Czy technologie interaktywne zastąpią telewizory?

Nie zależnie od tego, czy jesteś z pokolenia X czy Y, na pewno pamiętasz dawne telewizory. Były one kopulaste, ciężkie a obraz nie był idealny. Co więcej pakiet programów też nie był zbyt szeroki. Jako dzieci do oglądania mieliśmy jedynie wieczorynkę, która trwała pół godziny i na tym bajki się kończyły. Można było oczywiście oglądać bajki z wideo, ale najczęściej każda kaseta była już obejrzana po sto razy.
Dzisiaj tego problemu nie ma. Telewizory są coraz bardziej płaskie i oferują nam coraz to lepszy obraz. Wyposażone są one także w bajery, które sprawiają, że można siedzieć i cały dzień oglądać telewizję, a i tak się nam nie znudzi patrzenie na tak idealny obraz. Co więcej, mamy teraz znacznie większą liczbę kanałów, co pozwala na oglądanie zarówno seriali, jak i komedii oraz programów przyrodniczych. Jednak potęp technologii jest tak szybki, że nawet telewizory niedługo przestaną być potrzebne. Widzimy to szczególnie w szkołach i innych miejscach, gdzie potrzebny jest duży obraz. Używane do wyświetlania są już rzutniki i tablice interaktywne, co spowodowały , że telewizory odeszły do lamusa.
 

Ściany pokryte telewizorem
Coraz więcej rzeczy wskazuje nam na to, że także nasze telewizory w domu zostaną wyrzucone i zastąpione inna technologią. Zastąpią je bowiem ściany pokryte telewizorami. Taki projekt mogliśmy zobaczyć dzięki firmie NDS. Zrobił on na wszystkich ogromne wrażenie. Projekt ten może wprowadzić w osłupienie szczególnie et osoby, które uważają , że 65 cali to duży obraz. W przyszłości bowiem okaże się, że obraz nawet takiej wielkości jest nadal zbyt mały. Co więcej, nie jest to wcale daleka przyszłość, gdyż cały czas powstają projekty, które zakładają montowanie ścian interaktywnych w naszych salonach. Będziemy więc mogli oglądać kilka obrazów jednocześnie. Daje to ogromną wygodę szczególnie ze względu na to, że niekiedy trudno jest się dogadać w kwestii wyboru filmu. Co więcej, podczas oglądania filmów będziemy mogli przy okazji przeglądać media społecznościowe oraz monitorować elektroniczną pocztę.
 

Spore wyzwanie
Firma NDS, ma przed sobą nie lada wysiłek do wykonania. Przede wszystkim trudności mogą wynikać z zapanowaniem nad projektem tego rodzaju. Co więcej, pracownicy firmy postarali się , aby mimo potężnych rozmiarów takiego urządzenia obraz nadal miał doskonałą jakość. Jest jednak jeszcze jednak przeszkoda. Mianowicie tak ogromny ekran potrzebował będzie potężnych ilości energii elektrycznej. Dlatego też, twórcy postarali się o to, aby był on oparty na innej technologii, a konkretnie OLED. Będą to telewizory nowej generacji, które niedługo pojawią się w każdym domu.