Sprzęt audiowizualny dla firm – jak, kiedy i po co?

0
Sprzęt audiowizualny dla firm – jak, kiedy i po co?

Każda firma ma duże wydatki i chociaż czasem ich nie widać, dopiero po pewnym czasie może okazać się, że były one naprawdę imponujących rozmiarów. Jednym z przykładów może być sprzęt audiowizualny, który wykorzystywany jest do zróżnicowanych celów. Warto jednak odpowiedzieć sobie, czym nazywany takie wyposażenie, by wiedzieć, o czym w ogóle rozmawiamy.

Otóż sprzęt audiowizualny AudioTOP.pl to urządzenia oddziaływujące na zmysły wzroku i słuchu. Można więc w uproszczeniu powiedzieć, że są to ekrany, monitory, głośniki i słuchawki. Czy to wszystko naprawdę może kosztować dużo? Wszystko zależy od profilu działalności, która jest prowadzona. Doskonałym przykładem są między innymi ekrany i rzutniki, które wykorzystywane są w czasie szkoleń i prezentacji. Mogą to być również ogromne monitory służące jak wallboard lub monitory dla specjalistów, czyli grafików komputerowych. Ile to wszystko kosztuje? Tego dowiecie się z dalszej części materiału.

Szkolenia i prezentacje

Wchodząc na szkolenie lub prezentację, zazwyczaj już w pierwszym momencie rzucać się będzie nam w oczy ogromny ekran, który przypomina kinową salę. Wyświetlane są na nim materiały. Przy dużych projektach potrzebny jest jeszcze jeden element. Oczywiście nagłośnienie. Duże kolumny o dobrej jakości i mikrofon połączony z nimi w sposób bezprzewodowy to podstawa. Koszt? Chyba nie trzeba ukrywać, że sam projektor może kosztować kilka tysięcy złotych.

Sprzęt dla profesjonalistów

Zakładając, że Twoja firma zatrudnia specjalistów odpowiedzialnych za projektowanie grafik komputerowych lub montaż wideo, koniecznie muszą oni dysponować dobrym dźwiękiem i obrazem, by ścieżka dźwiękowa współgrała idealnie z filmem. Dobrej jakości monitor może kosztować nawet kilka tysięcy złotych, a specjalistyczne odsłuchy drugie tyle. Jest to jednak niezbędny sprzęt audiowizualny, dzięki któremu produkcje wyglądają perfekcyjnie.

Call center

Niemal każdy z nas pracował w branży obsługi telefonicznej klienta. Jest to całkiem prosta praca, która wymaga jednak odpowiedniego podejścia do tematu. Jeśli jesteśmy w niej dobrzy, możemy osiągnąć naprawdę duży sukces w życiu zawodowym. Koniecznie jednak trzeba wiedzieć, co się robi, jak to robić i przede wszystkim to lubić. Sprzęt audiowizualny jest jednak głównym narzędziem pracy dla takich osób, ponieważ przy pomocy monitora i słuchawek z mikrofonem, są oni w stanie obsługiwać klientów. Do wszystkiego warto doliczyć wallboardy, które mogą służyć zarówno do szkoleń, jak i pokazywania wyników, w celu motywacji zespołu.

Smartfony za mniej niż tysiąc złotych – co warto kupić?

0
Smartfony za mniej niż tysiąc złotych

Czy za mniej niż tysiąc złotych mamy szansę kupić dobrej jakości smartfon? Jest kilka godnych uwagi modeli – np. Samsung J6, Xiaomi Mi A2 – które nie tylko spełnią podstawowe wymagania, lecz są naprawdę solidnymi urządzeniami. Ich producenci znacznie poprawili jakość urządzeń z segmentu budżetowego. Podpowiadamy, które modele warto kupić.

Integracje dla Comarch Optima

0
Integracje dla Comarch Optima

Comarch ERP Optima to jeden z najczęściej wybieranych systemów ERP do zarządzania działalnością przez małe i średnie firmy. Zawiera takie moduły jak np. faktury, handel z magazynem, płace czy szeroko pojęta sprzedaż. Cieszy się szczególnym uznaniem wśród środowiska rachunkowego, lecz sprawdzi się świetnie niemal w każdym obszarze rynku.

