W jaki sposób sprzedać rękodzieło bez posiadania działalności gospodarczej?

0
rękodzięło

Jeżeli posiadasz talent artystyczny, tworzysz piękne rzeźby czy obrazy i chcesz je sprzedać, ale nie masz działalności to czy możesz je sprzedać? Są jednak sposoby, aby rozwiać to pytanie. Chcesz dowiedzieć się w jaki sposób sprzedawać rękodzieło bez otwierania działalności gospodarczej. Sprawdź sam! 

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/jak-sprzedawac-rekodzielo/

W jaki sposób sprzedać rękodzieło bez posiadania działalności gospodarczej?

Bardzo dobrym sposobem na sprzedawanie rękodzieł oraz innych produktów Czy usług jest działalność nierejestrowana. Jest to idealny sposób na biznes na małą skalę. Dzięki takiej działalności będziemy mogli dorobić do swojej wypłaty lub też przetestujemy siebie w biznesie.

Możliwości jest naprawdę sporo. Należą do nich między innymi:

• Sprzedaż rękodzieła lub innych produktów 

• Świadczenie usług 

• Tworzenie witryn internetowych 

• Projektowanie graficzne 

• Prowadzenie strony firmy na Facebooku 

• Inne formy marketingu

Do działalności nierejestrowanej zalicza się także prowadzenie korepetycji czy też innego rodzaju prac dorywczych. Jakie warunki należy spełnić?

Warunkami, które należy spełnić aby prowadzić drobny handel lub też mały usługi, są:

• Twoje przychody z prowadzonej działalności nie mogą przekroczyć w żadnym miesiącu 50% kwoty minimalnego wynagrodzenia w 2020 roku takie przychód nie może być wyższy od 1300 zł

• Nie prowadziłeś wcześniej firmy, ewentualnie zdecydowałeś się na jej zamknięcie przed 30 kwietnia 2017 roku lub też zamknąłeś, ewentualnie zawiesiłem działalność na okres 60 miesięcy wstecz

Prowadząc działalność nierejestrowana co powinieneś wiedzieć o tym, że nie musisz składać wniosku o rejestrację w centrum ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, czyli w skrócie CEIDG.

Dodatkowo jesteś zwolniony z opłat Ubezpieczenia Społecznego, nie musisz informować Urzędu Skarbowego oraz nie płacić zaliczek miesięcznych, czy też kwartalnych na podatek.

Istotną rzeczą jest również to, że nie musisz prowadzić bardzo często monotonnej oraz żmudnej księgowości.

Zobacz też: http://www.sisr.pl/skladki-zus-przedsiebiorcy/

Najczęstsze błędy w umowach frankowych

0
Najczęstsze błędy w umowach frankowych

Wiele osób, które zaciągnęły kredyty hipoteczne we frankach wpadły w poważne tarapaty związane z rosnącym kursem szwajcarskiej waluty. W wielu przypadkach dochodziło do sytuacji, że osoby spłacające regularnie swoje zobowiązania od wielu lat, wciąż miały do oddania znacznie więcej pieniędzy niż pożyczyły.  Problem ten był na tyle poważny, że był poruszany przez kandydatów na prezydenta. Na szczęście od zeszłego roku frankowicze po wyroku TSUE zyskali nowe możliwości walki o swoje prawa. Umowy frankowe często nie były precyzyjne, zawierał braki oraz stawiały banki w uprzywilejowanej sytuacji. To spowodowało, że część osób decydowała się na skierowanie sprawy na drogę sądową, aby to sędzia zdecydował o ważności umowy. To właśnie podczas jednej z takich spraw, sędzia wysłał zapytane do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Odpowiedź jakiej udzieliło TSUE, daje nam dużo większe możliwości dochodzenia swoich praw. Więcej znajdziecie państwo na stronie https://zfrankiemwsadzie.pl/pozytywne-wyroki-dla-frankowiczow/.

Jednym z największych problemów jakie były spotykane, to rodzaj kredytu. Z jednej strony mieliśmy kredyty denominowane do franka szwajcarskiego a z drugiej strony indeksowane. Pierwszym krokiem jest ustalenie jaki mamy kredyt, jak została zapisana kwota kredytu i w jakiej walucie została wypłacona.

