których każdy spełnia inną funkcję. Odpowiednie dopasowanie narzędzi prowadzi więc do zwiększenia wydajności. Automatyzacja odgrywa tutaj jedno z najważniejszych zadań. W trakcie produkcji tego, co następnie znajdzie się w zapasach każdego domu, wykorzystywane są najróżniejsze rozwiązania mechaniczne, które mają przemieszczać i segregować wytwarzane artykuły spożywcze. Istnieje również możliwość komputeryzacji pakowania kolejnych wyrobów. W całości tych skomplikowanych procesów nie można zapominać również o ważnej roli człowieka. To on nadzoruje każdy z kolejnych etapów i poprawia ewentualne wady pojedynczych produktów, tym samym dbając o najwyższą ich jakość.

Każda firma powinna mieć logo

0
Każda firma powinna mieć logo

Sukces każdej firmy zależy przede wszystkim od oryginalności oferowanego produktu – jednak by móc w ogóle zaistnieć na rynku, niezbędne jest dopracowane i rozpoznawalne logo.

Jak budować infrastrukturę IT w firmie?

0
Jak budować infrastrukturę IT w firmie?

Sprawnie działająca i wydajna infrastruktura informatyczna to fundament każdej nowoczesnej firmy bez względu na jej branżę. Jak zbudować taką infrastrukturę?

Czy warto kupić laptop poleasingowy?

0
Czy warto kupić laptop poleasingowy?

Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej sprzętu poleasingowego i cieszy się on także rosnącą popularnością wśród nabywców. Dotyczy to również laptopów, które w nowych wersjach bywają bardzo kosztownym wydatkiem. Te używane można kupić znacznie taniej, a niejednokrotnie wcale nie odbiegają one jakością od modeli prosto ze sklepu. Co je charakteryzuje i jakie mogą być korzyści takiego rozwiązania? 

Jak takie laptopy trafiają do sprzedaży?

Na samym początku warto prześledzić drogę jaką przechodzą laptopy poleasingowe od firmy, która sięga jeszcze po nowy sprzęt, po urządzenia jakie można nabyć potem na rynku. Tego typu laptopy są wykorzystywane przez przedsiębiorstwo w ramach leasingu i po zakończeniu takiej umowy (z reguły trwa ona dwa lub trzy lata) wracają do leasingodawcy, który odsprzedaje je firmom zajmujących się ich skupem. Przed oddaniem urządzenia do dalszej sprzedaży, jest ono poddawane gruntownego przeglądowi. W przypadku jakichkolwiek usterek laptopy poleasingowe są profesjonalnie naprawiane. Niekiedy wymienia się w nich również poszczególne podzespoły, jeśli zostanie to uznane za konieczne. Taki sprzęt zostaje też zaktualizowany, by posiadał najnowsze wersje systemu operacyjnego czy sterowników. Niektórzy sprzedawcy decydują się nawet na poszerzenie ilości dostępnej pamięci czy wymianę dysku na bardziej pojemny i szybszy. 

Jakie korzyści mogą się z tym wiązać?

Wiele osób wychodzi z założenia, że w przypadku tego typu sprzętu najlepiej inwestować w nowe produkty, lecz laptopy poleasingowe wiążą się z szeregiem zalet, które zachęcają do ich nabywania. Najważniejszym czynnikiem jest oczywiście cena – można tu liczyć na spore oszczędności, przy zakupie urządzeń o naprawdę wysokich parametrach technicznych. Często są to modele przeznaczone do biznesu i nierzadko korzystały z nich firmy z sektora IT, co sprawia, iż takie laptopy okazują się o wiele mocniejsze i bardziej wydajne niż typowe wersje pomyślane o użytku domowym. Dodatkowym atutem jest fakt, iż w zdecydowanej większości jest to elektronika od renomowanych i prestiżowych marek, gdyż takie są pożądane w kontekście wykorzystania w przedsiębiorstwach, gdzie liczy się wydajność, ale i kwestie wizerunkowe. Wybierając sprawdzonego dystrybutora takich laptopów nie trzeba się obawiać o ich stan techniczny, który jest on przywrócony do optymalnej postaci. Z tego względu często udzielają też oni gwarancji (nawet do 12 miesięcy), co wynika z faktu, że sprzedawcy są po prostu pewni takiego sprzętu, który wcześniej staranie sprawdzili. Dlatego też takie laptopy niejednokrotnie mogą się okazać bardzo dobrym wyborem.

Czym jest system MES?

0
Czym jest system MES?

System MES (z ang. Manufacturing Execution System), to System Realizacji Produkcji. Jest to rodzaj oprogramowania, które współdziała z modułami z zakresu automatyki. Dzięki temu systemowi można skutecznie monitorować wiele różnych procesów produkcyjnych, a także analizować je dzięki zebranym informacjom za pomocą tego oprogramowania.

ZOBACZ TEŻ