Comarch ERP Optima jest doskonałym narzędziem nie tylko samym w sobie, ale również dlatego, że można łączyć go modułami z wieloma partnerami handlowymi, co pozwala na poszerzanie swojej działalności. O to niektóre z nich :

Integracja Kurier DPD z Comarch Optima

Kurier DPD Przygotował specjalną wtyczkę, która pozwala na integrację z Comarch Optima. Rozwiązanie pozwala na generowanie dokumentów do przesyłek, a dodatkowo jeszcze przekazywanie danych o paczce do systemu DPD.

Kolejnymi korzyściami płynącymi ze zdecydowania się na daną integrację jest import danych o przesyłkach z danych Comarch Optima oraz drukowanie dokumentów przewozowych takich jak m.in. etykieta czy protokół przekazania.

Aby integracja działała prawidłowo dodatkowo trzeba się uzbroić w moduły Optima takie jak:

  • handel lub handel plus,
  • kasa/bank lub kasa/bank plus

Wtyczka jest kompatybilna z Optima desktop.

Cena rozpoczyna się już od 29 zł netto za miesiąc.

Integracja Kurier GLS z Comarch Optima

Automatyzacja i dokładniejsza kontrola wysyłki to główne misje, które towarzyszą integracji kuriera GLS z Comarch Optima. Pozwalają na generowanie etykiet oraz protokołów, które zostały wystawione listom przewozowych. Operacje te dzieją się automatycznie, co pozwala skupić się sprzedawcy na innych działaniach. Dodatkowo usprawnia i niweluje koszty w aspekcie obsługi klienta oraz zmniejsza ilość błędów popełnianych przez nadzorującego.

Moduł automatycznie generuje protokoły odbioru i drukuje listy przewozowe, co doskonale sprawdza się przy dużej ilości zamówień. Współpracuje z silnikiem procesów oraz minimalizuje ilość popełnianych błędów. Jedynym zadaniem operatora mając omawianą integrację jest sprawdzenie czy dane do wysyłki się zgadzają, a resztę załatwi wtyczka.

Aby integracja działała prawidłowo dodatkowo trzeba się uzbroić w moduły Optima takie jak:

  • handel lub handel plus,
  • kasa/bank lub kasa/bank plus

Wtyczka jest kompatybilna z Optima desktop.

Cena rozpoczyna się już od 29 zł netto za miesiąc.

Aktualizacja stanów magazynowych z Comarch Optima do BaseLinker

Jest to szczególnie przydatne dla osób, które chcą wprowadzić synchronizację stanów magazynowych między Comarch ERP, a BaseLinker

Integracja optymalizuje procesy oraz aktualizuje stan produktów w magazynie Baselinker dzięki pobieraniu ich z magazynu Comarch Optima. Zawarta we wtyczce konfiguracja pozwala na dostosowanie funkcjonalności pod indywidualne wymagania, co pozwala użytkownikowi na szybsze przyswojenie ustawień. Stany magazynowe Comarch ERP i BaseLinker są integrowanie poprzez podanie unikatowego klucza API i to właśnie wtedy użytkownik ustawia pożądane funkcje.

Należy spełnić kilka warunków, aby integracja działała poprawnie, a mianowicie :

  • Wskazanie, z których magazynów Comarch ERP Optima mają być pozyskiwane stany magazynowe,
  • Określenie sposobu mapowania produktów między magazynami Comarch ERP Optima oraz BaseLinker. Produkty muszą być powiązane za pomocą elementów tabel.

Aby integracja działała prawidłowo dodatkowo trzeba się uzbroić w moduły Optima takie jak:

  • handel lub handel plus,
  • kasa/bank lub kasa/bank plus

Wtyczka jest kompatybilna z Optima deskop.

Ceny rozpoczynają się od 50 zł netto za miesiąc.

Każdą z wymienionych wtyczek można wypróbować za darmo na okres 30 dni.