Drugim poważnym problemem były niejasne sposoby przeliczania kursów. Banki stosowały własne tabele kursów, co dawało im szansę manipulowanie kursami. Klient był zmuszany do spłaty zobowiązania po kursie przedstawionym przez bank. Często wyższym o kilka procent niż waluty kupowane w kantorze. To był tak zwany spread, który został wyeliminowany z mocy prawa. Od tego casu klienci dostali możliwość spłaty kredytu w CHF bez żadnych opłat dodatkowych i dodatkowych kosztów.

Skąd popularność kredytów?

Kredyt hipoteczny w frankach był popularny z kilku powodów. Po pierwsze rata była znacznie niższa niż w kredytach złotówkowych. Po drugie pracownicy banku zapewniali po świetnym interesie i stabilności szwajcarskiej waluty. Jak widać nie mieli racji, frank podrożało ponad dwa razy. Łatwo sobie wyobrazić co się stało z ratą kredytu. Rata we franku była niższa, co automatycznie powodowało, że ludzie mieli o wiele większą zdolność kredytową. To przekładało się wprost na możliwość otrzymania większego kredytu i wiele osób zdecydowało się na zaciągnięcie wysokich kredytów i kupno większych mieszkań niż planowali. Niestety rozwój sytuacji spowodował, że zostali z kredytami, które znacznie przekraczają w wielu wypadkach wartość ich obecnego mieszkania.

Na czym polega kredyt inwestycyjny?

0
Na czym polega kredyt inwestycyjny

Kredyt to sposób finansowania, z którego chętnie korzysta wiele polskich firm – zarówno tych małych, jak i średnich oraz dużych. Często powodem są przejściowe problemy, spowodowane na przykład zatorami finansowymi czy kryzysem w branży. Dodatkowe środki mogą być również potrzebne do rozwoju firmy: wprowadzenia nowego procesu produkcyjnego, rozbudowy budynków i wielu innych. Niestety, zyski z bieżącej działalności mogą okazać się niewystarczające, aby tego typu przedsięwzięcia zrealizować samodzielnie, dlatego też sporą popularnością cieszy się kredyt inwestycyjny. Tylko czym on jest i na czym dokładnie polega?

Kredyt inwestycyjny – czym jest?

Kredyt inwestycyjny to, jak wskazuje już sama jego nazwa, rodzaj kredytu przeznaczony na zrealizowanie w firmie określonej inwestycji.

Wniosek o kredyt inwestycyjny nie może być umotywowany bliżej niesprecyzowaną chęcią rozwoju firmy – konieczne jest precyzyjne wskazanie sposobu, w jaki wykorzystana zostanie przyznana gotówka. Bank będzie bowiem wymagać dowodu, że inwestycja została faktycznie zrealizowana.

W przeciwieństwie do większości kredytów firmowych, kredyt inwestycyjny jest zobowiązaniem długoterminowym. Można go zaciągnąć na kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Ponadto, w zależności od sytuacji finansowej firmy i zakresu inwestycji, kwoty takich kredytów mogą być bardzo wysokie.

Na co można otrzymać kredyt inwestycyjny?

Wiemy już, że kredyt inwestycyjny można przeznaczyć na szeroko pojęte inwestycje. Warto podkreślić, że mogą to być zarówno środki trwałe, jak i na przykład licencje, patenty, udziały i papiery wartościowe.

Przykładowe środki trwałe, które można sfinansować kredytem inwestycyjnym, to:

 • nieruchomości
 • pojazdy
 • maszyny produkcyjne.

Co ciekawe, taki kredyt można również zaciągnąć na spłatę innego kredytu inwestycyjnego.

Warunki otrzymania kredytu inwestycyjnego

Bardzo istotnym warunkiem otrzymania kredytu inwestycyjnego jest posiadanie pewnego wkładu własnego. Zazwyczaj jest to 20% wartości inwestycji, u niektórych kredytodawców można się spotkać również z wymogiem 30% wkładu własnego. Dzięki temu firma demonstruje zdolność do oszczędności i rozsądnego gospodarowania finansami.

