Jak systemy planowania produkcji wpływają na pracę fabryki - na przykładzie systemu OptiMES

Produkcja to wymagająca, ale i niezwykle satysfakcjonująca dziedzina działalności. Szczególnie gdy jest osiągnęła odpowiedni poziom organizacji, jest wydajna i przynosi oczekiwane zyski. W niniejszym artykule prezentujemy na jakie obszary pracy fabryki wpływają systemy planowania produkcji i co dzięki nim osiągniesz w swojej firmie.

Produkcja to wymagająca, ale i niezwykle satysfakcjonująca dziedzina działalności. Szczególnie gdy jest osiągnęła odpowiedni poziom organizacji, jest wydajna i przynosi oczekiwane zyski. W niniejszym artykule prezentujemy na jakie obszary pracy fabryki wpływają systemy planowania produkcji i co dzięki nim osiągniesz w swojej firmie. 

Trzeba zacząć od tego, co jest celem większości przedsiębiorców, czyli wydajna produkcja, która umożliwia sprawne, ale i oszczędne wytwarzanie produktów o wysokiej wartości, docenianych przez klientów i niedoścignionych przez konkurencję. Systemy planowania produkcji to narzędzia informatyczne pozwalające na stworzenie warunków ku temu, by praca produkcji była płynna, zabezpieczała terminową realizację zleceń oraz racjonalne gospodarowanie zasobami. 

Polecamy system OptiMES, tworzony przez praktyków programowania i produkcji. Połączenie tych dwóch dziedzin pozwala osiągać rewelacyjne efekty, zasługujące na uwagę i inwestycję. Wiele tłumaczy już samo zapoznanie się z modułami dostępnymi w ramach prezentowanego systemu MES. Odnoszą się one do konkretnych działów firm produkcyjnych, są intuicyjne i zabezpieczają kluczowe aspekty działania wydajnej produkcji.

  • Wszystko zaczyna się od Kalkulacji, ofert i zamówień. To w module CRM usystematyzujesz wszystkie kwestie związane z kontaktem z klientami. Zapis ustaleń z rozmów handlowych, założeń ofert i szczegółowej wyceny ułatwia późniejsze prowadzenie obsługi klienta i reakcji na jego potrzeby. Wsparcie dla marketingu, działu handlowego, obsługi klienta – wszystko o kliencie w jednym miejscu i dostępne dla wszystkich zaangażowanych w kontakt.
  • Gdy już klient zostanie pozyskany a zlecenie przyjęte do realizacji, dalsze kwestie związane z produkcją toczą się w module Planowania produkcji i zamówień. APS automatycznie przenosi zamówienie do produkcji, uwzględnia zapotrzebowanie materiałowe, oblicza czas realizacji, ustawia zamówienie w odpowiedniej kolejce, i wiele więcej – a konkretnie, wszystko czego potrzeba, aby realizacja była opłacalna, a produkcja wydajna.
  • Kolejny ważny aspekt pracy produkcji zabezpiecza moduł Magazyn, czyli system WMS. To on dba o to, by magazyn mógł pracować szybko i precyzyjnie odpowiadał na bieżące potrzeby materiałowe produkcji. Dbałość o dotrzymywanie terminów zamówień i dostaw, to istotna funkcja, której inteligentne algorytmy systemu OptiMES, spełniają bez zarzutu.
  • Następny krok, Realizacji, kontroli i rozliczenia produkcji – system MES, może zaskakiwać szerokim zakresem danych i informacji, które automatycznie mierzy i zbiera, przetwarza, by na końcu udostępnić w formie przejrzystych raportów. Dostarcza wszystkiego, co trzeba, by fabryka działała jak należy.

Systemy zarządzania produkcją są już w każdej znaczącej fabryce. Nie czekaj, daj szansę swojej firmie. Nasze dane kontaktowe to: 517 827 436 lub biuro@syneo.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here