Dlaczego warto założyć własny biznes internetowy?

0
Dlaczego warto założyć własny biznes internetowy

Posiadanie własnej działalności staje się coraz bardziej popularne z kilku względów. Po pierwsze, dla wielu osób praca „pod kimś” nie jest wystarczająca i często ma niewiele wspólnego z ich zainteresowaniami. Drugą kwestią jest większa dochodowość, jeśli już firma się rozwinie. Ostatnim, nierzadko najważniejszym aspektem jest fakt, iż prowadząc swoją firmę jesteśmy szefami sami dla siebie i pracujemy dokładnie tak, jak chcemy. Poza tym są osoby, które lubią i potrafią zarządzać ludźmi. Biznes internetowy jest nie mniej korzystną opcją. Co powoduje, że jest on wart zachodu?

 1. Brak konieczności dużych inwestycji na początek

Mnóstwo ludzi za największy problem zakładania firmy uważa fakt, iż trzeba zainwestować pewną sumę w biznes. Nie dla każdego jest to możliwe, szczególnie iż tradycyjna działalność wymaga posiadania wielu sprzętów, takich jak komputery, firmowe telefony, dobrze wyposażone biura itp. Z biznesem w Internecie jest inaczej. Można go otworzyć w zasadzie bez żadnych inwestycji, ogranicza nas w zasadzie tylko wyobraźnia. Jedyne, czego będziesz potrzebować to komputer dla siebie i dostęp do sieci. Oczywiście dochodzą do tego późniejsze koszty promocji, jednak bez tego nie może obejść się żadna działalność, czy to stacjonarna, czy internetowa.

 1. Praca bez biura

E-biznes nie ogranicza Cię w kwestii miejsca pracy. Nie musisz posiadać profesjonalnego, doskonale wyposażonego biura, możesz pracować w zasadzie wszędzie – w sypialni, kuchni czy na kanapie. Co to daje? Przede wszystkim wygodę związaną z eliminacją konieczności dojazdu do pracy. Ponadto pracując w domu możesz robić także wiele pobocznych czynności. Możesz wstawać o której chcesz i pracować nawet w środku nocy! A co najważniejsze: nie obowiązuje tu dress code! Przykładowo w naszej agencji carted wszyscy pracujemy zdalnie, są narzędzia które pomagają w skutecznej komunikacji – wyjaśnia właściciel firmy.

 1. Działalność, która pracuje na Ciebie nawet wtedy, gdy Ty śpisz

Normalna praca wyznacza czas, w którym możesz zarobić pieniądze, na przykład wtedy, gdy czynne jest biuro czy sklep. Biznes internetowy działa całą dobę, niezależnie od tego, czy jesteś przy komputerze, czy też nie. Potencjalny klient może przeglądać stronę Twojej firmy, gdy Ty śpisz i wtedy też dokonywać zakupów lub składać zamówienia.

 1. Wakacje w dowolnym czasie

Posiadając własny biznes internetowy nie musisz przejmować się tym, że w czasie, gdy wyjedziesz na wakacje, nie będziesz zarabiać pieniędzy lub po prostu wykorzystasz cały płatny urlop. E-biznes pozwala na zabranie pracy wszędzie tam, gdzie wyjeżdżasz. Możesz więc opalać się w ciepłych krajach i jednocześnie pracować, nie tracąc wakacji, czasu ani pieniędzy.

 1. Brak ograniczeń rynku lokalnego

Prowadzenie działalności stacjonarnej ogranicza Cię do rynku lokalnego, co nie pozwala na osiągnięcie sukcesu w takiej skali, o jakiej być może marzysz. E-biznes daje Ci możliwość podbicia rynku ogólnokrajowego, a nawet światowego! Wystarczy, że określisz swoją grupę docelową i dostosujesz marketing do swoich oczekiwań. Dzięki internetowi można pozyskiwać klientów w zasadzie z całego globu.

Krótki poradnik o kredytach hipotecznych

0
Krótki poradnik o kredytach hipotecznych

Kredyty hipoteczne – czym jest wkład własny i zdolność kredytowa? Odpowiedź na te oraz wiele innych pytań znajdziesz w poniższym artykule.

Gdzie znaleźć promocje?

0
Gdzie znaleźć promocje

Gdzie znaleźć aktualnie obowiązujące w sklepach promocje? Jak namierzyć rabaty, na które możesz się załapać, albo kupony na dodatkowe zniżki? Jest sporo możliwości i podpowiadamy ci kilka z nich.

Markery i zakreślacze – artykuły do pisania dla dzieci i dorosłych

0
marker czy zakreślacz co wybrać dla dziecka?