Ponadto, tak jak i w przypadku innych rodzajów kredytów, potencjalny kredytobiorca będzie musiał udowodnić, że stan jego finansów będzie pozwalał na regularną spłatę zadłużenia. W związku z tym może być konieczne dostarczenie bankowi licznych dokumentów, takich jak:

 • zaświadczenie o niezaleganiu ze składkami w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i Urzędzie Skarbowym
 • faktury z ostatnich kilku miesięcy
 • wyciągi z konta bankowego
 • zeznanie podatkowe za rok ubiegły.

Wzięta pod uwagę zostanie również historia kredytowa firmy, czyli to, czy w przeszłości terminowo spłacała swoje zobowiązania i czy nie widnieje na listach dłużników.

Jeśli już otrzymaliśmy w banku odmowę lub obawiamy się, że tak się stanie, nie ma powodu do obaw. W takiej sytuacji powinniśmy skontaktować się z Habza Finanse, pośrednikiem kredytowym cenionym za wysoką skuteczność i szybkość działania. Dlaczego będzie to dobra decyzja? Pozyskaniem dla nas kredytu zajmą się wtedy doświadczeni specjaliści, posiadający kontakty na szczeblach decyzyjnych w wielu różnych bankach.

Przy wnioskowaniu o kredyt inwestycyjny niezwykle istotnym dokumentem jest biznesplan, w którym należy precyzyjnie opisać między innymi obiekt inwestycji, sposób, w jaki będzie zrealizowana, koszty z nią związane oraz to, jak może ona pozytywnie wpłynąć na sytuację naszego przedsiębiorstwa. Dobrze napisany biznesplan jest kluczem do pozytywnego rozpatrzenia wniosku, zwłaszcza, jeśli mówimy o dużych sumach czy bardzo skomplikowanych inwestycjach.

Inne rodzaje kredytów firmowych

Jeśli nie interesuje nas kredyt inwestycyjny, to jakie inne rodzaje kredytów dla firm spotkać możemy w bankach? Bardzo popularne wśród polskich przedsiębiorców są przede wszystkim kredyty obrotowe i kredyty w rachunku bieżącym.

Kredyt obrotowy może posłużyć zaspokojeniu bieżących potrzeb firmy, czyli na przykład zakupowi towarów lub surowców czy wypłaceniu pensji pracownikom. Jest to z reguły kredyt krótkoterminowy, a jego wypłata może następować w transzach lub jednorazowo.

Kredyt w rachunku bieżącym to nic innego, jak limit przypisany do rachunku firmowego lub osobistego (jeśli forma prawna danej firmy nie wymaga posiadania dedykowanego konta firmowego). Jeśli więc skończą się nam nasze własne środki, możemy wykorzystać przyznany nam limit do wykonania transakcji czy przelewu. Wysokość limitu zależy od potrzeb firmy, a także jej sytuacji finansowej.

Podsumowanie

Spotkać można przedsiębiorców, którzy nie zaprzątają sobie głowy inwestycjami, a zamiast tego wolą całe dochody firmy przeznaczyć na własne potrzeby. Na dłuższą metę nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ nie tylko nie pozwoli firmie się rozwinąć i stać się bardziej dochodową, ale może również sprawić, że pozostanie ona w tyle za konkurencją.

Dlatego też kredyt inwestycyjny jest tak dobrą opcją, zwłaszcza, jeśli fundusze firmy są mocno ograniczone. Warto zwrócić się o pomoc w jego uzyskaniu do Habza Finanse, wspomnianego już pośrednika kredytowego, którego znaleźć można tutaj: https://habzafinanse.com.pl. Znacznie zwiększymy w ten sposób swoje szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku, a także na znacznie korzystniejsze warunki kredytowania.

Pokaż światu swoją wyjątkowość, dzięki nadrukom na koszulkę

0
nadrukom na koszulkę

Standardowe koszulki, które można kupić w każdym sklepie z odzieżą często są powtarzalne, a także bez wyrazu. Nadruk na koszulkach jest opcją na przełamanie tej nudy, a wręcz ukazanie swojej unikalności w dziedzinie, w której nikt się nie wyróżnia.

