Dysk hybrydowy – czy warto?

0
Dysk hybrydowy – czy warto?

Zależy Ci na wyjątkowej pojemności Twojego laptopa, bo potrzebujesz naprawdę dużo miejsca na różne dane? Poza tym chcesz, aby szybko reagował na polecenia i uruchamiał się niemal w mgnieniu oka? Dysk hybrydowy jest dla Ciebie idealny!

Pieniądze za granicę? Tanio i bez problemów?

0
Pieniądze za granicę? Tanio i bez problemów?

Coraz częściej wyjeżdżamy za granicę oraz utrzymujemy związki biznesowe czy handlowe z partnerami z różnych krajów. Za tymi trendami oczywiście podążają instytucje finansowe, które stale doskonalą ofertę, aby przelew walutowy był prosty do wykonania, ale również nie generował wysokich kosztów. Takie zlecenie możemy zrobić, nie wychodząc z domu – wystarczy skorzystać z indywidualnego konta bankowego lub też dedykowanych transferowych stron, by pieniądze znalazły się na konkretnym koncie we wskazanej walucie. Przesyłanie i przewalutowanie pieniędzy drogą elektroniczną jest nie tylko bezpieczne, ale też niezwykle wygodne niezależnie od tego, czy zlecamy przelew walutowy czy też inną operację.

Jak wysłać przelew walutowy?

Bankowość elektroniczna sprawiła, że nie musimy iść do placówki, by wykonać przelew walutowy. Taka formuła również skraca czas oczekiwania na pieniądze oraz jest zdecydowanie tańsza. Pieniądze docierają do odbiorcy w przeciągu 24 godzin na terenie Unii Europejskiej, a w przypadku innych krajów zazwyczaj mieści się w 72 godzinach. Zawdzięczamy to przede wszystkim uproszeniom procedur księgowania oraz zlikwidowaniu pośrednictwa banków. Wprowadzona dyrektywa SEPA (Single Euro Payments Area) dostawowo spowodowała, że przelew walutowy stał się szybki i tani. Żeby skorzystać z tej drogi wystarczy mieć konto w banku, który należy do programu. Co istotne, do umowy przystąpiły państwa Unii Europejskie oraz Szwajcarii, Norwegii, Lichtensteinu i Islandii – czyli większość najpopularniejszych kontrahentów Polaków. SEPA umożliwia wykonanie przelewu walutowego bez konieczności posiadania konta walutowego, a pieniądze zostaną przeliczone według kursu wystawionego przez dany bank. Poza tym kwota ostateczna będzie pomniejszona o spread.

Ile kosztuje przelew walutowy?

Z pewnością posiadanie konta walutowego pozwala na pewne oszczędności związane z brakiem pobierania opłaty za przewalutowanie pieniędzy i prowizji za odebranie takiego przelewu w kraju. Przed zleceniem przelewu walutowego warto więc dokładnie sprawdzić, ile finalnie będzie nas ta operacja kosztować, ponieważ różne banki i instytucje naliczają opłaty związane z wieloma odmiennymi elementami transakcji. Z pewnością najdroższe będzie samodzielne wykonanie przelewu, ale drugiej strony wybór drogi elektronicznej i tak pozwoli zredukować koszty. Poza tym niezbędnym dokumentem do zapoznania się będzie Tabela Prowizji i Opłat banku, w którym posiadamy rachunek oszczędnościowy. Warto przy tym zwrócić uwagę, że odbiór przekazów SEPA może być bezpłatny, ale wszelkie inne opłaty czy prowizje mogą być już dużym obciążeniem.

Kreowanie marki – czy warto zainwestować w dobry projekt logo?

0
Kreowanie marki - czy warto zainwestować w dobry projekt logo?

Logo to znak graficzny, który pozwala na kreowanie marki poprzez wyrażenie jej charakteru, systemu wartości oraz specyfiki działalności. Stanowi swego rodzaju symbol, a zarazem skrót myślowy, przedstawiający najważniejsze idee oraz pomysły firmy. Dobry projekt logo nie jest wyłączenie bezpośrednią ilustracją branży powiązanej z marką, ale również wizualnym przedstawieniem jej osobowości. Znak towarowy to jednocześnie najtańsze i najbardziej praktyczne narzędzie marketingowe.

Koh i Noor jedyna marka na rynku z tak kompleksową ofertą

0
Koh i Noor jedyna marka na rynku z tak kompleksową ofertą

Pomimo że większość biurokracji przenosi się już do chmury, a dokumenty często nie wydostają się poza obszar twardego dysku, w branżach takich, jak edukacja czy wszelkich dziedzinach artystycznych, nadal używa się różnego rodzaju przyrządów piśmienniczych i plastycznych. Wśród producentów takiego asortymentu na szczególną uwagę zasługuje marka Koh i Noor. Firma zajmuje się produkcją różnego rodzaju artykułów, które znajdą swoje zastosowanie na wielu płaszczyznach.