Markery i zakreślacze, należą do kategorii artykułów do pisania. Sprawdzają się w wielu sytuacjach. Nie tylko są niezbędne w szkole. Również dobrze mogą się sprawdzić podczas wykonywania codziennych czynności.

Dzieci oraz nastolatkowie chodzący do szkoły szczególnie chętnie wybierają kolorowe zakreślacze. W ten sposób takie łatwiej jest im wyszczególnić najważniejsze informacje z książek lub własnych notatek. Wybór markerów i zakreślaczy jest szeroki, występują w różnych kolorach i w różnych wersjach.

Czym różnią się od siebie markery?

Jeżeli szukamy markera, który posłuży nam przez dłuższy okres czasu oraz sprosta naszym oczekiwaniom, należy zapoznać się ze specyfiką markerów dostępnych na rynku. Po pierwsze zwróćmy uwagę na rodzaj tuszu, który występuje w markerze. Kilka lat temu większość markerów posiadała tusz spirytusowy.

Obecnie w sklepach dostaniemy markery z tuszem olejowym. Ten pierwszy rodzaj tuszu jest zdecydowanie tańszy, ale mało funkcjonalny. Z kolei tusz olejowy jest odporny na ścieranie oraz na działanie warunków atmosferycznych i promienia UV.

Markery i zakreślacze dla dzieci

Kolejna cecha, ze względu na którą dzielą się rodzaje markerów to przeznaczeniem. Dostępne są markery dekoracyjne oraz markery podstawowe. Markery dekoracyjne występują w szerokiej gamie kolorystyczne, z kolei klasyczny marker zazwyczaj jest czarny, zielony lub czerwony. h.

Jakie zakreślacze wybrać?

Zakreślacze należą do grupy artykułów do pisania, które są bardzo pomocne podczas nauki. Często jednak są pomijane przez rodziców, podczas kompletowania wyprawki szkolnej.

Ich podstawową zaletą jest ułatwienie nauki. Dzięki zakreślaczom możemy wyszczególnić istotne informacje, w ten sposób łatwiej jest je zapamiętać. W przypadku małego ucznia najlepszym wyborem jest komplet zakreślaczy, który składa się z 6 sztuk, każdy w innym kolorze.

W ostatnim okresie bardzo popularne stały się zakreślacze pastelowe oraz neonowe. Na rynku pojawiły się również zakreślacze wymazywalne, czyli takie które można zmazać w razie pomyłki. Wystarczy mieć silikonową końcówkę, która znajduje się zazwyczaj na skuwce.

Przeczytaj też: http://trendliving.pl/drukarki-3d-jaka-jest-eksploatacja/

Wiersz poleceń Windows – jakie komendy warto znać?

0
Wiersz poleceń Windows – jakie komendy warto znać

Wiersz poleceń to interfejs tekstowy systemu operacyjnego – zwykle ma on znacznie szerszy zakres możliwości niż lepiej nam znany interfejs graficzny. Co więcej, dla systemów Microsoft jest już traktowany jako odrębny program, który znacznie usprawni komunikację z komputerem. Warto znać kilka podstawowych komend, aby poradzić sobie w nagłej zaskakującej dla nas sytuacji.

Kiedy korzystamy z tekstowego interfejsu systemu operacyjnego?

Przede wszystkim z tekstowego systemu operacyjnego korzystamy zwykle w sytuacjach, kiedy niespodziewanie tradycyjny interfejs graficzny nie chce się uruchomić, a także wtedy, gdy konieczne jest diagnozowanie różnych sieciowych problemów. Kilka komend znacznie ułatwi nam życie i umożliwi znalezienie przyczyny oraz naprawę problemu, dlatego też warto je poznać – poniżej znajdziecie praktyczną ściągawkę.

Elementarne komendy wiersza poleceń systemu Windows

Oto kilka podstawowych komend, które warto zapamiętać:

 1. help – ukaże się lista komend oraz ich krótkie opisy. Jeżeli obok niej wpiszesz także inną komendę, np. help attrib, wyświetli się również jej opis – w podanym przykładzie będzie oto opis komendy attrib. Po co stosować dodatkowo komendę help? Otóż w takim przypadku otrzymasz szczegółowsze informacje na temat interesującej Cię komendy.
 2. systeminfo – uzyskasz podstawowe dane na temat zainstalowanego systemu i poprawkach oraz konfiguracji karty sieciowej, ukaże się też strefa czasowa i nazwa hosta.
 3. cls – z okna konsoli możesz w ten sposób usunąć tekst.