Pożyczki online – szybkie, wygodne i bezpieczne

0
Pożyczki online

Pożyczki online świetnie sprawdzą się, gdy potrzebujesz dodatkowej gotówki na bieżące wydatki lub drobną inwestycję. To rozwiązanie nie wymaga wychodzenia z domu i jest bardzo wygodne, a weryfikacja wniosku trwa znacznie krócej niż w przypadku kredytów bankowych. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć o pożyczkach bankowych i gdzie szukać atrakcyjnych ofert.

 1. Pożyczki online – ciekawe oferty
 2. Czym różni się pożyczka od kredytu?
 3. Na czym polega pożyczka online?
 4. Kto może wziąć pożyczkę online?
 5. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Pożyczki online – ciekawe oferty

Klientów zazwyczaj interesują najtańsze pożyczki online które nie obciążą domowego budżetu. Na rynku dostępnych jest wiele takich produktów finansowych: na przykład polożyczka dysponuje szeroką ofertą krótkoterminowych pożyczektam możesz otrzymać pożyczkę dla młodych na bardzo korzystnych warunkach. Inne ciekawe propozycje możesz znaleźć w internetowych porównywarkach pożyczek i innych produktów finansowych. To bardzo wygodny sposób, by szybko znaleźć ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb i możliwości.

Czym różni się pożyczka od kredytu?

Kredyt z definicji musi być udzielany przez bank. Natomiast pożyczki może udzielić bank, firma realizująca usługi finansowe, a nawet osoba prywatna. Również sposób spłaty bywa różny – kredyt jest spłacany ratalnie, a pożyczka może być spłacana w ratach lub całościowa. Wśród często używanych określeń pojawia się czasem słowo chwilówka: nie jest to termin zdefiniowany prawnie, jednak najczęściej nazywa się tak krótkoterminowe pożyczki opiewające na niewielkie kwoty. Pożyczki i chwilówki są zwykle łatwiejsze do uzyskania niż kredyty w bankach ze względu na mniejsze wymagania dotyczące zdolności kredytowej klienta. W przeciwieństwie do niektórych kredytów, można je też zazwyczaj przeznaczyć na dowolny cel – na przykład bieżące wydatki, remont, zakup samochodu, podreperowanie domowego budżetu czy nawet spłatę innego zadłużenia.

Na czym polega pożyczka online?

Po wybraniu interesującej cię oferty oraz wskazaniu pożądanej kwoty i czasu spłaty otrzymujesz zwykle mailowo spersonalizowaną propozycję pożyczki. Następnie musisz wypełnić wniosek i wysłać go do pożyczkodawcy. Jeżeli zostanie rozpatrzony pozytywnie, pozostaje tylko weryfikacja tożsamości (przy pomocy przelewu bankowego lub dowodu osobistego) i podpisanie umowy. Po dopełnieniu wszystkich formalności pieniądze powinny się znaleźć na twoim koncie maksymalnie w ciągu doby, choć najczęściej ten czas jest znacznie krótszy.

Kto może wziąć pożyczkę online?

Ogólne wymagania zazwyczaj obejmują ukończenie osiemnastego roku życia, posiadanie ważnego dowodu tożsamości i pełną zdolność do czynności prawnych. Niektórzy pożyczkodawcy wymagają również potwierdzenia stałego zatrudnienia, posiadania określonych miesięcznych przychodów lub braku niespłacanego zadłużenia u innych podmiotów – szczegółowe zapisy można znaleźć w ofercie dotyczącej danej pożyczki.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Aby nie narazić się na ryzyko oszukania, warto zawsze uważnie wybierać firmy, z których usług zamierzasz skorzystać. W tym celu możesz zapoznać się z opiniami poprzednich klientów pożyczkodawcy lub wybrać ofertę wśród propozycji dostępnych w internetowych porównywarkach pożyczek online. Oprócz tego, należy zawsze bardzo dokładnie czytać umowy i analizować wszystkie umieszczone w nich zapisy, a w razie wątpliwości skonsultować się z doradcą finansowym lub inną kompetentną osobą. Pamiętaj także, by nie podawać swoich danych w niesprawdzonych miejscach.