Więcej tutaj: https://sellintegro.pl/13-comarch-optima

Jak systemy planowania produkcji wpływają na pracę fabryki – na przykładzie systemu OptiMES

0
Jak systemy planowania produkcji wpływają na pracę fabryki - na przykładzie systemu OptiMES

Produkcja to wymagająca, ale i niezwykle satysfakcjonująca dziedzina działalności. Szczególnie gdy jest osiągnęła odpowiedni poziom organizacji, jest wydajna i przynosi oczekiwane zyski. W niniejszym artykule prezentujemy na jakie obszary pracy fabryki wpływają systemy planowania produkcji i co dzięki nim osiągniesz w swojej firmie.

Wszystko co musisz wiedzieć o narzędziach HR

0
Wszystko co musisz wiedzieć o narzędziach HR

Czym są narzędzia HR

W dzisiejszych czasach wszystkie procesy w biznesie są stopniowo usprawniane. Wdraża się coraz więcej innowacyjnych i nowoczesnych rozwiązań, które pomagają w codziennych czynnościach. Usprawnienia, głównie w postaci nowoczesnych narzędzi HR, dotarły również do czynności i procesów kadrowych.

Narzędzia HR to zbiór praktycznych rozwiązań dla branży HR. Wśród najpopularniejszych możemy wymienić: systemy premiowe, systemy ocen pracowniczych i świadczeń dodatkowych. Narzędzia te to także gry szkoleniowe i rekrutacyjne, testy kompetencyjne, analiza psychometryczna, analiza grafologiczna, czy takie nowoczesne rozwiązania jak wideorekrutacja, czy też program adaptacyjny nowych pracowników.

Gdzie wykorzystuje się narzędzia HR

Narzędzia HR mogą być z powodzeniem wykorzystywane zarówno przez indywidualnych pracowników jak i cały dział danej organizacji. Pracownicy HR pracują z ludźmi – zajmują się rekrutacją przyszłych pracowników, szkoleniem, motywowaniem oraz zwalnianiem pracowników. Innymi słowy odpowiadają za politykę personalną.

Nnajlepiej sprawdzą się w organizacjach, w których procesy rekrutacyjne prowadzi się często i na dużą skalę oraz tam, gdzie rotacja pracowników jest duża. Wykorzystanie nowoczesnych narzędzi w branży HR nie wszędzie będzie wyglądało tak samo. Wiele zależy od struktury organizacyjnej firmy, jej wielkości i charakteru oraz od typu stanowisk, na które poszukiwani są pracownicy.

Zalety wykorzystania

Każdy pracodawca chce przyjąć na dane stanowisko odpowiedniego kandydata, który nie tylko będzie posiadał odpowiednie kwalifikacje, ale także będzie miał szansę wpisać się osobowościowo w strukturę firmy. Stosowanie narzędzi w branży HR pozwala na dokładną selekcję i uporządkowanie zgłoszeń kandydatów, a także na oszczędność czasu i zasobów.

Zalet z wdrożenia narzędzi rekrutacyjnych w przedsiębiorstwie jest tak wiele, że nie sposób wszystkich wymienić. Skupimy się na tych kluczowych. Po pierwsze – wspomniana wcześniej oszczędność czasu, po drugie – usprawnienie pracy działów HR, po trzecie – element wyróżniający na tle konkurencji, swojego rodzaju przewaga na rynku, po czwarte – narzędzia HR dostarczają wiele informacji na temat stylu zachowania pracownika i pozwalają już na etapie rekrutacji stwierdzić, czy będzie on pasował do zespołu, czy nie. Po piąte – to również wsparcie dla pracownika w procesie planowania ścieżki jego przyszłej kariery.

Gotowość branży na zmiany

Jak pokazują wyniki badania firmy Deloitte, specjaliści z branży zarządzania zasobami ludzkimi są w coraz większym stopniu gotowi na zmiany, oznaczające między innymi wdrażanie nowoczesnych narzędzi w branży HR.. Biorąc pod uwagę obecny trend, działy HR powinny przeobrażać się w stronę organizacji nakierowanych na realizowanie strategicznych projektów związanych z całościowym procesem zarządzania ludźmi. Powinny być one koordynowane na poziomie zarządu i wdrażane we współpracy z liniami biznesowymi.