Operacje przeprowadzane na folderach oraz plikach

 1. cd [nazwa folderu] – uzyskasz dostęp do folderu, który jest podrzędny w stosunku do tego, w którym jesteś. Możesz też wpisać pełną ścieżkę miejsca docelowego.
 2. cd/ – przenosi do folderu dyskowego (pozycja wyjściowa).
 3. dir – pokaże się lista zawartości folderu.
 4. tree – ukazuje całą strukturę podfolderów, licząc od tego, w którym aktualnie jesteś.
 5. md / mkdir – pozwala stworzyć foldery i podfoldery.
 6. rmdir – usuwa pusty folder.
 7. rename – pozwala zmienić nazwę folderu lub pliku.
 8. xcopy – kopiowanie i wklejanie folderu do innego.
 9. copy con – pozwala stworzyć z poziomu wiersza poleceń plik tekstowy.

Główne komendy sieciowe

 1. ipconfig – pokazuje aktualną konfigurację karty sieciowej. Z kolei /release zwalnia dzierżawę adresów z karty sieciowej, a /renew konfiguruje ją na nowo.
 2. getmac – wyświetla adresy fizyczne mac kart sieciowych.
 3. ping – sprawdza połączenie z konkretną domeną w sieci WAN lub LAN; przełącznik /n umożliwia zaś zmianę ich liczby.
 4. tracert – monitoruje trasę przesyłanego pakietu do miejsca docelowego.
 5. netstat – pokazuje listę aktualnych połączeń sieciowych.

Aby znaleźć więcej poleceń oraz podstawowe komendy sieciowe, odwiedź LenovoZone: https://lenovozone.pl/forum/artyku-ytkownikow/topic637.html

Blockchain – jakie ma zastosowania poza kryptowalutami?

0
Blockchain - jakie ma zastosowania poza kryptowalutami

Blockchain od momentu powstania istnieje w naszej świadomości jako technologia wykorzystywana w obrocie kryptowalutami. Powstaje jednak coraz więcej rozwiązań, które wykorzystują jej zalety w innych celach. Sprawdź, w czym może przydać się również tobie!

Jak skontaktować się z Działem Obsługi Klienta DHL? Co robić, gdy przesyłka zaginie?

0
Jak skontaktować się z Działem Obsługi Klienta DHL? Co robić, gdy przesyłka zaginie

Święta Bożego Narodzenia za pasem, a co za tym idzie – wiele osób zamawia prezenty online. Niestety, niekiedy zdarza się, że przesyłki giną, gubią się po drodze i przez to nie docierają na czas. Co robić w takich sytuacjach? Najlepszą opcją jest skorzystanie z pomocy Działu Obsługi Klienta. Twoje paczki ma dostarczyć DHL? Zobacz, jak pomaga swoim klientom w takich przypadkach.

DHL – kontakt z obsługą klienta

W przeciwieństwie do innych firm kurierskich, DHL oferuje nie tylko możliwość kontaktu przez czat online, ale również poprzez infolinię czy też formularz kontaktowy. Firma zajmująca się dostarczaniem przesyłek krajowych, ekonomicznych oraz międzynarodowych oferuje swoim klientom wsparcie na każdym etapie współpracy oraz realizacji zamówienia. Ze wsparcia Działu Obsługi Klienta mogą korzystać nie tylko klienci biznesowi, ale również indywidualni, czy taż organy administracji państwowej, które na co dzień współpracują z DHL.

Infolinia DHL – jak uzyskać pomoc?

Zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi mają możliwość skorzystania z infolinii DHL, która dostępna jest pod numerem + 48 42 6 345 345. Czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 20:00, natomiast w soboty od godziny 8:00 do 16:00. W trakcie rozmowy można uzyskać wszelkie potrzebne informacje na temat bieżącego statusu przesyłki i nie tylko.

Oprócz standardowej infolinii DHL, istnieje również wsparcie dla klientów DHL Express, czyli oddziału DHL, który realizuje ekspresowe międzynarodowe usługi kurierskie. Dzwoniąc po numer telefonu 42 6 345 100 połączysz się z Działem Obsługi Klienta, który pomoże Ci w wycenie oraz zamówieniu międzynarodowej przesyłki ekspresowej, a także udzieli wszystkich innych, niezbędnych informacji. Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-18:30.

Z kolei w przypadku DHL Freight, czyli usług frachtowych, transportujących przesyłki na całym świecie, infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-16:30 pod numerem (+48) 22 30 62 800. Poza godzinami pracy Działu Obsługi Klienta można próbować kontaktu mailowego. Wystarczy wejść na stronę internetową DHL Freight i skorzystać z formularza kontaktowego, który znajduje się w zakładce DHL Kontakt. Znajdują się tam również wszelkie najważniejsze informacje dotyczące istotnych zagadnień związanych z transportem frachtowym oferowanym przez DHL. Sprawdź sam!