Najczęstsze awarie w komputerach

0
Najczęstsze awarie w komputerach

Nawet nowe komputery stacjonarne i laptopy mogą ulec awarii, wynikającej np. z nieprawidłowego wykorzystania sprzętu, choć w praktyce starsze modele cechują się większą awaryjnością. Czy usterka zawsze oznacza wizytę w serwisie? Niekoniecznie, jednak w wielu przypadkach naprawa komputerów wymaga specjalistycznej wiedzy oraz sprzętu. Intensywnie eksploatowane urządzenia są bardziej narażone na usterki niż sporadycznie używany sprzęt. Jakiego typu awarie występują najczęściej?

Urządzenia do transportu w magazynach

0
Urządzenia do transportu w magazynach

Sprawnie funkcjonujący magazyn musi być wyposażony w odpowiednie urządzenia przeznaczone do transportu. Mowa nie tylko o urządzeniach wykorzystywanych w trakcie rozładunku i załadunku, ale również tych stosowanych w transporcie wewnętrznym. Na przykład – w czasie przemieszczania przechowywanych towarów pomiędzy różnymi halami magazynowymi. Warto więc zapoznać się z urządzeniami najczęściej stosowanymi w magazynach, by móc dobrać takie, które będzie spełniać wszystkie nasze oczekiwania.

Jednoburtowe wózki platformowe

Do najczęściej używanych urządzeń transportowych należą wózki platformowe wyposażone w jedną burtę. Są to uniwersalne wózki magazynowe, stosowane do przewożenia towarów dużych gabarytów, jak i dużej ilości towarów o różnych rozmiarach. Korzysta się z nich także w sklepach, halach produkcyjnych i innych placówkach. Obecna w nich burta może zostać zdemontowana, gdy wymagają tego transportowe towary.

Wózki takie dostępne są w różnych wersjach, różniących się przede wszystkim rozmiarem platformy. W zależności od naszych potrzeb transportowych oraz rodzaju przechowywanych w naszym magazynie towarów, powinniśmy sięgnąć po mniejszy lub większy wózek.

Dwuburtowe wózki platformowe

Wózki takie są podobne do poprzednich, jednak w ich konstrukcji obecne są dwie burty. Z tych powodów, przeznaczone są do przewożenia towarów, których nie pakujemy w palety. Świetnie sprawdzają się przy transporcie dużej ilości kartonów, opakowań plastikowych, beczek lub innych, które w trakcie przewożenia mogłyby wypaść poza platformę.

Spotkamy się z różnymi typami wózków dwuburtowych, różniących się między innymi długością burty lub jej rodzajem. Ponadto w konstrukcji tych wózków istotne są koła – materiał ich wykonania, poziom „skrętności” oraz obecność mechanizmu hamującego.

Wózki półkowe

Wózki półkowe znajdują zastosowanie nie tylko w magazynach, ale także w gastronomii, hotelach lub sklepach. Świetnie sprawdzają się, gdy potrzebujemy transportować dużą ilość różnych, drobnych przedmiotów lub towarów, na niedużą odległość. Najczęściej, wyposażone są w kilka półek oraz wykonane z antypoślizgowych materiałów koła. Pozwalają na przewożenie towarów o wadze nawet do kilkuset kilogramów.

Wózki taczkowe

Wózki taczkowe wykorzystywane są także w transporcie na zewnątrz magazynu. Często, korzystają z nich kurierzy, którzy w swojej pracy muszą pokonywać schody lub wysokie progi. Dzięki specjalnej konstrukcji wózki taczkowe pozwalają na ich wyjątkowo łatwe wciąganie po schodach, nawet gdy przewozimy za ich pomocą ciężkie towary. Ponadto możemy nimi z łatwością manipulować w ciasnych pomieszczeniach, omijać ściany, kanty, słupki metalowe, odbojniki oraz inne przeszkody obecne na naszej drodze.

Wózki sklepowe

Do kategorii wózków sklepowych zaliczamy różne typy wózków, przeznaczone do stosowania w różnych branżach. Często, korzysta się z nich właśnie w sklepach, ale także placówkach takich jak szkoły, szpitale, biura, archiwa i inne. Dzięki nim przewożenie towarów na krótki dystans nie wymaga od nas zbędnego nakładu sił.