Jeśli zainspirował Cię opisywany tutaj temat wykorzystania narzędzi w branży HR, to zapraszamy do odwiedzenia strony: elevatosoftware.com , gdzie dowiesz się więcej o nowoczesnych rozwiązaniach w zarządzaniu zasobami ludzkimi. 

Jak wybrać sprawdzonego dealera metali inwestycyjnych?

0
Jak wybrać sprawdzonego dealera metali inwestycyjnych?

Od wielu lat jednym z cenionych sposobów inwestowania oszczędności jest lokowanie środków w metalach szlachetnych, tj. złoto, srebro, pallad czy platyna. Jak zgodnie przekonują eksperci, to sposób bardzo bezpieczny, ponieważ pozwala oprzeć się wahaniom na rynku i inflacji pieniądza. Aby inwestować skutecznie, trzeba nie tylko wiedzieć, w jaki sposób pozyskiwać i jakie kruszce wybierać. Ważny jest również wybór dealera, u którego będziemy kupować nasze produkty inwestycyjne.

Strony WWW na WordPress. Przygotowanie i utrzymanie

0
Strony WWW na WordPress. Przygotowanie i utrzymanie.

Obecnie każda firma powinna mieć swoją stronę internetową. Coraz częściej klienci, zanim podejmą ostateczną decyzję, przeglądają Internet. Podejmują bardziej świadome decyzje. Dokładnie analizują poszczególne oferty. Dlatego warto zadbać o profesjonalną stronę i pozycjonowanie stron internetowych.

Jak wyjść z pętli zadłużenia?

0
Jak wyjść z pętli zadłużenia

Nie da się ukryć, że mamy do czynienia z sytuacją i żyjemy w takich czasach, w których dosyć spora grupa osób boryka się ze sporym zadłużeniem. Z tytułu niespłacanych rat kredytów, niezapłaconych rachunków, z tytułu niespłacanych rat pożyczek pozabankowych. Nieraz jest tak, że dłużnik na spłatę poprzednich zobowiązań zaciąga kolejne i w ten sposób wpada w bardzo zgubną, niebezpieczną spiralę zadłużenia. Nie mając środków na pokrycie kolejnych rat, nie płaci ich, a to bardzo często kończy się postępowaniem windykacyjnym, komorniczym i utratą posiadanego majątku. Tak jednak być nie musi, ponieważ istnieją na rynku firmy, istnieją pewne rozwiązania, dzięki którym wyjście z pętli chwilówek oraz innych zobowiązań finansowych jest jak najbardziej możliwe.

Zalety kredytu oddłużeniowego

Kredyt oddłużeniowy nie jest produktem przeznaczonym dla wielkich zadłużonych korporacji, ale dla każdego, kto oczywiście spełni określone warunki. W tymże względzie nie jest dobrze działać na własną rękę, ponieważ w obliczu potężnego zadłużenia i braku wiarygodności, dana osoba raczej na pewno nie uzyska pożyczki bankowej, a uzyskanie kredytu konsolidacyjnego w firmie pozabankowej zazwyczaj kończy się zwiększeniem długu. Wiele wynika jednak w tym względzie z niewiedzy klienta i tego, że udaje się on do niewłaściwego podmiotu.

W niektórych przypadkach konsolidacja chwilówek jest jak najbardziej możliwa i jest to jak najbardziej najlepsze rozwiązanie. Najważniejsze jest jednak to, aby trafić na usługi świadczone w sposób profesjonalny, rzetelny i dający pełne nadzieje na pozytywne rozwiązanie danego problemu. Wcześniejsza spłata produktów pozabankowych w normalnym trybie nie wchodzi w grę z uwagi na to, że są one udzielane na stosunkowo krótki okres.

Wcześniejsza spłata pożyczki

Wcześniejsza spłata zadłużenia, które wynika z narastających rat wydaje się zatem całkowicie niemożliwa, jeśli klient próbuje tylko swoich sił i nie kieruje swoich kroków do profesjonalnego podmiotu zajmującego się osobami zadłużonymi. W każdym przypadku jest to dosyć skomplikowany proces, jest to zazwyczaj delikatna sprawa, a zadłużenie ponad miarę i swoje możliwości wiąże się nie tylko z brakiem stabilności, płynności finansowej danej osoby, ale ponadto w grę wchodzą także niepohamowane emocje, które mimo wszystko należy uspokoić.