Najpopularniejsze minikomputery – który wybrać?

0
Najpopularniejsze minikomputery – który wybrać?

Minikomputery to narzędzia cenione przez elektroników i robotyków. Są przydatne ze względu na swoją uniwersalność oraz dużą oszczędności czasu i pracy. Natomiast dla początkujących programistów lub elektroników tego typu urządzenia stanowią znakomite narzędzie do nauki.

Najpopularniejsze minikomputery

Arduino i Raspberry Pi są powszechnie uważane za jedne z najpopularniejszych płytek rozwojowych. Oba produkty stanowią doskonałe narzędzia do nauki oraz wykonywania w pełni funkcjonalnych urządzeń. Popularność obu modeli sprawiła, że to właśnie do nich znajdziesz na rynku najwięcej „podróbek” oraz w pełni kompatybilnych nakładek i akcesoriów. Do Raspberry Pi można znaleźć wiele nakładek, które sprawią, że stanie się ono urządzeniem multimedialnym do odtwarzania filmów, muzyki i gier, aparatem fotograficznym, centrum sterowania zaawansowanego systemu inteligentnego domu lub routerem WiFi. Arduino również stanowi doskonałą bazę do wielu urządzeń – między innymi jako element wspomagający pracę systemu inteligentnego domu. Oba minikomputery są łatwo dostępne w sklepach ze sprzętem komputerowym, z częściami do elektroniki lub robotyki (na przykład na stronie botland.com.pl/pl/)

Początkujący elektronik i Arduino

Jeżeli jesteś osobą, której zależy na poznaniu podstaw robotyki, powinno Ci zależeć również na poznaniu podstaw elektroniki, elektroniki cyfrowej i programowania. Podczas korzystania z Arduino będziesz mógł w prosty i przystępny sposób nauczyć się podstaw każdej z tych trzech dziedzin. Bardzo dużym atutem korzystania z takich rozwiązań jest fakt, że możesz sprawdzić wszystko w praktyce – cała praca, którą wykonujesz, nie jest już tylko wynikiem na papierze lub odpowiednim hasłem na ekranie komputera. Wykonując projekty na Arduino, będziesz miał szansę fizycznie doświadczyć efektów swojej pracy – na przykład, kiedy zbudujesz i zaprogramujesz prosty zegarek oparty o Arduino. Uzyskane efekty dają poczucie dużej satysfakcji i silnie motywują do dalszego rozwijania. 

Raspberry Pi dla każdego

Raspberry Pi to platforma komputerowa zamknięta w formie urządzenia wielkości karty kredytowej. Najnowszy model to jedna płytka z obwodem drukowanym, gdzie wlutowany jest silny mikroprocesor, dostępne są złącza takie jak HDMI, kilka portów USB, 40 x GPIO, CSI, DSI, jest wyposażona w interfejsy bezprzewodowej łączności Wi-Fi (2,4 GHz, 5 GHz 802.11b/g/n/ac), Bluetooth 5.0 oraz w Ethernet (RJ45). Procesor takiego urządzenia jest zbudowany z czterech rdzeni, z których każdy taktuje z częstotliwością 1,2 GHz. Rozmiar pamięci RAM w zależności od wersji waha się między 1 GB a 4 GB. 

To urządzenie, które może zastąpić komputer osobisty. Jest przystosowany do instalacji systemu operacyjnego (najczęściej Windows lub Linux), możesz do niego podłączyć klawiaturę, mysz oraz monitor i korzystać, jak ze zwykłego komputera. To tylko jedna z bardzo wielu możliwości, w jaki sposób można wykorzystać taki sprzęt. Pierwszy model powstał w zamyśle, aby wspierać naukę podstaw informatyki i do tego celu znakomicie się nadaje. Osoby zainteresowane programowaniem oraz elektroniką mogą zbudować dowolne urządzenie, którego część logiczną będzie stanowił Raspberry Pi z zaimplementowanym kodem. Na rynku jest dostępnych wiele akcesoriów i nakładek pochodzących bezpośrednio od oficjalnych twórców (Raspberry Pi Foundation) oraz od innych firm. Znakomitym przykładem są wszelkie nakładki, które czynią Raspberry Pi urządzeniem multimedialnym (na przykład odtwarzanie filmów i muzyki), albo imitują konsolę do gier. WIelu użytkowników wykorzystuje Raspberry Pi, jako centralny element sterujący systemem inteligentnego budynku. 