Wózki paletowe

Zwane potocznie paleciakami, wykorzystywane są przede wszystkim w magazynach, gdzie przechowujemy towary na paletach. Dzięki nim możemy z łatwością transportować tak zapakowane towary wzdłuż płaskich powierzchni, bez zbędnego nakładu sił fizycznych. Są one wielofunkcyjne, dlatego spotkać się z nimi możemy także w dużych marketach, halach produkcyjnych i innych miejscach.

Mały sklep internetowy – jak zacząć?

0
Mały sklep interetowy

Jeśli myślimy o własnym biznesie często dobrym rozwiązaniem wydaje się własny sklep internetowy. Ale problemem może być fakt, że nie wiemy jak zacząć prowadzić sklep internetowy.

Program do fakturowania

0
Program do fakturowania

Na rynku pojawia się coraz więcej firm świadczących usługi dostawcze. Polegają one na przewożeniu materiałów bądź gotowych wyrobów do kontrahentów. Istotne jest, że przy każdej transakcji tego typu przewoźnik zobligowany jest do wystawienia faktury za swoje usługi.

Zmiana pracy – jakie są najczęstsze przyczyny?

0
Zmiana pracy - od czego zależy?

Czasy, w których pracownik wiązał się wyłącznie z jedną firmą na wiele lat i budował w niej swoją pozycję, minęły bezpowrotnie. Obecnie panuje dość spora mobilność zawodowa, możemy zmienić pracę wtedy, kiedy czujemy taką potrzebę. Dzięki temu jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia i umiejętności. Poza tym unikamy monotonności w życiu zawodowym.

Jakie są najczęstsze powody zmiany pracy?

Niskie wynagrodzenie

Najczęstszą przyczyną zmiany pracy wśród Polaków są zbyt niskie zarobki. Nic dziwnego, każdy chce dobrze zarabiać. Zmiana pracy, który wynika ze względów finansowych, znalazła uzasadnienie w wielu branżach. Oprócz tego wynagrodzenie pracownicze, różni się również w zależności od lokalizacji firmy. Na przykład analityk finansowy może zarabiać więcej w województwie mazowieckim, niż warmińsko-mazurskim.

Większość pracowników posiada świadomość, jakie są stawki na ich stanowisku w innych firmach. Gdy zaobserwują, że ich zarobki są znacznie niższe, wtedy stoją przed wyborem – rozmowa z szefem w sprawie podwyżki, czy zmiana pracy na nową?

Wyrażenie chęci rozwiązania stosunku pracy przez pracownika, faktycznie mobilizuje część firm do przyznania podwyżki. Zwłaszcza w sytuacji, gdzie dany pracownik jest świetnym specjalistą i posiada wyjątkowe umiejętności.

Przeczytaj też: http://bpminteractive.pl/refundacja-kosztow-zatrudnienia-pracownika/

Brak rozwoju osobistego

Wielu pracownikom zależy również na chęci osiągnięcia lepszych warunków zatrudnienia. W sytuacji, gdy nawet na początku warunki pracy wydają się być zadowalające dla pracownika, to jeśli nie widzi on przed sobą perspektyw rozwoju, z czasem traci motywację do działania. Wtedy ma uczucie, że ciągle stoi w tym samy miejscu. Wiele firm aby temu zaradzić, wprowadza systemy motywacyjne, szkolenia, czy przyznaje premię za osiągnięte wyniki.

Współpracownicy

Kolejną przyczyną zmiany pracy mogą być konflikty z pozostałymi pracownikami lub przełożonym. Nawet, gdy nasza praca opiera się na znakomitych warunkach zatrudnienia, to gdy panuje zła atmosfera, nikomu się nie chce pracować w takim miejscu. Wtedy pracownik zaczyna rozglądać się za bardziej przyjaznym miejscem pracy, gdzie nie dość że będzie dobrze zarabiać, to jeszcze będzie mógł się spotkać towarzysko ze współpracownikami po zakończonych obowiązkach.

Źródło: https://www.glosujbezmeldunku.pl/

ZOBACZ TEŻ