Istotnym faktem jest to, że spłata chwilówek jest możliwa po podjęciu właściwych działań i uświadomieniu sobie, że na własną rękę i własnymi siłami na pewno nie jesteśmy w stanie wiele zdziałać. Indywidualnie klient nie ma odpowiedniej wiarygodności i tym samym nawet jeśli uzyska w jakimś miejscu kolejną pożyczkę, to jej warunki tak naprawdę go pogrążą, a nie pomogą mu wyjść na prostą i pozbyć się wszelkiego zadłużenia. Na rynku jednak istnieje taki kredyt konsolidacyjny, dzięki któremu dzięki jednej racie można pokryć inne zobowiązania, można pozbyć się wszelkich innych rat pożyczkowych i innych podobnych zadłużeń.

Najlepsza oferta na rynku

Oczywiście ważnym elementem jest wiedzieć, do kogo w takiej trudnej sytuacji się zwrócić. Jednym z takich miejsc jest doświadczona firma, której usługi możemy znaleźć pod adresem www.splatachwilowek.pl. Jest to jeden z prężnie działających podmiotów, dla którego konsolidacja chwilówek dla zadłużonych jest chlebem powszednim i działalnością podstawową. Warto dodać, że mamy tutaj do czynienia z podmiotem mającym na koncie bardzo wiele sukcesów i podchodzącym do każdego klienta w sposób delikatny i indywidualny. Każda konsolidacja kredytów wymaga tego, żeby rozpatrzeć ją w sposób odrębny. Jest to bowiem proces, który wymaga indywidualnego podejścia, dobrania narzędzi, produktów, które w najlepszy sposób zaspokoją oczekiwania i potrzeby. Tym samym stając w obliczu pętli zadłużenia, nie trzeba załamywać się i nastawiać na najgorsze. W tym względzie należy podjąć jak najszybciej pewne działania, które rzeczywiście będą najlepszym rozwiązaniem. W obliczu narastającego zadłużenia nie można działać w pojedynkę. Indywidualny klient jest mniej wiarygodny, a poza tym trudno jest oczekiwać, że będzie on odznaczał się odpowiednią wiedzą. Tym samym bardzo często jest to z jego strony działanie po omacku, jakby przez mgłę, a takie działanie po prostu nie może się udać.

Oczywiście należy zrobić wszystko, aby wyjść z pętli zadłużenia zanim ona bardzo mocno zaciśnie się na naszej szyi i na naszym życiu, aczkolwiek istotne jest również to, aby zrobić wszystko, by w te zadłużenie nie wpaść. Tym samym biorąc jakąkolwiek pożyczkę, należy bardzo skrupulatnie przemyśleć czy nie jest to krok do tego, aby się pogrążyć.

Czym jest macierz dyskowa?

0
Czym jest macierz dyskowa?

Dziś chcielibyśmy się skupić na macierzach dyskowych, ich funkcjonalności i zastosowaniu. Może zacznijmy od krótkiego opisu czym owa macierz jest. To urządzenie wyposażone w kilka lub kilkanaście dysków HDD, lub SSD, które są ze sobą połączone. Dzięki łączeniu ze sobą dysków, otrzymujemy zagwarantowane zwiększenie bezpieczeństwa danych i przyspieszone prędkości zapisu i odczytu danych. Macierze wykorzystywane są do przechowywania, administrowania i udostępniania przetwarzanych danych. Dyski macierzy połączone są w grupy RAID, z których każda dzieli się na tzw. partycje logiczne. Takie rozwiązanie przynosi wiele korzyści.

Przepis na biznesowy sukces czyli jaka powinna być strona internetowa Twojej firmy

0
Przepis na biznesowy sukces czyli jaka powinna być strona internetowa Twojej firmy

Trudno wyobrazić sobie w dzisiejszym świecie funkcjonowanie firmy, o której nie ma żadnych informacji w Internecie. Jaka zatem powinna być strona www firmy?

ZOBACZ TEŻ