Oferta

Wśród produktów Koh i Noor znajdziemy między innymi różne rodzaje ołówków. Będą to zwyczajne ołówki grafitowe, które sprawdzą się do prac plastycznych, zakreślania itd., jak również specjalne ołówki mechaniczne z wkładami, które to wykorzystywane są już do bardziej zaawansowanych projektów (np. przez architektów). Kolejna kategoria skierowana jest głównie do najmłodszych, którzy żywią pasję do rysowania lub po prostu wymagają tego od nich nauczyciele. Kredki Koh i Noor dostępne są w dużych i mniejszych zestawach, dlatego w zależności od zapotrzebowania można dopasować odpowiedni wariant. Skoro jesteśmy przy tematyce malowania, oczywiście znajdą się tutaj także farby wodne i pastelowe. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na pokaźny wybór węgli, kredy, czy sepii. Znajdą się tutaj także różnego rodzaju pędzle, które z farbami pozwolą stworzyć naprawdę wspaniałe dzieła.

Artykuły papiernicze

Swoją wizję artystyczną trzeba przecież wyrażać na jakimś materiale. Koh i Noor to również szeroka oferta artykułów papierniczych. Bloki papiery, kalki, a nawet gotowe kolorowanki dla najmłodszych to z pewnością doskonały wybór. Znajdą się tutaj bloki techniczne i rysunkowe, większe formaty, notatniki, zeszyty w kratkę i w linie, a nawet kalendarze i terminarze, które pozwolą uporządkować codzienność i dopilnować wszystkich terminów.

Zestawy kreatywne

Jeśli chodzi o rozwijanie kreatywności, artyzmu i zdolności manualnych, bardzo dobrym wyborem będzie skorzystanie z szerokiej oferty zestawów kreatywnych Koh i Noor. Będzie to także modelina i masa plastyczna, z której wykonać można najróżniejsze figury i elementy. To doskonały pomysł na kreatywne zorganizowanie czasu dla dziecka. Zestawy opisane są względem zakresu wiekowego, który pozwoli dopasować jak najlepsze typy zestawów kreatywnych.

Akcesoria Koh i Noor to doskonały wybór, zarówno dla dorosłych, jak i małych dzieci, które zaczynają dopiero przygodę z edukacją. Oferta marki jest na tyle szeroka, iż każdy znajdzie coś tutaj dla siebie. Artykuły to materiały najlepszej jakości, dlatego z pewnością przetrwają długi czas, nawet bardzo intensywnej eksploatacji.

Oryginalne tusze, czy zamienniki? Czy to opłacalne?

0
Oryginalne tusze, czy zamienniki? Czy to opłacalne?

Drukarki to powszechne wyposażenie nie tylko w biurze, ale też i w domu. Ceny za nowy sprzęt nie są wygórowane, przez co niemal każdy może sobie na niego pozwolić.

Dlaczego e-zakupy są lepsze niż tradycyjne? Plusy zakupów w sieci!

0
Dlaczego e-zakupy są lepsze niż tradycyjne? Plusy zakupów w sieci!

E-zakupy to coraz popularniejszy sposób na wygodne “buszowanie” po sklepach i nabywanie niezbędnych artykułów. Doceniają go także Polacy – z najnowszych badań wynika, że ponad 70% osób kupuje przez Internet. Brak kolejek w kasach to nie jest jedyny powód, dla którego wybierane są sklepy online.

Ile zapłacimy na przelewy zagraniczne?

0
Ile zapłacimy na przelewy zagraniczne?

W dzisiejszym artykule skupimy się na tematyce przelewów walutowych. Musicie wiedzieć, że przelewanie pieniędzy za granicę wiąże się z dodatkowymi opłatami. Już na początku chcieliśmy uspokoić naszych czytelników – nie są to duże kwoty. Nie można również zapominać o przeliczniku, który, co prawda ustalany jest z góry, aczkolwiek każdy z kantorów może weryfikować jego wysokość. Tym razem skupimy się jednak na internetowych przelewach walutowych.

Przelewy internetowe za granice

To dobry wybór głównie ze względu na fakt, że nie trzeba operować gotówką materialnie. Dawniej, gdy wybieraliśmy się za granice, trzeba było udać się do banku, wypłacić pieniądze, następnie pójść z nimi do kantoru, wymienić gotówkę i dopiero z obcą walutą jechać do kraju, który był celem podróży. Nie trzeba wspominać, że podróżowanie z dużą ilością gotówki nie jest zbyt komfortowe i bezpieczne. Na całe szczęście dzisiaj dostępne są przelewy internetowe i za pomocą serwisów tj. https://eurotransfer24.com/ można z łatwością przetransferować wybraną kwotę do odpowiedniego kraju na rachunek bankowy.

Jak to działa?