Studenci oraz domowi majsterkowicze często wykorzystują “malinkę”, jako podstawę przy tworzeniu inteligentnych robotów lub innych skomplikowanych urządzeń.

Łatwa pomoc

Minikomputery, które zostały opisane powyżej, charakteryzują się dużą popularnością na całym świecie – dzięki temu dostępne jest wiele materiałów edukacyjnych, które ich dotyczą. Internet pełny jest gotowych projektów opartych na o działanie konkretnych modeli. Przede wszystkim osoba zainteresowana jest w stanie w krótkim czasie znaleźć pomoc w środowisku ludzi, którzy korzystali już z takiego samego sprzętu – porady najczęściej można uzyskać na popularnych forach internetowych (takich jak Forbot czy Elektroda).

Jak zdobyć serca najmłodszych, czyli gadżety reklamowe dla dzieci

0
Jak zdobyć serca najmłodszych, czyli gadżety reklamowe dla dzieci

Naszymi klientami są nie tylko dorośli, ale również dzieci. Najczęściej odbywa się to ręką rodziców, ale w niektórych branżach to właśnie do maluchów musimy dotrzeć na początku. Poza tym, dzieci to potencjalni klienci w przyszłości, co jest na uwadze szczególnie dużych firm. Natomiast osoby rodzinne doceniają uprzejme gesty skierowane w kierunku ich pociech, przez co odbierają naszą markę pozytywnie. W związku z tym, dużo sytuacji takich jak targi czy kampanie promocyjne wymagają doboru odpowiednich gadżetów reklamowych dla dzieci. Na jakie produkty warto zwrócić uwagę?

Maskotki – niezawodne w każdej sytuacji

Do gadżetów reklamowych, które sprawdzą się w każdej sytuacji, należy zaliczyć przede wszystkim maskotki. Ich wybór w sklepach, które dodatkowo oferują nadruk logo jest po prostu niesamowity. Maskotką reklamową może być nie tylko tradycyjny miś, ale też rekin, foka, bałwanek, flaming czy koń, a to jedynie kilka z setek propozycji. Dzięki temu maskotki reklamowe można perfekcyjnie dobrać do konkretnej okazji lub profilu działalności firmy. Przykładowo, jeżeli Twoja firma zajmuje się dystrybucją owoców morza lub ryb, odpowiednimi maskotkami reklamowymi będą rekin, foka czy ośmiornica. Natomiast jeżeli zajmujesz się produkcją dziecięcych łóżeczek, tradycyjny miś sprawdzi się w sam raz. Maskotki reklamowe to nie jedynie puchate stworzonka, ale też pluszowe samoloty, samochody, pralki czy telefony. Ich odpowiednie dopasowanie nie stanowi więc problemu.

Gadżety do malowania

Zabawka kreatywna to pomysł na prezent, z którego cieszyć się będą zarówno dzieci, jak i ich rodzice. Malowanie, rysowanie, ozdabianie to zajęcia, które zajmują czas na długo, a dodatkowo – w przeciwieństwie do oglądania bajek czy grania na tablecie – rozwijają zdolności manualne i zmysł artystyczny. Gadżetów do malowania, które można wykorzystać w swojej kampanii jest na szczęście całe mnóstwo. Mogą to być proste worki na buty czy latawiec z kompletem mini mazaków, ale też wysokiej jakości konstrukcje takie jak domki dla ptaków oraz figurki z drewna, które można pomalować farbkami.

Produkty szkolne

Gadżety reklamowe nie tylko bawią i cieszą, ale mogą być też superpraktyczne. Produkty szkolne takie jak zabawne piórniki, kolorowe mazaki czy długopisy z interesującymi figurkami to produkty jednocześnie ciekawe, jak i przydatne w codziennym życiu przedszkolaka lub ucznia. Warto wykorzystać potencjał takich gadżetów, ponieważ praktyczne przedmioty są najczęściej pożądane przez rodziców maluchów. W dzisiejszych czasach dzieciaki mają zazwyczaj całą masę rozmaitych zabawek, a użyteczne na co dzień przedmioty nigdy nie zostaną rzucone w kąt pokoju i zapomniane.

Audyt – recepta na sukces czy zbędny wydatek?

0
Audyt - recepta na sukces czy zbędny wydatek

Kłopoty zazwyczaj pojawiają się niespodziewanie. Spadek sprzedaży, zysków, rentowności powoduje konieczność podjęcia natychmiastowych kroków. W dobie nieustającego wyścigu nie ma czasu na błędy, trzeba wyprzedzać problemy o krok.

ZOBACZ TEŻ