Przelewanie pieniędzy za granice jest bardzo proste i odbywa się na podstawie minimum formalność. W serwisach tj. jak ten wymieniony powyżej przelewając kwotę do 600 euro, nie musimy potwierdzać naszej tożsamości. Pieniądze pobierane są z naszej karty, wymieniane na euro wobec aktualnego przelicznika i przelewane na wskazany rachunek bankowy. W zależności od opcji, którą wybierzemy, od kwoty potwierdzana jest prowizja lub stała opłata, którą pobiera serwis za świadczenie usługi. Wszystko odbywa się w przeciągu paru chwili, za pomocą kilku kliknięć myszką. To najprostsza i najszybsza droga na wykonanie przelewu walutowego. Jeżeli wykonujemy regularne przelewy gotówkowe za granice, można liczyć na różnego rodzaju zniżki. Niektóre banki oferują nawet produkty finansowe związane z tego typu usługą. Wystarczy udać się do swojego oddziału i zapytać pracownika banku o to, czy ich firma oferuje tego typu usługę. Istnieje również opcja ustawiania automatycznych przelewów. Będzie to funkcjonowało na podobnej zasadzie, co np. automatyczne doładowywanie konta. Wystarczy wybrać dzień, w którym określona kwota powędruje na wybrany rachunek bankowy.

Niezależnie od tego, z jakich krajów emigrujemy, czy będzie to dłuższy wyjazd zarobkowy, czy może tygodniowy urlop, warto zabezpieczyć się pod względem finansowym. Jak już wspominaliśmy, wożenie dużych kwot w gotówce nie jest najrozsądniejszą opcją. Dużo lepiej przetransferować gotówkę przez Internet, co jednocześnie rozwiąże również problem wymiany waluty na tę obowiązującą w danym państwie.

Zadbaj o swój wzrok!

0
Zadbaj o swój wzrok!

Osobom w bardzo młodym wieku przeważnie wydaje się, że swoim stanem zdrowia muszą się przejmować wyłącznie ludzie starsi. Sam zapewne też tak uważasz i z tego powodu nie martwisz się ewentualnymi przypadłościami, które mogłyby ci dokuczać. Nie interesuje cię w żadnej mierze leczenie plamki żółtej czy jaskry, bo skoro od dzieciństwa nie masz nawet najmniejszych problemów ze swoim wzrokiem, uważasz, że nie jesteś narażony na te groźniejsze choroby oczu. Tak naprawdę mogą one jednak dotknąć każdego. Jeśli chciałbyś przynajmniej spróbować się przed nimi uchronić, musiałbyś zacząć dbać o swoje oczy już teraz. A jak możesz to zrobić?

Zadbaj najpierw o swoją dietę. Być może nie masz nawet pojęcia o tym, że taka witamina A jest wręcz zbawieniem dla ludzkiego wzroku – chroni go, pielęgnuje, a spożywana regularnie w odpowiednich dawkach może nawet poprawiać ogólne widzenie. Znajdziesz ją m.in. w marchewkach, które od teraz powinny stać się twoimi ulubionymi warzywami. Koniecznie dodawaj je do codziennych sałatek lub jedz w ich naturalnej postaci, polewając sobie ulubionym dipem przygotowanym na bazie jogurtu naturalnego. Możesz też przyjmować witaminę A pod postacią specjalistycznych suplementów diety. Jej niedobory należy bowiem uzupełniać, aby nie zaszkodzić swoim oczom.

Skoro nigdy wcześniej nie narzekałeś na swój wzrok, prawdopodobnie okulista Warszawa nawet nie miał szansy go przebadać. Korzystałeś wyłącznie z badań wykonywanych w placówkach edukacyjnych, polegających na odczytywaniu literek z umieszczonej na ścianie tablicy i próbach dostrzeżenia tych najmniejszych i najmniej wyraźnych napisów. Analiza wyników testu mogła przyczynić się do rozpoznania poważniejszych wad wzroku, ale dopiero co rozwijającej się wady nie można było dzięki niej odkryć. Nawet jeśli twoje oczy w latach szkolnych funkcjonowały prawidłowo, nie oznacza to wcale, że teraz jest dokładnie tak samo – powinieneś koniecznie to sprawdzić. Gdyby okazało się bowiem, że zaczyna u ciebie rozwijać się chociażby jaskra, musiałbyś zdecydować się na leczenie jaskry.

Android na PC – czy jest to możliwe?

0
Android na PC - czy jest to możliwe?

Niektórzy zastanawiają się, czy jest możliwe, by aplikacje dostępne na Androida przenieść na komputer stacjonarny. Spieszymy donieść, że tak! Wystarczy pobrać i uruchomić odpowiedni program – emulator. Pokrótce przedstawimy na czym to polega oraz opiszemy przykładowe programy.

Na jakie warunki mogą liczyć programiści za granicą?

0
Na jakie warunki mogą liczyć programiści za granicą?

Wielu programistów posiadających doświadczenie (lecz nie tylko) w branży IT, decyduje się na wyjazd za granicę. Takie rozwiązanie to szansa na poznanie innych kultur, atrakcyjne warunki pracy, a także realizację ciekawych projektów. Najczęściej specjaliści IT wybierają Wielką Brytanię, Niemcy, Holandię, a nawet USA. Z czym wiąże się decyzja o pracy jako programista za granicą? O czym należy pamiętać i na co można liczyć? W dzisiejszym artykule odpowiemy na te pytania.

ZOBACZ TEŻ